Karda mahsur kalınca ambulansta doğum yaptı

Esat TAŞTEKİN / ERGANİ(Diyarbakır), () - DİYARBAKIR'da dün akşam doğum yapmak için ambulansla Ergani'ye getirilmek istenen Aysel Durmaz, Ergani ile Dicle ilçeleri arasındaki karayolunun yoğun kar yağışı ve tipiden kapanması nedeniyle ambulansta...

Haberler 15.12.2016, 12:37
Karda mahsur kalınca ambulansta doğum yaptı

Esat TAŞTEKİN / ERGANİ(Diyarbakır), () - DİYARBAKIR'da dün akşam doğum yapmak için ambulansla Ergani'ye getirilmek istenen Aysel Durmaz, Ergani ile Dicle ilçeleri arasındaki karayolunun yoğun kar yağışı ve tipiden kapanması nedeniyle ambulansta doğum yaptı. Anne ve bebeğini sabaha karşı bölgeye varan askeri ekipler kurtararak Ergani Devlet Hastanesi'ne kaldırdı.
Dicle ilçe merkezinde oturan hamile 25 yaşındaki Aysel Durmaz, dün akşam saatlerinde sancıları artınca eşi Nurettin Durmaz tarafından çağrılan ambulansla Ergani'ye getirilmek istendi. Dicle'den yola çıkan ambulans, Şölen köyü yakınlarına kadar geldikten sonra yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle mahsur kaldı. Ambulansla birlikte yaklaşık 5 araç yolda mahsur kalırken, yetkililere haber verildi.  

KIZ BEBEK DÜNYAYA GELDİ
Ergani'den yola çıkan iş makineleri, ambulans ve araçların mahsur kaldığı bölgeye ulaşmakta zorluk çekince sancıları artan Aysel Durmaz ambulansta doğum yaparak bir kız bebek dünyaya getirdi. Doğumdan sonra da saatlerce mahsur kalan anne, bebeği ve diğer araçlardakiler sabaha karşı askeri araçların bölgeye ulaşması ile kurtarılarak Ergani Devlet Hastanesine kaldırıldı. 7 yaşında bir kız çocuğu olan anne Aysel Durmaz'ın ve bebeğinin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@