Kos'a kaçamadan yakalanan FETÖ şüphelilerinden 6'sı tutuklandı

Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na geçme hazırlığı yaptıkları belirlenerek gözaltına alınan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi oldukları ileri sürülen 8 kişiden 6'sı tutuklandı.

Haberler 08.12.2016, 20:03
Kos'a kaçamadan yakalanan FETÖ şüphelilerinden 6'sı tutuklandı

Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), () - AYDIN, Antalya, İstanbul ve Manisa'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda, Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na geçme hazırlığı yaptıkları belirlenerek gözaltına alınan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi oldukları ileri sürülen 8 kişiden 6'sı tutuklandı. Diğer 2 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ/PDY üyesi olduğu belirlenen bir grubun Bodrum'dan Yunanistan'ın Kos Adası'na kaçma hazırlığı içerisinde olduğu ihbarı üzerine, geçen 3-5 Aralık tarihleri arasında çalışma başlatıldı. Aydın, Antalya, İstanbul ve Manisa'da düzenlenen eş zamanlı operasyonla aralarında öğretmen, tekstilci, çiftçi ve ev hanımının da olduğu Ş.İ., A.E., A.S.S., İ.K., H.A., Ü.Ü.K, A.S. ve M.A, gözaltına alındı. Yunanistan'ın Kos Adası'na geçmek istedikleri tespit edilen şüphelilere ait 7 ayrı adreste, dijital materyallerin/örgütsel dokümanların elde edilmesine yönelik Bodrum Sulh Ceza Mahkemesi'nin kararıyla aramalar yapıldı.


Şüphelilerin örgüt içi haberleşme aracı 'ByLock' ve Bank Asya hesap hareket kayıtlarının incelemeye alındı. Bodrum Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edilen şüphelilerden öğretmen Ş.İ., tekstilci İ.K., ev hanımları H.A., Ü.Ü.K. ve A.S. ile işçi M.A. tutuklandı. Diğer şüpheliler, A.E. ile A.S.S. ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@