Kar yolda! İstanbul da etkilenecek… Meteoroloji’nin hava durumu uyarıları korkuttu!

Son dakika! Haftalar önce yurdu etkileyen ve uzun bir mola veren kış geri dönüyor. Son günlerde mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkların ardından soğuk günler yolda. Cuma gününe kadar adım adım düşecek olan sıcaklıklar cumartesi günü hızla düşecek ve birçok şehirde kar görülecek. Meteoroloji'nin son dakika tahminlerine göre cumartesi günü İstanbul'da karla karışık yağmur bekleniyor. Cuma günü İstanbul'da 12 derece dolaylarında seyredecek sıcaklıklar cumartesi günü 3 dereceye kadar düşecek...

Haberler 19.02.2019, 11:58
Kar yolda! İstanbul da etkilenecek… Meteoroloji’nin hava durumu uyarıları korkuttu!

Soğuk hava dalgası yolda, yurdun batısından doğusuna sıcaklıklar hızla düşecek. Son yılların en sıcak kışlarından biri sürerken vatandaşlar kar ne zaman gelecek sorusuna cevap arıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü son tahminlerini yayınladı havalar adım adım soğuyacak ve kar yurdun birçok şehrinde görülecek. İstanbul’a da kar adım adım yaklaşıyor, cumartesi İstanbul’da karla karışık yağmur beklenirken Marmara Bölgesi’nin birçok noktası kar yağışından etkilenecek.


BUZLANMAYA DİKKAT!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimleri ile Doğu Akdeniz’in parçalı ve yer yer çok bulutlu, Rize ve Artvin çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar, sabah saatlerinde 800 metre üzeri rakımlı yerlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun (20-40 cm) kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Hava sıcaklığının iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 11
İstanbul: Az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 13
İzmir: Az bulutlu ve açık 18
Adana: Parçalı ve az bulutlu 19

Bursa: Az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 13
Antalya: Az bulutlu ve açık 20
Samsun: Parçalı ve yer yer çok bulutlu 9
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 8
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 0
Diyarbakır: Parçalı bulutlu 13

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@