Kamu Haberleri, Memurlar, Kamudan Haber

Kamu Haberleri

En Güncel ve Son Dakika Kamu Haberlerine, Memurlar ile ilgili tüm gelişmelere bu kategori aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Kamu Haberleri Haberleri

Malulen Emeklilik Nedir, Şartları Nelerdir? Kimler Malulen Emekli Olamaz?

Sosyal Güvenlik Kurumu, bazı özel durumlara sahip olan vatandaşlara erken emekli olma hakkı tanımaktadır. “Malulen emeklilik” başlığı altında sunulan hizmet, vatandaşlar tarafından sıklık ile araştırılmaktadır. İşte malulen emekli olma başlığına ilişkin bilinmesi gereken detaylara ilişkin haberin devamı…

KPSS 2022/6 Tercih Sonuçları Açıklandı! SGK 550 Personel Alımı Yerleştirme Sonucu Sorgulama

ÖSYM tarafından KPSS 2022/6 ile Sosyal Güvenlik Kurumu'na sözleşmeli personel alımına ilişkin tercih ve yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı.

Tüm Çalışanları İlgilendiren İstirahat Raporunda Flaş Gelişme! Yıllık İzin Detayına Dikkat

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından istirahat raporları ile ilgili yeni bir değişiklik yapıldı. Yapılan değişiklik hem istirahat raporu süresini etkileyecek hem de yıllık izinle bağdaştırıcı olacak. İşte yeni değişikliğin detayları.

Sivil Polis Nasıl Olunur, Başvuru Şartları Neler, 2022 Maaşları Ne Kadar? Üniformalı Polis ile Farkı Ne?

Sivil polis olma hayali kuranların en çok araştırdığı konu sivil polis nasıl olunur, başvuru şartları neler, maaşları ne kadar gibi sorular. Kamugundemi.com olarak sivil polis olma sürecine ilişkin tüm detaylara haberimizde yer verdik.

Milyonlarca Memur, Emekli ve Asgari Ücretliye Temmuz Zammı! EYT, 3600 Ek Gösterge Tarih Verildi, Umutlu Bekleyiş Başladı

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu'nun yaptığı açıklama ile milyonlarca memur, emekli ve çalışan Temmuz zammı için umutlandı.

Herkesin Hayali! Kadrolu Devlet Memuru Olmak İçin Gereken Şartlar Neler, Memuriyette Yaş Şartı Var mı, KPSS Kaç Puan Gerekir?

İşsizliğin kol gezdiği ve özel sektörde de mağduriyetlerin yaşandığı zorlu süreçte herkesin hayali devlet memuru olmak. Peki devlet memuru olmak için neler gerekiyor, yaş şartı var mı, KPSS'den kaç puan almak gerekiyor? Devlet memuru olma sürecinin detayları.

Öğretmen Adayları Hangi KPSS Oturumlarına Giriyor? P121, P10 Puan Türü ve ÖABT Nedir?

Öğretmen adaylarının devlet okullarına kadrolu olarak atanabilmeleri için KPSS'ye girmeleri gerekiyor. Öğretmenlik için hangi KPSS'ye girilir 2022? KPSS P121 puan türü nedir? Öğretmenlik için KPSS'ye nasıl hazırlanılır? Haberimizde.

AK Parti'den Son Dakika 3600 Ek Gösterge ve Asgari Ücret Zammı Açıklaması! Tarih Belli Oldu

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, 3600 ek gösterge düzenlemesi ve asgari ücret zammına ilişkin kritik açıklamalarda bulundu. Akbaşoğlu hem 3600 ek gösterge hem de asgari ücret zammı için tarih verdi.

PTT'de Memur Olma Şartları Neler? Kimler Dağıtıcı, Gişe Memuru, Büro Memuru Olabilir? Personel Alım İlanı 2022 Ne Zaman Yayımlanacak? İşte Detaylar

PTT'de memur olarak çalışmak isteyenler dağıtıcı, gişe memuru nasıl olunur, şartları neler gibi konuları araştırıyor. PTT personel alım ilanı 2022 için de heyecanlı bekleyiş sürüyor. PTT'de memur olma şartları, gişe memuru, dağıtıcı olma şartları tüm detaylarıyla haberimizde...

