Kırşehir, çifte şehitlerini uğurladı

KAYSERİ’deki bombalı araçlı terörist saldırıda şehit düşen Kırşehirli Piyade Onbaşı Ahmet Taş ile Piyade Onbaşı Muhammed Ali Ocak, Kırşehir'in Çiçekdağı İlçesi'nde düzenlenen...

Haberler 18.12.2016, 14:25
Kırşehir, çifte şehitlerini uğurladı

 Kayseri’deki bombalı araçlı terörist saldırıda şehit düşen Kırşehirli Piyade Onbaşı Ahmet Taş ile Piyade Onbaşı Muhammed Ali Ocak, Kırşehir'in Çiçekdağı İlçesi'nde düzenlenen törenle son yolculuklarına uğurlandı.

Çiçekdağı Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Kırşehir ve Yozgat milletvekilleri, şehitlerin yakınları ile 10 bini aşkın kişi katıldı. Şehitler için kılınan cenaze namazı ardından şehit Ahmet Taş, Çiçekdağı Bağlarbaşı Mezarlığı'nda, Muhammed Ali Ocak ise, Yozgat’ın Yerköy ilçesi Kale Mezarlığında toprağa verildi.
 

KAYSERİ'DE BÖYLE BİR OLAYA İHTİMAL VERMİYORDUK
Şehit Ahmet Taş’ın babası Osman Taş, "7 ay Doğu'da görev yaptı, her gün endişe içinde bekliyorduk. Kayseri’de böyle bir olayın olacağını sanmıyorduk. İzne geldi ve girdiği uzmanlık sınavını kazandı. Birliğine vardıktan 2 gün sonra bu acı haberi aldık. Saldırıda yaralanmıştı, hastanede tedavi görüyordu, şehit düştü" diyerek gözyaşlarını tutamadı.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@