KYK borçları silinecek mi? Hükümetten KYK, Sicil ve Vergi affı açıklaması!

KYK Borçlarının silinip silinmeyeceği KYK borcu olan milyonlarca kişi tarafından araştırılıyor. Kredi yurtlar Kurumu (KYK) borçlarının silinmesi ve vergi affı düzenlemesi torba yasası ile gündeme gelecek. Peki KYK borçları silinecek mi? İşte Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıklaması...

Haberler 18.02.2020, 14:43 26.04.2020, 00:08
KYK borçları silinecek mi? Hükümetten KYK, Sicil ve Vergi affı açıklaması!

5 milyondan çok öğrenciyi ilgilendiren KYK borç düzenlenmesi ile alakalı açıklama geldi. Konuyla alakalı açıklama yapan Berat Albayrak, "Yapılandırma kararı verilirken bir mağduriyet var mı ona bakıyoruz. Borcunu derli toplu ödeyen ile ödememeyi huy edinenleri ayırt edecek bir yaklaşım sergileyeceğiz." dedi. Peki KYK borçları, vergi ve sicil affını sahibi olan torba yasası TBMM’ne ne vakit gelecek?

KYK ve SİCİL AFFI AFFI GELİYOR MU?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak KYK ve Sicil Affı hususu ile alakalı yaptığı bildirimde "Yapılandırma kararı verilirken bir mağduriyet var mı ona bakıyoruz. Borcunu derli toplu ödeyen ile ödememeyi huy edinenleri ayırt edecek bir yaklaşım sergileyeceğiz." dedi. Kredi borçlarını ödeme hususu ile alakalı mağduriyet olup olmayacağını değerlendirildiğini açıklayan Bakan Albayrak açıklamasında "Bu konularda sahadan bize de bulgular ve talepler geliyor. Başka bakanlıklarla beraber toplumun geniş kesimini etkileyecek bir çalışma yürütülüyor" dedi.

Ayrıca TBMM gündemine gelen deprem bölgesindeki esnaflara sicil affı hususu ile alakalı yeni açıklamalar yapıldı. Milletvekili Mehmet Fendoğlu doğrulusunda oluşturulan bildirimde ise; esnafların kredi tüketiminde problem yaşamamaları amacıyla bir kereye mahsus olarak sicil affı olması lüzumlu dedi.

TORBA KANUN GELİYOR

Söz hususu düzenlemelerin torba yasa ile TBMM'ne gelmesi bekleniyor. Edinilen verilere göre, torba yasa öneriyinin geçen hafta Meclise geleceği bildirildi. Fakat birtakım aksaklıkların da giderilmesi amacıyla yasa öneriyi yine değerlendirmeye alındı. Değerlendirme ardından önümüzdeki haftalarda yasa öneriyinin TBMM'ne gelmesi bekleniyor.

KYK Wifi Çıkış başlıklı yazı ilginizi çekebilir.

Yorumlar (6)
Adil 12 ay önce
Kyk borçları silinmeli ,faizi ertelemek sorunu ertelemekten başka birşey degil
Ertugrul celebi 12 ay önce
İlk defa devletten kendi namıma bir beklenti içine girdim. KYK borcumun bu dar zamanımda beni ne kadar zora soktugunu bir bilseniz. Seçim zamanında her ne düşünüyorsanız onu düşünün. Olmadık sıkıntılara bizi gebe bırakmayın sayın devlet büyüklerim.
Serkan 12 ay önce
KykBorçları silinmeli
Hilal Şahbaz 12 ay önce
Şu haberleri yapmayın artık ya yıl başından önce başladı yardımcı olucaz diye. Şimdi de ödememeeyi huy edinen var mı ona bakıcaz diye caz yapıyorlar. Utanmasanız siliyoruz ayağına bin lira dah eklersiniz. Sizin keyfi kararlarınızı çaresizce beklemekten sıkıldık artık.
Fatma 12 ay önce
Borç yüzünden hayata 3-0 arkada başlıyoruz silin bitsin bu çile
İsmo 12 ay önce
Sayın bakanımız KYK borçları silinsin
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@