MEB'de İl Müdürleri de değişiyor

MEB'de yeni bakan Ziya Selçuk ile birlikte İl Müdürlerinin de değişeceği iddia edildi.

Haberler 14.07.2018, 13:23
MEB'de İl Müdürleri de değişiyor

Milli Eğitim Bakanlığında önemli değişimler yaşanıyor. MEBPERSONEL.COM'un haberine göre; ilk olarak 703 sayılı KHK ile teşkilat yapısında değişikliğe gidilmişti. Bazı yönetici kadroları kaldırılmış, bazı kadrolarında görevlendirme şeklinde değişikliğe gidilmişti.

MEB teşkilat yapısındaki değişikliğin ardından Bakan da değişti. İsmet Yılmaz yerini Prof. Dr. Ziya Selçuk'a bıraktı. Ziya Selçuk ilk iş olarak il milli eğitim müdürleriyle bir araya geldi. Çeşitli istişaretlerde bulundu. Alo 147 şikayet hattını kaldırmaya karar verdi.

MEB'de değişim rüzgarı merkezden taşraya doğru devam ediyor. Sırada il milli eğitim müdürleri var.

Sitemize gelen bilgilere göre il milli eğitim müdürleri merkeze çekilecek. Bu kadrolarda değişime gitmeyi düşünen MEB, öncelikle havuza çekilen müdürlere uzman olarak kadro vermeyi planlıyor. Daha sonra yeniden il müdürlüklerine atamalar yapılacağı söyleniyor.

Taşra teşkilatlarının yapısının nasıl olacağına dair henüz net bilgiler yok. 703 sayılı KHK ile çok sayıda belirsizlik ortaya çıkmış durumda. İl müdür yardımcılığı kadrolarının yapısı da belirsizliğini koruyor.

Bakalım MEB'deki bu değişim rüzgarı beraberinde daha neler getirecek...

Yorumlar (1)
ESKişehirli 2 yıl önce
Sayın bakanımız şu bizim eskişehir il millieğştim müdürünü necme özeen i ne zaman alacaksınız.görevden Görüşme talebimize rağmen bizi kabul etmedi. Bunasıl müdürrrrr
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@