Kırklareli'de teröre lanet polise destek yürüyüşü

İSTANBUL Beşiktaş'taki terör saldırısı, Kırklareli'de 3 bin kişinin katıldığı yürüyüşle protesto edildi.

Haberler 14.12.2016, 22:55
Kırklareli'de teröre lanet polise destek yürüyüşü

Selçuk VURUCU - İSTANBUL Beşiktaş'taki terör saldırısı, Kırklareli'de 3 bin kişinin katıldığı yürüyüşle protesto edildi.

Kırklareli'de 'Teröre lanet, polise destek' yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sevik, Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Adalet Komisyonu Başkanı Vahdet Yaltepe, İl Emniyet Müdürü Erkin Adalar, İl Jandarma Komutanı Albay Selahattin Acara, Ak Parti İl Başkanı Alper Çiler, CHP İl Başkanı Ünal Başkur, MHP İl Başkanı Hakan Akten ile yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan yaklaşık 3 bin kişilik kalabalık, 'Polise uzanan, eller kırılsın', 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez', 'Dişe diş, kana kan, intikam intikam' şeklinde sloganlar atarak, Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü'ne yürüyüp burada İstiklal Marşı'nı okudu. Yürüyüş sırasında 100 metre uzunluğunda Türk bayrağı açıldı.

Kırklareli Valisi Esengül Civelek, burada yaptığı konuşmada, "Hiçbir zaman ihanet edenler cezasız kalmayacaktır. Şimdiye kadar şehitlerimizin kanı yerde kalmamış, bundan sonra da kalmayacaktır. Bir ölürüz, bin doğarız. Tek vatan, tek millet, tek bayrak ve ilkelerimiz etrafında tüm taraflar olarak tek yürek, tek ses ile beraberiz, bütünüz. Polisimizin yanındayız, şehitler ölmez vatan bölünmez" dedi.

İl Emniyet Müdürü Erkin Adalar da Kırklareli halkının gösterdiği duyarlılığa teşekkür ederek, vatanın var olmaya devam edeceğini ve bu tür olayların kendilerini daha üst seviyede sorumluluk sahibi olarak görev yapmaya sevk ettiğini dile getirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@