Koronavirüs İlacını Rusya Buldu! Resmi Açıklama Geldi!

Koronavirüs için beklenen sevindirici açıklamayı Rusya yaptı. Salgının tedavi yöntemi hakkında bilgi verdi. Detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

Haberler 29.03.2020, 13:54
Koronavirüs İlacını Rusya Buldu! Resmi Açıklama Geldi!

Koronavirüs için beklenen sevindirici açıklamayı Rusya yaptı. Salgının tedavi yöntemi hakkında bilgi verdi. Detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

Coronaya karşı ilaç için açıklama.

Rusya Federal Biyomedikal Ajansı 'nın son dakika olarak geçtiği haberinde , coronavirse karşı etkili olan bir ilaç geliştirildiği bildirildi. Bu açıklama sonrası detaylar geldi ve FMBA 'nın ilaçla ilgili yaptığı açıklamaya yer verildi.

RESMİ AÇIKLAMA

Koronavirüse karşı bulunan ilaçla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Araştırma ve Üretim Merkezi "Farmzashchita" Rusya FMBA, Çin ve Fransız deneyimlerini dikkate alarak, antimalaryal ilaç meflokin dayalı koronavirüs enfeksiyonu için bir tedavi rejimi geliştirdi. “Yüksek seçiciliğe sahip ilaç, koronavirüsün hücre kültüründeki sitopatik etkisini bloke eder ve replikasyonunu önler ve meflokinin immünsüpresif etkisi, virüsün neden olduğu enflamatuar yanıtın aktivasyonunu önler. Makrolid antibiyotik ve sentetik penisilinlerin eklenmesi sadece ikincil bir bakteriyel-viral sendromun oluşumunu önlemekle kalmaz, aynı zamanda kan plazması ve akciğerlerdeki antiviral ajanların konsantrasyonunu arttırmanıza izin verir. Bu, değişen şiddette koronavirüs enfeksiyonu olan hastalar için etkili bir tedavi sağlayacaktır. ”Diyor, Rusya FMBA Başkanı Veronika Skvortsova.

Gelişmeler Dünya Sağlık Örgütü'nün önerileri dikkate alınarak yapılmış ve yeni koronavirüs enfeksiyonunun önlenmesi, teşhisi ve tedavisi ile ilgili olarak Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı'nın Metodolojik Tavsiyelerine dahil edilmesi önerilmiştir (COVID - 19).

Rusya FMBA'sı Veronika Skvortsova, “Buna ek olarak, Rusya FMBA, meflokin temelinde, sadece insidans zirvesinin üstesinden gelmekle kalmayacak, aynı zamanda etkili bir şekilde kontrol edecek olan koronavirüs enfeksiyonunun önlenmesi için etkili ve güvenli bir plan oluşturmak için çalışıyor” dedi." (FMBA sitesindne yapılan çeviride bazı anlatım bozuklukları olabilir)

Detaylar geldikçe kamuGündemi.com olarak takipçilerimizle paylaşacağız. Bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Kamu Gündemi Uygulamalarını indir kamu iş ilanlarını ve gündemi kaçırma...
İşte ücretsiz uygulamaları indirebileceğiniz bağlantılarımız:
ios >>> https://t.co/A1tqD7QxFx

android>>> https://t.co/McLCDKPA9Q

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@