Kimlik ve ehliyetlerde yeni dönem başladı! Ehliyetler Kimliğe Entegre Ediliyor! Peki Başvuru Nasıl Yapılacak?

Yeni nesil kimlik ve ehliyet kartlarına ilgi giderek artıyor. "Hayat Kimliğinle Kolay" uygulamasından bugüne kadar 800 bin vatandaş yararlandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından tanıtılan uygulamaya en yüksek talep ise 117 bin 898 kişi ile İstanbul’dan geldi.

Haberler 04.01.2021, 10:13
Kimlik ve ehliyetlerde yeni dönem başladı! Ehliyetler Kimliğe Entegre Ediliyor! Peki Başvuru Nasıl Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından tanıtılmasının ardından 21 Eylül 2020'de hayata geçirilen "Hayat Kimliğinle Kolay" uygulamasına vatandaşlardan yoğun ilgi.

Yeni nesil sürücü belgelerindeki bilgilerin, çipli kimlik kartına ücretsiz entegre edildiği uygulamadan bugüne kadar 800 bin kişi yararlandı.

EN FAZLA TALEP İSTANBUL'DAN

Vatandaşların, trafikte yanlarında ayrıca sürücü belgesi bulundurma zorunluluğunu ortadan kaldıran uygulamaya en yüksek talep 117 bin 898 kişi ile İstanbul'dan geldi.

İstanbul'u Ankara, Antalya ve İzmir takip etti. Kullanılmaya başlanmasının üzerinden 3 ay geçmesine karşın 18-25 yaş grubundaki 111 bin 737 genç uygulamadan faydalandı.

TÜRK MÜHENDİSLERİN BÜYÜK BAŞARISI

Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartındaki işletim sisteminden kimlik kartı başvurusunun alınmasıyla kimlik kartının basımına kadar olan süreçteki bütün yazılımlar, İçişleri Bakanlığında görevli mühendisler tarafından yerli ve milli olarak geliştirildi.

NASIL BAŞVURULACAK?

Sürücü belgesi bilgisini kimlik kartına entegre etmek isteyenler, nüfus müdürlüklerine "NVİ Çağrı Merkezi Alo 199" veya "https://randevu.nvi.gov.tr" adresinden randevu alarak başvurabiliyor.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@