Kartepe'de kar kalınlığı 110 santime ulaştı

Kocaeli'nin Kartepe İlçesi'nde Kartepe kayak merkezinde pistlerde kar kalınlığı 110 santime ulaştı. Tatilciler pistlerde kayak ve snowboard yapmanın keyfini çıkardı.

Haberler 14.12.2016, 13:25
Kartepe'de kar kalınlığı 110 santime ulaştı

 (Kocaeli),Kocaeli'nin Kartepe İlçesi'nde Kartepe kayak merkezinde pistlerde kar kalınlığı 110 santime ulaştı. Tatilciler pistlerde kayak ve snowboard yapmanın keyfini çıkardı.

Kocaeli'nin kıyı kesimlerinde kar yeşil alanları beyaza bürürken, yüksek kesimlerde ise kar yağışı etkili oldu. Türkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden Kartepe'de yoğun kar yağışı sonucu pistlerde kar kalınlığı 110 santime ulaştı. Makinelerle pistler kayak için hazır hale getirilirken, tatilciler pistlerde kayak ve snowboard yaparak zaman geçirdi. Doğanın içerisindeki Kartepe'de beyaza bürünen ormanın güzelliği tatilcileri büyüledi. Soğuk hava nedeniyle Kartepe'de bulunan tesislerin çatılarında uzun buz sarkıtları oluştu. Kayak merkezi yolu iş makineleriyle sürekli temizlenerek yol ulaşıma açık tutuldu.

Kartepe'de bulunan otelin yetkilileri kar yağışının hafta sonuna kadar devam etmesinin beklendiğini belirterek, İstanbul'a en yakın kayak merkezi olan Kartepe'ye tatilcileri beklediklerini söyledi.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@