Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak? Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman Başlayacak?

İdari tatil sadece 657 sayılı kanuna tabii devlet memurlarını kapsamaktadır. İdari izin devlet memurlarını kapsamaktadır, özel sektör çalışanları bu izinden faydalanamaz. Sadece memurlar değil, devlet sanatçıları, belediye görevlileri, devlet sahne sanatçıları da bu kapsamda kurban bayramı tatili müjdesinden faydalanabilirler.

Haberler 02.07.2018, 13:52
Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak? Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman Başlayacak?

KamuAjans.Com - Bu yıl Kurban Bayramı 21-22-23-24 Ağustos 2018 tarihleri arasındadır. Kurban Bayramı'nın Salı gününe denk gelecek olması akıllarda ''9 gün tatil olacak mı?'' sorusunu getirdi. Çünkü 20 Ağustos 2018 tarihinde Pazartesi günü Arefedir. Kurban Bayramı bu sene 21-24 Ağustos 2018 tarihlerine denk geliyor. Vatandaşlar ise Bayram tatili kaç gün olacak sorusuna yanıt arıyor.

İslam Dininin önemli ibadetlerinden birisi olan Kurban ibadetinin gerçekleştirildiği Kurban Bayramı hicri takvim ile miladi takvim arasındaki gün farkı nedeniyle her yıl 11 günlük farkla kutlanmaktadır. Kurban Bayramı iyice yaz mevsiminin içerisine gelmiş durumda ve bu da tatil sezonu ile çakışması anlamına gelmektedir. Bu durum Kurban Bayram tatilinin ne zaman hangi tarihlerde olacağı ve kaç gün olacağı sorularını akla getirmektedir. Kurban Bayramı tatili günlerinin hafta içine denk gelmesi 9 gün tatil bekleyenlerin en büyük umudu olmuş durumda. Tatil sezonuna denk gelmesi Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması ihtimalini güçlendiriyor. Bu durum bakanlar kurulu kararıyla gerçekleştirilmektedir.

Ramazan Bayramı ile Kurban Bayramı arasında yaklaşık iki ay zaman farkı bulunmaktadır. Dini bayramlarının arasının bu kadar yakın olması halk dilinde bazı geleneklerin ortaya çıkmasına bile sebep olmuştur. İki bayram arası düğün yapılmaz örneğinde olduğu gibi bir çok gelenek türemiştir. Her yıl 10 gün miladi takvime göre geriye gelen hicri takvim nedeniyle bu yıl Kurban Bayramı Ağustos ayının sonuna denk gelmektedir.

Kurban bayramı bu sene yani 2018 yılında takvim olarak hafta içine denk gelmektedir. Buda tatil süresinin 9 güne çıkarılma ihtimalini düşündürmektedir. 

2018 yılında Kurban Bayramı Ağustos ayının sonuna denk gelecek. Bu yıl Kurban bayramı tatilinin 10 gün olma ihtimali bulunuyor. Konu ile ilgili ilerleyen zamanlarda resmi açıklama yapılacaktır.

KURBAN BAYRAM TATİLİ NE KADAR?

2018 Kurbanlık Bayramı ne zaman sorusunun yanıtı: Kurban Bayramı bu yıl ağustos ayınının ortasına denk gelecek. Hafta sonu tatilleri ve pazartesi gününe denk gelen yarım günlük arefe günün de eklenince toplam 9 güne çıkan Kurban Bayramı, kamu çalışanları için 18 Ağustos cumartesi günü başlamış olacak.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@