Kombi Arızaları Ve Nedenleri

Kombi Arızaları Ve Nedenleri

Haberler 06.10.2020, 12:16
Kombi Arızaları Ve Nedenleri

Bu yazımızda kombi arızaları ve nedenleri hakkında detaylara yer vermeye çalışacağız. Kombiler neden arıza yapar? Kombi arızalarının sebepleri nelerdir? Kombi arızaları nasıl giderilir? Kombi bakımı nasıl yapılır? Gibi en çok sorulan sorulara tek tek cevap vereceğiz. Günümüzün en önemli cihazlarından olan kombiler artık hayatımızın bir parçası olmuş durumdadır. Yaz ve kış fark etmeksizin sürekli bize hizmet sunan bu cihazların bakımları oldukça önemli bir yere sahiptir. Kombi bakımında uzman olan “Kombitamirim.com” servisimiz, siz değerli müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyor. En ufak bir arıza durumunda lütfen servisimiz ile iletişime geçiniz..

Hayatımızı kolaylaştıran kombiler, ısı ve sıcak su ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaktadır. Konforlu bu yaşamın sorunsuz olarak devam edebilmesi için gerekli öngörülen bakımların düzenli ve zamanında yapılmış olması gerekir. Bakımsız olan cihazlarda arızaların daha sıklıkla görüldüğü unutulmamalıdır.

Kombinin Çalışmasına Rağmen Isı Vermemesi

Kombinin çalışmasına rağmen ısı vermemesi çok sık rastladığımız sorunlar arasında yer alır. Bu sorunun nedeni birden fazla sebebe bağlı olarak ortaya çıkabilir. Kombi üzerinde bulunan termostat düşük derecede kaldığı için görevini yerine getiremez ve aynı zamanda kalorifer peteklerine sıcak su gönderimini sağlayan hat üzerinde bulunan filtrelerde tıkanmalar meydana gelmiş olabilir. Diğer bir neden ise; kullanıcı hatası olarak tabir ettiğimiz vanaların kapalı unutulmasıdır. Vanalar kapalı olursa sıcak su akışı sağlanmayacaktır. Bu durumda ilk yapmanız gereken vanaların durumu kontrol etmek olacaktır. Vanalar açık konumda ise; bu durumda kullanıcının yapabileceği pek bir şey bulunmuyor. En yakın kombi servisi hizmeti sunan güvenilir bir firmadan yardım almanız gerekir.

Kombinin Patlamalı Olarak Yanma İşlemi

Kombinin patlamalı olarak yanması birçok kullanıcıyı haklı olarak korkutuyor ve bu durum karşısında ne yapacağını bilemiyor. Kombi yanma esnasında gecikme olursa; içeride gaz birikmesine neden olur. İçerisinde biriken gaz birden yanma eylemine geçeceğinden dolayı ortaya patlamalı olarak yanmanın çıkacağı belirtmek isteriz. Böyle durumlarda kullanıcının ilk yapması gereken işlem; gaz ve çakmak ayarlarını kontrol etmek olacaktır. Bu sorunun ortaya çıkma nedeni ise; bakımlarının aksatılmış olması ya da yapılmamış olmasıdır. Bakımları yapılan cihazda bu gibi sorunların görülmesi oldukça düşük bir ihtimaldir. Cihazınızın periyodik bakımlarını yaptırmak için servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sıcak Su Olmasına Rağmen Peteklerin Isınmaması

Kombi çalışıyor ve aynı zamanda sıcak su seviyesi istenilen derecede ise peteklerin sağlı bir şekilde ısınması gerekir. Sıcak su olmasına rağmen petekler istenilen derecede ısınmıyorsa, bunun en bilindik nedeni; cihaz üzerinde bulunan sistem kapatma görevini sağlıklı bir şekilde yerine getiremiyor olmasıdır. Sağlıklı bir şekilde çalışan kombilerde, musluğa gitmesi gereken su ile peteğe gitmesi gereken su birbirinden ayrılır. Ortaya çıkan sorundan dolayı bu işlem doğru bir şekilde gerçekleşmez ve bu gibi sorunlar ortaya çıkar. Böyle sorunlarda servisimizi arayarak teknik destek talebinde bulunabilirsiniz.

Petek Üstlerinin Sıcak, Altının Soğuk Olması

Çok sık karşılaştığımız sorunlardan biri diyebiliriz. Bu sorunun birden fazla nedeni olabilir. Öncelikle kombi girişinde bulunan filtrelerin detaylı bir şekilde incelenmesi gerekir çünkü bu filtreler zamanla tıkanır ve böyle sorunlara neden olabilir. Petek üzerinde meydana gelen tıkanmaların bu soruna neden olabileceğini söylemek isteriz. Son olarak, kombi ile petek arasında bulunan vanalarda bir sorun olması bu hatayı karşımıza çıkabilir. Bu gibi problemler peteklerin dengesiz bir şekilde ısınmasına yol açacaktır.

Kombinin Su Akıtması

Kombinin su akıtması şikayeti ile karşı karşıya kalan kullanıcıların büyük bir çoğunluğu servislerden yardım almaya çalışıyor. Bu sorunun ortaya çıkma nedenlerinden biri; kabine fazla su pompalamış olmasıdır. Kombi su basıncının 1,5 bar olması gerekir, bu basıncın üzerinde olması durumunda kombi fazla suyu atmaya çalışacak ve ortaya su akıtma şikayeti çıkacaktır. Bununla birlikte tesisat kaynaklı nedenlerde bu duruma sebebiyet verebilir. Petekler üzerinde bulunan fazla hava boşaltılmalıdır.

Kombi Ses Yapıyor

Kombi ses yapıyor neden? Kullanmakta olduğunuz bu cihazlar kolay kolay ses yapmazlar. Ortaya çıkan bu sesin nedeni fan motorunun arızalanması ya da devir daim motorunun sorun çıkarması diyebiliriz. Cihazdaki su içerisinde hava meydana gelmiş ise; bu durum, cihazın sesli çalışmasına neden olacaktır. Kombim ses yapıyor diyorsanız, kombi tamircisi olarak bizden yardım almanızı tavsiye ederiz.

Kombiden Sıcak Su Gelmemesi

Öncelikle kombinizin çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Kombiniz çalışmasına rağmen sıcak su gelmiyorsa, bazı detayların gözden geçirilmesi gerekir. Kombiniz çalışıyor ve su ısınmıyor olabilir ve bunun nedeni ise; kalorifer sistemi ile musluk arasındaki ayrışmadan sorun meydana gelmiş olmasıdır. Yani musluktan akan su direk peteklere verilmiş ise, sıcaklığın olmaması gayet normal bir durumdur. Problemin nedeni buysa bu da demek oluyor ki; üç yollu vanada sorun var. Farklı nedenlerden dolayı bu sorunun ortaya çıkacağını da unutmamak gerekir.

İstanbul’un hangi semtinde olursanız olun “Kombitamirim.com” servisimizden hizmet alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. En ufak bir sorunda ya da merak ettikleriniz için bize 0212 667 06 71 no’lu hattımızdan ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul hızlı kombi servisi hizmetimizden faydalanabileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@