Kamu Haberleri, Memurlar, Kamudan Haber

Kamu Haberleri

En Güncel ve Son Dakika Kamu Haberlerine, Memurlar ile ilgili tüm gelişmelere bu kategori aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Kamu Haberleri Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdelemişti! Kabul Edildi, Maaşlara Zam Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdesi verilen muhtar maaşlarına zammı da içeren yasa teklifi TBMM'de kabul edildi. Maaşlara ne kadar zam yapılacağı da netleşti.

2022 MEB EKYS Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı!

2022 MEB-EKYS sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. ÖSYM resmi sitesi üzerinden yaptığı duyuru ile sınav sonuçlarının açıklandığı bilgisini paylaştı.

Yönetmelik Değişti: 125 Bin Memurun Yemek Yardımı Sorunu Çözüldü!

Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliğinde Değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı. 2022 memur yiyecek yardımı ne kadar oldu?

Koruma Polisi Nasıl Olunur, Başvuru Şartları Neler? 2022 Koruma Memuru Maaşı ve Yaş Şartı

Koruma polis eğitim merkezi kurulmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Koruma polisi nasıl olunur, başvuru şartları neler, 2022 koruma polisi maaşları ne kadar? İşte detaylar...

2022 MEB EKYS Sonuçları Bekleniyor! ÖSYM Sonuçları Ne Zaman Açıklayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme sınavı 2022 MEB EKYS için ÖSYM tarafından sonuçların açıklanması bekleniyor. Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM sınav takvimi.

9 Milyon Emekliyi Yakından İlgilendiriyor! SGK Harekete Geçti, Maaşlar Kesiliyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) harekete geçti. Belirlenen 3 kritere göre emekli aylıkları kesiliyor. İşte o kriterler ve emekli aylığının kesildiği durumlar.

Anayasa Mahkemesi'nden İşçi, İşveren Milyonları İlgilendiren Karar Çıktı: Yasak Yok!

Anayasa Mahkemesi'nden milyonlarca işçi ve işvereni ilgilendiren karar çıktı. Bir bankacının bireysel başvurusu üzerine AYM konu ile ilgili net kararı açıkladı: Yasak yok!

Asgari Ücrete Ek Zam Tartışmaları Sürüyor! Kulislerde Yeni Bir İddia Gündeme Geldi

Asgari ücrete temmuz ayında ara zam yapılıp yapılmayacağına ilişkin tartışmalar hala devam ediyor. AK Parti kulislerinde asgari ücret zammına ilişkin yeni bir iddia gündeme geldi.

Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır 2022 İftar Çadırı Kurulacak mı? Ramazan Çadırları Nereye Kurulacak?

Ramazan ayının geleneklerinden biri haline gelen iftar çadırları 2 yıl aradan sonra yeniden kurulmaya başladı. Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır iftar çadırı kurulacak mı? Hangi bölgelerde ramazan çadırı olacak?

SGK Çalışanları Koruma Kalkanına Aldı! Tespit Edilenleri SMS ile Tek Tek Uyarıyor, Siz de Bilmiyor Olabilirsiniz

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), çalışanları korumak adına tüm çalışanlara SMS ile bilgi veriyor. Ücretiniz düştü mesajı şimdiden binlerce çalışana gönderildi bile. İşte SGK'nın çalışanı korumaya yönelik o projesinin detayları.

Milyonlar Bunu Bekliyor! 2022 Emekli Bayram İkramiyesine Zam Gelecek mi, Ne Zaman Yatacak?

2022 yılı bayram ikramiyelerine zam yapılacak mı tüm emekliler ve hak sahipleri tarafından araştırılıyor. N

Emekli Maaşları ile İlgili Önemli Gelişme! SGK Tek Tek Tespit Edip Aylıkları Kesiyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) emekli maaşları ile ilgili harekete geçti. Çalışmadığı halde kendini bir yerde çalışıyor olarak gösterenler tek tek tespit ediliyor. Emekli aylıkları kesiliyor.

Kritik Veri Açıklandı! Memur ve Emeklilerin Temmuz Maaş Zammı Ne Kadar Olacak, Enflasyon Farkı Yüzde Kaç?

Memur ve emeklilerin merakla beklediği enflasyon verileri TÜİK tarafından açıklandı. Mart ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile emekli, memur ve sözleşmeli personellerin zam farkı da belli oldu. Memur ve emekli maaşlarında enflasyon farkı ne kadar oldu? İşte enflasyon rakamlarına göre ortaya çıkan veriler.

Devlet Memurları En Fazla Kaç Saat Çalıştırılabilir? İşte Devlet Kurumlarının Çalışma Saatleri

Devlet memurlarının çalışma saatleri özel sektör çalışanlarına göre farklılık gösteriyor. Yine de onların çalışma saatlerinde de sınırlamalar bulunuyor. Devlet memurları en fazla kaç saat çalıştırılabilir?

Çocuk Okutan Ailelerin Dikkatine: Bu Şartları Sağlamanız Durumunda Her Ay Devletten 1649 TL Alacaksınız!

Ekonomik alanda yaşanan olumsuz gelişmelerin eğitim masraflarını da direkt olarak etkilemesi, çocuğu ya da çocukları okuyan ihtiyaç sahibi ailelerin nakde sıkışmasına sebep olmuştur. Bu kapsamda bakanlık tarafından geliştirilmiş olan SED yardımının, başvurulara açıldığı bildirilmiştir.

Sözleşmeli Er Nasıl Olunur, Yaş Şartı Var mı? 2022 Maaşları Ne Kadar?

Askeri personel olma hayali kuranlar sözleşmeli er olma sürecini yakından takip ediyor. Peki sözleşmeli er nasıl olunur, yaş şartı var mı, 2022 sözleşmeli er maaşları ne kadar? Haberimizde...

Asgari Ücrete Zam Yapılacak mı? Bakan Bilgin Net Konuştu, Erdoğan Destekledi

Asgari ücrete zam yapılacak mı? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin net konuştu, Cumhurbaşkanı Erdoğan destekledi. Zam gündemine ilişkin son gelişmeler.

Çalışma Hayatına da Ramazan Geldi! Yemek Ücreti, Yıllık İzin, Ramazan Kolisi

Ramazan ayının başlaması ile işyerlerinde yemek düzeni, iftar ve sosyal yardımların vergi muafiyetleri gibi konular da gündeme geldi. İşte tüm çalışanları ilgilendiren işyerlerinde ramazan düzeninin detayları.

Erken Emekli Olma Şartları Nelerdir, Kimler Erken Emekli Olabilir?

Erken emekli olmak ve buna bağlı olarak da henüz yaşı gençken devletten emekli maaşı alabilmek, aktif bir çalışma hayatına sahip olan her vatandaşın hayalidir. SGK, bu hayalin gerçekleşebilmesi adına çeşitli başlıklar altında bazı kurallar belirlemiştir. İşte SGK tarafından belirlenmiş olan erken emeklilik kurallarına ilişkin haberin ayrıntıları…

Toplam 657 haber.