Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, referandum sonrası ilk açıklamasında, "Toplumun yüzde 50'sinin 'hayır' dediği bir referandum var. Bu anayasa değişikliği bir uzlaşma belgesi niteliğinde değildir. Bu anayasa bir toplumsal uzlaşma belgesi haline dönüştürülmeli" dedi.

Haberler 16.04.2017, 23:31
Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şaibe iddialarının ardından ilk açıklamasını yaptı.

Kılıçdaroğlu,  "Toplumun yüzde 50'sinin 'hayır' dediği bir referandum var. Bu anayasa değişikliği bir uzlaşma belgesi niteliğinde değildir. Bu anayasa bir toplumsal uzlaşma belgesi haline dönüştürülmeli" dedi.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

YSK bu seçimi tartışmalı hale getirdi. YSK kararına göre üzerinde mühür bulunmayan zarflar geçersiz sayılır. YSK bu zarfları geçerli kabul etti. Arkasında sandık kurulu damgası bulunmayan puusla geçersizdir, YSK bunlar da geçerlidir dedi. Kendinizi parlamentonun önünde nasıl görürsünüz. Maç yapılırken maçın ortasında kural değişmez. YSK maçın ortasında kuralları değiştiriyor.

YSK seçimin sonucunu tartışmalı hale getirdi.

 

 

(Sol Haber Portalı)

Yorumlar (1)
Ali 4 yıl önce
Bu maç değil. Tez elden birşeyler yap.Git itiraz mı edeceksiniz yoksa iptal mi ettireceksiniz yoks %49 un hakkını nasıl koruyacaksanız düşünün? sızlanmak yerine.Bu işi yapamayacaksanız ara verin.bırakın başkası yapsın istemiyorsanız.ideolojik değilsiniz İnşAllah.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@