Kamu Haberleri, Memurlar, Kamudan Haber

Kamu Haberleri

En Güncel ve Son Dakika Kamu Haberlerine, Memurlar ile ilgili tüm gelişmelere bu kategori aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Kamu Haberleri Haberleri

2022 Jandarma Uzman Erbaş Olma Şartları Nelerdir? Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Jandarma uzman erbaş olmak için gerekli şartlar ve Jandarma uzman erbaş olma süreci ile ilgili tüm detaylar haberimizde anlatılmıştır.

Her şey bizimle başlar!

Kuruculuğunu Sincan Lale Anaokulu öğretmeni Şengül Dalgıç ve Litvanya ‘dan Petkuvienė öğretmenin yaptığı ‘’ Everything starts with us’’ adlı eTwinning projesinde, öğretmenler ve öğrencilerinin katılımı ile kaynaştırma eğitimi projesi uygulandı.

Bu Şartları Taşıyan Sigortalılara Erken Emeklilik Fırsatı! En az 1.600 TL Ödeniyor İşte Şartlar ve Detaylar

Part-time çalışan ya da çalışmayan, emeklilik/malullük aylığı almayan isteğe bağlı sigortalı kişiler de prim ödeyerek emekli olabiliyor. Detaylar haberimizde.

Çalışmalar Başladı: 2022 Emekliye Bayram İkramiyesi Müjdesi Ne Zaman Gelecek, Kaç TL Olacak?

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren bayram ikramiyelerine yapılacak zam için çalışmalar başladı. 2022 emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak, açıklama ne zaman yapılacak? Son gelişmeler haberimizde.

Ali Yalçın'dan Maaş Zamları ve Enflasyon Açıklaması: Eşel Mobil Yöntemine Geçilmeli

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, maaş zamlarının enflasyon karşısında erimesine yönelik bir öneride bulundu. Eşel mobil sisteminin devreye sokulmasını öneren Yalçın'ın açıklamaları haberimizde.

1999'dan sonra, 2008'den önce işe girenler dikkat! İşte erken emeklilik formülünüz

Erken emeklilik hayali kuran binlerce kişiye erken emekli olma formülü açıklandı. 1999'dan sonra, 2008'den önce işe girenler bu maddelere dikkat! Erken emekli olabilirsiniz.

İşçi bayramda çalışmak zorunda mı? Çalışmayan işçi işten çıkarılabilir mi?

Ramazan ayının başlaması ile Ramazan Bayramı için de araştırmalar ve hazırlıklar başladı. Özellikle çalışanlar, bayramda çalışmak zorunlu mu, bayramda çalışmayan işçi işten çıkarılabilir mi gibi konular için araştırmalara başladı. İş Kanunu bu konuda ne diyor? Haberimizde.

JÖH nedir, kimler başvuru yapabilir? 2022 Jandarma Özel Harekat alım ilanı yayımlanacak mı?

Askeri personel olarak kariyer yapmak isteyenlerin en çok araştırdığı konulardan biri de JÖH açılımı nedir, nasıl olunur? Jandarma Özel Harekat başvuru şartları ve görevleri neler? JÖH alımına ilişkin tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

3600 Ek Gösterge Düzenlemesi ile 530 Bin Sözleşmelinin Sorunları Çözülüyor!

3600 ek gösterge düzenlemesine ilişkin üçüncü toplantı 10 Mayıs 2022'de yapılacak. Ek gösterge düzenlemesi ile kamuda çalışan 530 bin sözleşmeli personelinin de sorunları çözülecek ve mağduriyetleri giderilecek.

Resmi Gazete'de Yayımlandı: Tüm Kamu Personellerini Kapsıyor! Düzenleme ile Mağduriyetler Giderildi

15 Nisan 2022 tarihli Resmi Gazete'de Hazineye Ait Taşınmaz Malların Değerlendirilmesi Ve Katma Değer Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun yayımlandı. Yayımlanan kanun ile kamu personellerine yönelik pek çok düzenleme yapıldı. Detaylar haberimizde.

