Kuaför ve berberlere uygulanacak 9 tedbir belli oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün berberlerin ve kuaförlerin 11 Mayıs tarihinde faaliyetine devam edeceğini duyurdu. Konuyla ilgili gelen son dakika bilgisine göre Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş'tan açıklama geldi. Berber ve kuaförlerin sürece hazır olduklarını ifade eden Karakaş, uygulanacak 9 tedbiri açıkladı.

Haberler 06.05.2020, 01:34
Kuaför ve berberlere uygulanacak 9 tedbir belli oldu!

Karakaş, yapmış olduğu açıklamasında federasyona bağlı olarak çalışan tüm meslek mensuplarının yeniden faaliyete geçmek için hazır olduklarını ifade etti. Üyelerini hazırlık yapmaları için ifade eden Karakaş, berber ve kuaförlerin alacakları tedbirleri 9 başlık altında toplandığını açıklandı.

9 ANA TEDBİR BELLİ OLDU

11 Mayıs'ta açılacak olan berber ve kuaförlere ilişkin 9 ana tedbir belli oldu. Buna göre faaliyete geçecek olan tüm berber ve kuaförler randevu sistemiyle çalışacak ve iş yerlerinde mutlaka ateş ölçer olacak.

TEK KULLANIMLIK ÜRÜNLER OLACAK

Karakaş, müşterilere galoş, eldiven ve maske gibi ürünlerin dağıtılacağını belirterek, havlu ve peçete gibi tek kullanımlık ürünlerin olacağının da altını çizdi.

HERKES AYRI ÜRÜNLER KULLANACAK

Berber ve kuaförde çalışanların kesinlikle maske kullanması gerektiğini belirten Karakaş, açıklamasında şu ifadeleri kaydetti:

"Kuaförlerde tek kullanımlık manikür, pedikür kitlerinden olacak. Müşteriler malzemelerini ya kendileri getirecek ya da tek kullanımlık malzemeler kullanılacak. Ruj, fondöten birden fazla kişiye kullanılmayacak. Herkesin kullandığı ürün ayrı olacak"

ÖNLÜK KULLANILACAK

Karakaş, aynı zamanda çalışanların 2 beyaz iş önlüğü kullanacağını ve bu önlüklerin her akşam 60 derecede yıkanacağını belirtti. Koltuklar arasında en az 1,5 metre mesafenin olması gerektiğini ve sosyal mesafenin de korunacağını ifade eden Karakaş, 11 Mayıs'a kadar tüm tedbirlerin tamamlanacağını ifade etti.

Yorumlar (2)
Sevgi 4 ay önce
Önlüklerimizi devlet gönderecekmi ?
Sevgi 4 ay önce
Önlüklerimizi devlet gönderecekmi ?
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@