Kar yağdı, hamsi fiyatı 15 liraya çıktı

Karadeniz Bölgesi'nde balıkçı teknelerinin kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle avlanmak için denize açılamamaları balık fiyatlarının yükselmesine neden oldu.

Haberler 14.12.2016, 15:45 14.12.2016, 21:27
Kar yağdı, hamsi fiyatı 15 liraya çıktı

 Karadeniz Bölgesi'nde balıkçı teknelerinin kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle avlanmak için denize açılamamaları balık fiyatlarının yükselmesine neden oldu. Hamsinin kilosu 15 liraya yükseldi.

Karadeniz Bölgesi'nde son günlerde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle balıkçılar avlanmak için tekneleriyle denize açılamadı. Tezgahlardaki balık miktarının düşmesiyle birlikte fiyatlarda da artış oldu. Samsun'da etkili olan kar yağışıyla birlikte hamsinin fiyatı da tavan yaptı. Hamsinin kilosu 15 liraya çıktı. Balıkçılar ise artan fiyatlara rağmen bölgede balık satışlarında bir düşüş olmadığını söyledi. 25 yıldır balıkçılık yapan Fikret Yumak, "Kar yağışı ve fırtına nedeniyle Samsun'da teknelerin birçoğu denize açılamayınca hale gelen balık miktarı azaldı. Bu işler arz talep meselesi. Balık azalınca fiyatlar da haliyle yükseldi. Hamsinin fiyatı bölgemizde daha önce 8 liraydı, hava şartlarından dolayı 15 lira oldu. Hamsi Karadeniz için çok önemlidir" diye konuştu.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@