Kanser hastası çocuklara gönüllü palyaço sürprizi

MERSİN'de 'Gönüllü Palyaçolar Mersin' adlı grup, kanser hastası çocuklara unutmayacakları anlar yaşattı.

Haberler 20.09.2016, 10:24 21.09.2016, 17:02
Kanser hastası çocuklara gönüllü palyaço sürprizi
İbrahim MAŞE / MERSİN, (DHA) - MERSİN'de 'Gönüllü Palyaçolar Mersin' adlı grup, kanser hastası çocuklara unutmayacakları anlar yaşattı.

Arkadaş ortamında başlayan ve kısa sürede gönüllülük esasına göre hareket eden 'Gönüllü Palyaçolar', Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gören çocukları ziyaret etti. Onkoloji, Hematoloji ve Enfeksiyon bölümünde yatan çocuklara sürpriz yapan gönüllüler, giydikleri palyaço kostümleri ile çocukların yüzünde tebessüm yarattı. Heyecanla karşılanan gönüllüler, çocuklarla sohbet edip oyunlar oynadı. Çocukları hasta yataklarında ziyaret edip yanlarında getirdikleri hediyeleri veren gönüllüler kimi çocuklarla şarkı söyledi, kimi çocuklarla da yakından ilgilendi.

'ONLAR GELEMEZSE BİZ GİDERİZ'

Amaçlarının hastane ortamında yaşayan çocukları, bulundukları ortamdan biran olsun uzaklaştırıp eğlendirmek olduğunu ifade eden Gönüllü Palyaçolar Mersin kurucusu Seda Arkadaş şunları söyledi:

"Gerçekleştirebildiğimiz kadar çocukların hayallerini gerçekleştirmek istiyoruz. Çünkü bu çocuklar maalesef diğer çocuklar gibi sokakta oyun oynayamıyor ya da istedikleri gibi gezemiyor. 'Onlar bize gelemezse ağabeyleri ve ablaları onlara gider' mantığı ile hareket ettik. Çocuklara, yaş gruplarına göre eğitici ve eğlenceli oyuncaklar hediye ettik. Boyama kitapları ve boya kalemleri verdik."

'CEZAEVİNDEKİ ÇOCUKLARA DA ETKİNLİK'

Şuan için en büyük desteği Mersin Barosu Çocuk Hakları Komisyonu'ndan aldıklarını belirten Seda Arkadaş şöyle konuştu:

"Gönüllü Palyaçolar sosyal sorumluluk projelerinin yoğun olduğu bir oluşum. Hastane ziyaretlerinin yanında, sevgi evleri huzurevi ve cezaevindeki çocuklara yönelik etkinliklerimiz de var. Tüm bunları yaparken maddi ve manevi desteğe ihtiyacımız var. Kalbinde iyilik barındıran herkesi aramıza bekliyoruz. Son zamanlarda toplumsal olarak kötüye gittiğimiz bu dönemlerde çocukların gülümsemesine ihtiyacımız var." 
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@