Maske takmanın zorunlu olduğu iller hangileri? Maske takmadan sokağa çıkmanın cezası ne kadar?

Maskesiz sokağa çıkma yasağı ilan edilen illerin sayısı 25'e çıkarıldı. Buna ek olarak 13 ilde merkez ve bazı ilçelerindeki bir kısım cadde ve sokaklarında da maske takmak zorunlu hale getirildi. İşte maske takmanın zorunlu olduğu illerin listesi...

Haberler 20.05.2020, 23:47
Maske takmanın zorunlu olduğu iller hangileri? Maske takmadan sokağa çıkmanın cezası ne kadar?

25 ilde maskesiz sokağa çıkma yasağı getirildi. Bunun haricinde 13 ilde merkez ve bazı ilçelerindeki bir kısım cadde ve sokaklarına da maskesiz giriş ve çıkışlar yasaklandı. Corona virüsle mücadelede en büyük silahların başında gelen maske kullanımı konusunda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyarıda bulunmaya devam ediyor. Peki bu kapsamda maskesiz sokağa çıkma yasağı olan iller hangileri? Maskesiz sokağa çıkma yasağının cezası ne kadar?

MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLEN İLLER HANGİSİ?

Türkiye'de 25 ilde ve 13 il merkez ve bazı ilçelerindeki bir kısım cadde ve sokaklarına maske takmadan sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yapılan açıklamaya göre Aydın, Balıkesir, Denizli, Eskişehir, Kahramanmaraş, Kocaeli, Konya, Muğla, Sakarya, Şanlıurfa, Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Bolu, Bartın, Burdur, Düzce, Isparta, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Rize, Siirt, Uşak illerinde maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı. 

Bu illerin yanı sıra İzmir, Gaziantep, Giresun, Karaman, Kayseri, Ordu, Trabzon, Tunceli, Van, Kırıkkale, Manisa'nın merkez ve bazı ilçelerindeki bir kısım cadde ve sokaklarda  Bitlis'in Tatvan ilçesi ile Çanakkale'nin Bozcaada ve Gökçeada ilçelerinde maske takmak zorunlu hale getirildi.

MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMANIN CEZASI NE KADAR?

Maskesiz sokağa çıkma yasağı ilan edilen illerde maske takmadan sokağa çıkan vatandaşlara polis ve zabıta ekipleri tarafından bin TL cezai işlem uygulanacağı açıklandı.

ECZANE VE MARKETLERDE MASKE 1 TL'DEN SATIŞA SUNUYOR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre eczane ve marketlerde maske satışları yeniden başladı. Maske satışı için ise tavan fiyat 1 TL olarak belirlendi. Ayrıca yapılan açıklamaya göre E- Devlet ve EPTTAAVM üzerinden başvuruda bulunan ve maske almaya gücü yetmeyen vatandaşlar için ücretsiz maske dağıtımı da hala devam ediyor.

EPTTAVM ÜCRETSİZ MASKE BAŞVURUSU İÇİN TKLAYINIZ
E-DEVLET ÜCRETSİZ MASKE BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@