Kıdem Tazminatında Flaş Gelişme: Bu Kurallara Dikkat! İstifa Etseniz de Alabilirsiniz

Hem kamu hem özel sektör çalışanlarını yakından ilgilendiren kıdem tazminatında yeni gelişme yaşandı. Normal şartlar da istifa edenlerin hak etmediği kıdem tazminatında bu kurallara dikkat edilmesi durumunda kendi isteğiyle işten ayrılanlar da tazminat alabilecek.

2022 Nisan Memurların Maaş Bordroları Yayımlandı! e-Devlet Bordro Sorgulama

Kamu personellerinin 2022 15 Nisan 2022 tarihine ait maaş bordroları yayımlandı. e-Devlet üzerinden maaş bordro sorgulama işlemi nasıl yapılır? Maaş bordrolarına ilişkin tüm detaylar haberimizde.

13 Nisan 2022 EYT'de Son Durum! Kimleri Kapsayacak, Şartlar Ne Olacak, Hangi Formüller Gündemde?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) 13 Nisan 2022 son durum ne? EYT çıkması durumunda kimleri kapsayacak, şartlar ne olacak, EYT düzenlemesinde hangi formüller gündemde? EYT düzenlemesine ilişkin tüm detaylar haberimizde.

Kamuda Çalışan Binlerce Kişiyi Kapsıyor! Taşerona Kadro Ne Zaman Verilecek? Çalışma Bakanı Bilgin Yanıtladı

Kamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi konusu bir süredir gündemdeki yerini koruyor. Milletvekili Ömer Fethi Gürer'in konuya ilişkin soru önergesi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yanıtlandı. İşte o cevap.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Sonrası Duyurdu: Devlet Ödeyecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Kabine Toplantısı sona erdikten sonra Erdoğan canlı yayında kabine kararlarını açıkladı. Fiyat artışı, istihdamda devlet desteği, arazi satışları, çiftçiler...

Memur enflasyon fark oranı ne zaman belli olur? Memur ve memur emeklisine zam farkı çıktı mı? 2022 Temmuz memur zam oranı

TÜİK, Mart ayı enflasyon rakamını yüzde 61,1 olarak açıkladıktan sonra milyonlarca memur ve memur emeklisinin gözü maaşlara yapılması düşünülen zam oranlarına çevrildi. Haziran ayı enflasyon oranına göre Temmuz ayında bir zam beklentisi içinde olan memur ve memur emeklileri 'Memur enflasyon fark oranı ne zaman belli olur?' 'Memur ve memur emeklisine zam farkı çıktı mı?' sorularına yanıt aramaya başladı. İşte, 2022 Temmuz memur zam oranı..

Emekli ve Memura Temmuz Zammı ile 65 Yaş Aylığı Alanlar da Bayram Edecek! Rakam Netleşiyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emekliye bayram ikramiyesi 2022 için çalışmalara başladı. Temmuz zammı ile emekli ve memurların yanı sıra 65 yaş aylığı alanlar da çifte bayram yaşayacak. Maaş zamları için rakamlar netleşmeye başladı.

Çalışanların Gözü Asgari Ücret Zammında! AK Parti'den Zam Sinyali Geldi

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren ve bir süredir gündemde olan asgari ücret zammına ilişkin Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'dan açıklama geldi. Asgari ücrete zam yapılacak mı 2022? İşte Hamza Dağ'ın açıklamaları...

Emeklinin 2022 Bayram İkramiyesi Umudu Sürüyor! Müjde Ne Zaman Gelecek, Zam Yapılacak mı?

TMM Genel Kurulu'nda kabul edilen torba yasa ile muştar maaşlarına zam başta olmak üzere pek çok düzenleme yapıldı. Emeklilerin bayram ikramiyesi beklentisine ilişkin bir gelişme yaşanmadı. Ne zaman açıklama yapılacak, 2022 bayram ikramiyesi zammı gelecek mi?

Toplam 657 haber.