Kesimoğlu geri adım atmadı #KırklareliKesimoğluylaMutlu

CHP Kırklareli Belediye Başkan adayı Kesimoğlu, halkın talebine rağmen yeniden aday gösterilmemesiyle ilgili gövde gösterisi yaptı...

Haberler 29.01.2019, 20:51 29.01.2019, 20:56
Kesimoğlu geri adım atmadı #KırklareliKesimoğluylaMutlu

Kesimoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

Örgütün temennisini nasıl görmezden gelirsiniz?

Kırklareli halkı tüm anketlerde, STK görüşmelerinde, sokakta  'Kesimoğlu' diyor, siz bu yanlış değerlendirmenizde Kırklareli halkının iradesine ipotek koydunuz; işte isyanım bunadır, bunu kabul etmiyorum!

Çok açık söylüyorum ben bir dönem daha Belediye Başkanlığı yaparsam boyum uzamayacak, ben bunları aşmış bir insanım, fakat bu kadar hizmeti, halkın tepkisini, anketleri, STK görüşlerini ve CHP örgütünü dinlemeden alınan karar neye dayanarak alındı bunu sormak istiyorum...

Bu akşam Kırklareli halkı kendi iradelerine konulan bu ipoteği reddetti ve #KırklareliKesimoğluylaMutlu dedi, her biriyle aynı yolda yürümekten gurur duyuyorum!

Yerel Seçimlerde CHP Yönetimi tarafından aday gösterilmeyen mevcut Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, "Bu kararı tanımıyorum, kabul etmiyorum" dedi.

CHP Genel Merkezi 31 Mart Yerel Seçimleri'nde Kırklareli'nin mevcut Belediye Başkanı M. Siyam Kesimoğlu'nun yerine Tuna Soykan'ı aday gösterdi. Bu karara tepki gösteren mevcut belediye başkanı Kesimoğlu, Atatürk Evi önünden Vilayet Meydanı'na yürüyüş düzenledi. Başkan Kesimoğlu kılıç yarası aldığını ifade ederek, "Genel merkezimizin aldığı bu kararı tanımıyorum kabul etmiyorum içime sindiremiyorum" dedi. Kesimoğlu konuşmalarının ardından yaklaşık 3 bin kişi CHP Genel Merkezinin aldığı bu karara karşı yürüdü.

Sosyal Medyada da Kesimoğluyla ilgili #KırklareliKesimoğluylaMutlu etiketi Türkiye gündemine girdi.

Yaşanan bu olayla ilgili yine sosyal medyadan yapılan yorumların ortak noktası ise CHP Genel Merkezinin kararını değiştirmemesi halinde CHP'nin Kırklareli'ni kesin olarak kaybedeceği yönünde. Zira Kesimoğlu'na çok büyük bir halk desteği var.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@