Kürsüde Gülen Erdoğan'a Tepkiler Çığ Gibi! Sosyal Medyada Tepkiler Büyüyor!

İdlib'deki hain saldırının ardından ilk kez kameraların karşısına çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kürsüde konuşma yaptığı sırada gülmesi tepkilere neden oldu. CHP'li Muharrem İnce de sosyal medya hesabından ''Yazıklar olsun'' diye tepki gösterdi.

Haberler 29.02.2020, 21:02

İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milletvekilleriyle bir araya geldiği kahvaltıda yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi. Sosyal medya hesabında mesaj paylaşan İnce, “Sıvasız evlere, anaların yüreğine ateş düşmüş, memleket yangın yeri. Başkomutanım diye caka satan AKP Genel Başkanı 36 saat sonra çıkmış kürsüye gülüyor, daha vahimi o gülerken alkışlar patlıyor. Yazıklar olsun” ifadeleri kullandı. 

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da AK Partili milletvekilleri ile buluşmasında yaptığı konuşmada espri yapması ve gülmesi tepki çekti.

Twitter'da #negülüyorsunerdoğan etiketi kısa sürede TT listesine girdi. Tweet sayısı 100 binin üzerine çıktı.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Bu nasıl kahkaha ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İdlib saldırısının ardından ilk kez konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, ''Erdoğan'ın yaptığı konuşması beni derinden etkilemiş durumda. Daha cenazeler defnedilmedi. Bu nasıl bir konuşma, bu nasıl kahkaha ?'' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'de partisinin kapalı grup toplantısı öncesinde basın mensuplarına açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, herkesin çok üzgün olduğunu ve herkesin duyarlılığını koruması gerektiğini söyledi.

ERDOĞAN'A TEPKİ: DAHA CENAZELER DEFNEDİLMEDEN BU NASIL KAHAKADIR?

Kılıçdaroğlu "Emin olun çok üzgünüm. Olayı duyduğum andan itibaren ben ve arkadaşlarım 'neler yapabiliriz' diye oturup konuşuyoruz. Daha şehitlerimiz toprağa verilmedi; ama bugün Erdoğan'ın yaptığı konuşma beni derinden yaralamış durumda. Bir ülke böyle yönetilemez. Cenazeler defnedilmeden bu nasıl bir konuşmadır. Daha cenazeler defnedilmeden, acılar, yaralar sarılmadan bu nasıl kahkahadır? Neyin nesidir, hangi amaçla yapıyorlar bunları? Derdi benim. Ya arkadaş benden ne istiyorsun sen? Yüreği yanık bir insanım. Şehitlerimiz var. Şu memlekete bir baş sağlığı dileyelim. Acı günde bari hiç değilse kavga etmeyelim. Yaralarımızı saralım. Oturup düşünelim, beraber düşünelim. Türkiye'yi bu acıdan, dertten nasıl kurtarabiliriz diye düşünelim. Bunların hiçbirisi yok arkadaşlar. Beni üzen bu" diye konuştu.

'ŞEHİTLER TEPESİ BOŞ KALACAK’
Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Şehitler tepesi boş kalmayacak" sözlerini hatırlatarak, "Ben buradan bütün milletime söz veriyorum; millet ittifakının iktidarında şehitler tepesi boş kalacak. Hiçbir askerimizin tırnağına zarar gelmesini istemiyorum. 'Niçin oradayız?' diye defalarca söyledim. Yine söylüyorum. Yazık günah değil mi bu askerlerimize. Niçin savaşıyorlar? Türkiye'nin başına bu belayı niye açtınız arkadaş siz? Ben bunları şimdi konuştuğum için çok üzgünüm. Bari otur millete bir baş sağlığı dileyin kardeşim. Bütün bunları atmışsınız bir kenara sanki olağan bir işmiş gibi" ifadelerini kullandı.

'TUZUN KOKTUĞU YERDE NE SÖYLENİR?'
Kılıçdaroğlu, TBMM'nin toplanması gerektiğine vurgu yaparak, "Bu Meclis niye vardır? Meclis toplansın. Gelip Sayın Erdoğan Meclis'e açıklama yapsın, niye gelmiyor buraya? Hangi gerekçe ile gelmiyor? Kendisine o yetkiyi verenin bu Meclis olduğunu bilmiyor mu Sayın Erdoğan? Emin olun çok üzgünüm çok ama çok üzgünüm. Bütün vatandaşlarıma şunu söylemek isterim; Hepimizin başı sağ olsun. Kahraman ordumuzun bütün mensuplarını kucaklıyoruz. Onlar özveri ile bin bir sorun içinde görev yapıyorlar. Hayatlarını feda ediyorlar. Annelerin hangi acılar içinde olduğunu ben biliyorum. Çocukları orada olan annelerle ben konuşuyorum. Bana dertlerini anlatıyorlar. Dolayısıyla kimsenin tırnağına zarar gelsin istemeyiz. Bütün annelerin de bir korku atmosferi içinde olmalarını istemeyiz. Söyleyeceklerim bunlar. Tuzun koktuğu yerde ne söylenir?" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İdlib saldırısının ardından yaptığı ilk konuşmada gülmesi, sosyal medyada tepki topladı.

Sosyal Medya'da yüzbinlerce kişi Erdoğan'a tepkilerini şöyle dile getirdi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@