Öğretmen Atamalarıyla İlgili Flaş Gelişme! Bakan Mahmut Özer Atama Bekleyenleri Heyecanlandırdı

2021 KPSS ile öğretmen ataması bekleyen adaylar, zaman zaman sosyal medyadan seslerini duyurmaya çalışmışlardı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmen atamalarına ilişkin sevindiren açıklamalarda bulundu. Bakan Özer'in açıklamaları haberimizde.

Artan Evlilik Masraflarına Devlet Desteği: O Gruplarda Yer Alan Kadınlara, Çeyiz Parası Ödenecek!

Gündelik hayat ürünlerine yansıyan olumsuz ekonomik şartlar, evlilik hazırlığı arifesinde olan çiftlerin bütçelerini derinden etkiledi. Mobilya zamları, düğün salonu zamları ve diğer ev eşyalarına yansıyan zamlar, evlenip kurmayı günden güne daha zor bir hale getirdi. Bu noktada SGK, birçok vatandaşın haberinin olmadığı çeyiz parası yardımını tekrar gündeme getirdi.

MHP Cephesinden Asgari Ücret Zammı Açıklaması! Erdoğan ile Görüştüm Deyip Tarih Verdi

Asgari ücrette ara zam beklentileri iyice artmışken önce AK Parti cephesinden umutlandıran açıklamalar geldi. Şimdi de MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'dan temmuz ayında zam müjdesi geldi. İşte o açıklama.

Doğalgaz Faturası Kendi Üzerine Kayıtlı Olan Vatandaşların Dikkatine: 1150 TL'lik Yardım Yapılacak!

Yeni dönemde çeşitli faktörlere bağlı olarak giderek artan enerji fiyatları, vatandaşların doğalgaz faturalarına direkt olarak etki etti. Bu noktada fatura desteği ihtiyacı olan vatandaşlara, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan olumlu yanıt geldi. İşte bakanlığın doğalgaz desteğine ilişkin haberin ayrıntıları…

Sağlık Bakanlığı 10 Bin Personel Alımı KPSS 2022/5 Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımına ilişkin yapılan KPSS 2022/5 tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Yerleştirme sonucu sorgulama...

Milyonlarca Emekli Buna Kilitlendi! Zamlı Bayram İkramiyesi Müjdesi Kapıda

Ramazan ayına sayılı günler kala, akabinde gelecek Ramazan Bayramı için emeklilerin ikramiye haberi için heyecanlı bekleyişleri sürüyor. Kulislerde yer alan iddialar bu yıl emeklilerin bayram ikramiyelerinin zamlı ödeneceği yönünde.

Milyonları İlgilendiren Yasa, Çoğu Çalışan Bilmiyor! 10 Gün İçinde Başvurana 8 Maaşa Kadar Tazminat

Çalışma hayatını düzenleyen yasalarda işverenleri olduğu kadar işçileri koruyan haklar da bulunuyor. Çoğu işçinin bilmediği işten çıkarılma durumunda 8 maaş tazminat alma hakkı da bunlardan bir tanesi. Başvuru için süreye dikkat!

İŞKUR Ev İşi İlanlarını Yayınlandı: Ev Hanımlarına, Öğrencilere 5 Bin 500 TL Ödenecek!

Türkiye genelinde milyonlarca kişinin istihdam edilmesine aracılık eden Türkiye İş Kurumu, yeni dönemde ev ortamında çalışmak isteyen öğrencilere ve ev hanımlarına yönelik yeni iş ilanlarını yayınladı. İşte İŞKUR’un ev işi ilanlarına yönelik haberin ayrıntıları…

Numan Kurtulmuş'tan Umutları Yeşerten Asgari Ücrete Zam ve EYT Açıklaması!

Bir süredir gündemde olan asgari ücrete ikinci zam tartışmalarına ilişkin AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, milyonlarca asgari ücretliyi umutlandıran açıklama yaptı. Kurtulmuş uzun zamandır gündemde olan bir diğer konuya, EYT'ye de değindi.

Kedisi, Köpeği, Evcil Hayvanı Olan Çalışanlar Dikkat! Yargıtay'dan Emsal Tazminat Kararı

Bölge Adliye Mahkemesi, çeşitli nedenlerden ötürü tazminatsız kovulanlar ile ilgili emsal niteliğinde bir karara imza attı. İşe iade edilebilir ya da tazminatınızı alabilirsiniz. İşte mahkeme kararının detayları...

Toplam 657 haber.