Marmaris'te okul önlerinde denetim

MARMARİS'te, öğrencilerin güvenli bir şekilde eğitim ve öğretimlerini sürdürmeleri amacıyla polis ekipleri denetimlerini arttırdı. Lise ve ortaokul çıkışında öğrencilerin üstleri ve çantaları...

Haberler 07.10.2016, 15:05
Marmaris'te okul önlerinde denetim
 (Muğla), MARMARİS'te, öğrencilerin güvenli bir şekilde eğitim ve öğretimlerini sürdürmeleri amacıyla polis ekipleri denetimlerini arttırdı. Lise ve ortaokul çıkışında öğrencilerin üstleri ve çantaları arandı, oturdukları kafeterya ve oyun salonları kontrol edildi.

Marmaris Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Amirliği ile Asayiş Büro Grup Amirliği ekipleri, öğrencilerin güvenli bir şekilde eğitim ve öğretimlerini sürdürmeleri amacıyla okul önlerinde ve çevresinde denetimlere başladı. İlçedeki lise ve ortaokullarda, eğitim yılı boyunca, 'Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın güvenliği' adı altında yapılacağı belirtilen denetimde, okul önü ve çevresindeki işletmeler kontrol edildi. Polis ekipleri, öğrencilerin üzerlerini ve çantalarını aradı. Ayrıca şüpheli görülen kişilere kimlik kontrolü de yapıldı. Öğrenciler, şüphelendikleri kişileri polise ihbar etmeleri konusunda uyarıldı. Denetimlerde, suç ve suç unsuruna rastlanılmadığı belirtildi. Bazı veliler uygulamayı memnuniyetle karşılayıp, teşekkür etti. Emniyet yetkilileri, uygulamanın haftada 2 gün yapılacağını söyledi.
DHA
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@