Kapkaç mağduru kızı sınava yetiştiren polise ödül

ANTALYA Emniyet Müdürlüğü, 3 polis memurunu 'Ayın Polisi' olarak belirledi. Bunlar arasında, kapkaç mağduru A.T. adlı kızı AÖF Sınavı'na yetiştiren polis memuru da yer aldı.

Haberler 05.05.2017, 19:05
Kapkaç mağduru kızı sınava yetiştiren polise ödül

Süleyman EKİN - ANTALYA Emniyet Müdürlüğü, 3 polis memurunu 'Ayın Polisi' olarak belirledi. Bunlar arasında, kapkaç mağduru A.T. adlı kızı AÖF Sınavı'na yetiştiren polis memuru da yer aldı.


Antalya İl Emniyet Müdürlüğü, Nisan ayının polisi olmaya hak kazanan 3 memuru ödüllendirdi. Görev yapan polislerin daha başarılı olmaları ve başarıda devamlılıklarını sağlamak, moral ve motivasyonlarını yükseltmek amacıyla her ay verilen ödüle bu ay, polis memurları  M.A., H.N. ve S.Y.U. layık görüldü. İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'nın makamında düzenlenen törene, müdür yardımcıları ve şube müdürleri katıldı. Celal Uzunkaya, olağanüstü gayret ve çalışmaları sonucu emsallerine göre başarılı görev yapan personel arasından Kasım 2016 yılından itibaren her ay 'Ayın Polisi'ni seçtiklerini söyledi.


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Nisan ayı içerisinde başarılı görev yapan personel şu şekilde belirlendi: 


"23 Nisan günü Muratpaşa İlçesinde bir siteye ait asılı bulunan 15x25.5 metre ebatlarında Türk bayrağının şiddetli rüzgar nedeniyle koparak, yaklaşık 30 metrelik falezlerin kıyısından denize düşmesi sonrasında, polis botu ile olay mahalline intikal ederek, suyun etkisiyle yaklaşık 100 kg ağırlığa ulaşan bayrağımızı zarar görmemesi için sırtında itinalı bir şekilde taşıması esnasında göstermiş olduğu üstün gayret ve özveri nedeniyle Deniz Limanı Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru M.A. 'Ayın Şubeler Polisi' olarak seçilmiştir.


29 Nisan günü A.T. isimli şahsın AÖF Sınavı'na katılmak için Kepez İlçesi Yenidoğan Mahallesi Adnan Selekler Caddesi üzerinde otobüsten inerek, sınava gireceği okula doğru yürüdüğü esnada, arkasından gelen iki şahıs tarafından elinde bulunan çantanın kapkaç suretiyle alınması olayı ile ilgili yapılan çalışmalar sonucunda, çantanın bulunarak müştekiye teslim edilmesi ve şahsın gireceği sınava yetiştirilmesinde göstermiş olduğu üstün gayret ve başarılı çalışmalar nedeniyle Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru H.N., 'Ayın Merkez İlçeler Polisi' olarak seçilmiştir.


Döşemealtı Polis Merkezi Amirliği hizmet binasının yenileme, tadilat ve inşaat işleri kapsamında göstermiş olduğu üstün gayret ve özverili çalışmaları nedeniyle Döşemealtı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru S.Y.U. 'Ayın Merkez İlçeler Polisi' olarak seçilmişlerdir."


Törende polis memurlarına birer adet çeyrek altın ve teşekkür belgeleri verildi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@