Kamu Haberleri, Memurlar, Kamudan Haber

Kamu Haberleri

En Güncel ve Son Dakika Kamu Haberlerine, Memurlar ile ilgili tüm gelişmelere bu kategori aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Kamu Haberleri Haberleri

Erdoğan 3600 Ek Gösterge Detaylarını Açıkladı! İşte Maaşta ve Tazminattaki Artış Oranı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan' 3600 ek gösterge düzenlemesinin detaylarını açıkladı. İşte 3600 ek göstergede yeni formül.

Psikolog Nasıl Olunur, Şartları Neler? 2022 Psikolog Maaşları

Psikolog olmak isteyenler hangi şartları taşımaları gerektiğini ve hangi okuldan mezun olmaları gerektiğini araştırıyor. Psikolog nasıl olunur, şartları neler, 2022 psikolog maaşları ne kadar? Haberimizde.

2022 Ücretli Öğretmenlik Şartları Nelerdir, KPSS Şartı Var mı, Kimler Başvuru Yapabilir, Maaşları Ne Kadar?

Kamu kurumlarına öğretmen olarak atanamayan öğretmen adayları, ücretli öğretmenliği tercih ediyor. Peki kimler ücretli öğretmen olabilir? KPSS şartı var mı, maaşları ne kadar?

Gözler Temmuz Zammına Çevrildi! Memura 1 Aylık Fazla Maaş Verilsin Çağrısı Dikkat Çekti

Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından memur ve emekliye enflasyon farkı için gözler temmuz ayına çevrilmişken Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, dikkat çeken bir çağrıda bulundu: Memura 1 aylık fazla maaş verilsin.

Memur ve 4a, 4b, 4c Emekli Maaş Zam Hesabı! TÜİK İlk 5 Aylık TÜFE Enflasyon Farkı

TÜİK tarafından Mayıs 2022 enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından milyonlarca memur ve memur emeklisi maaşlarına temmuz ayında yapılacak olan enflasyon farkına dikkat kesildi. Açıklanan rakamlar sonrasında memur ve memur emeklisinin temmuz enflasyon farkı da belli oldu.

Yönetmelik Yayımlandı: Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yapılacak Kamu Personelleri Yeniden Belirlendi!

3 Haziran 2022 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliği ile kamuya ilk defa atanacak kamu personellerinden hangilerine güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacağı yeniden belirlendi.

Milyonlara Yeni Maaş, Rakam Netleşti: Emekliye 6 Bin 133 TL, Memura 9 Bin 193 TL Ödenecek !

Milyonlarca memur ve emeklinin gözü temmuz zammı ve 3600 ek gösterge düzenlemesinde. 3600 ek gösterge düzenlemesinde ve temmuzda yapılacak enflasyon zammında detaylar belli olmaya başladı. En düşük memur ve emekli maaşı kaç TL olacak? Belli oldu.

KPSS 2022/8 Tercih Kılavuzu Yayımlandı! Tarım Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Tercihleri Başladı

ÖSYM tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı'na 1800 sözleşmeli personel alımına ilişkin KPSS 2022/8 tercih kılavuzu yayımlandı. Kılavuzun yayımlanması ile tercih süreci de başladı.

Bakanlık ve Kurumlara Kadro İhdas Kararı Yayımlandı! 2 Bin 223 Kamu Personeli Alınacak

2 Haziran 2022 tarihli Resmi Gazete'de bazı bakanlık ve kurumlara ilişkin kadro ihdas kararı yayımlandı. Kadro ihdasına göre kamu kurumlarında görevlendirilmek üzere 2 bin 223 kamu personeli alınacak.

2008 Yılından Sonra İşe Giren Kadın ve Erkekler Kaç Yaşında Emekli Olur?

Çalışanların emekli olmalarını etkileyen en önemli faktörlerden biri de çalışanların işe başladıkları tarihe göre değişiyor. Özellikle 2008'den sonra işe giden kadın ve erkekler ne zaman emekli olacaklarını araştırıyor.

MEB Uzman ve Başöğretmen Eğitim Programı Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez düzenlenecek olan uzman ve başöğretmenlik eğitim programları için başvurular başladı. Eğitim programı başvuruları nasıl ve nereden yapılacak, başvurular ne zaman başlayıp ne zaman bitecek?

3600 Ek Göstergede Son Dakika Gelişmesi! Kapsamı Belli Oldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın 3600 ek gösterge düzenlemesine ilişkin bütçe çalışmaları tamamlandı. Böylece düzenlemenin kimleri kapsayacağı da netlik kazandı. Haberimizde.

3600 Ek Gösterge Çalışması Tamamlandı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sunulacak

Bir süredir devam eden 3600 ek gösterge düzenlemesine ilişkin çalışmalar tamamlandı. Düzenlemeye ilişkin çalışmalar bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak.

İŞKUR Son Dakika Duyurdu, Resmen Değişti! Ücretsiz İzin Süresi Azaldı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından hazırlanan Toplum Yararına Programların Yürütülmesine İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre ücretsiz izin süreleri ve program sürelerinde değişiklik yapıldı.

Devlet Memurlarına Sakal Serbest mi, Kılık Kıyafet Sakal Yönetmeliği Değişti mi? Danıştay Karar Verdi

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Kılık Kıyafet Yönetmeliği'nde yer alan sakal kesme zorunluluğuna ilişkin karar vermişti. Danıştay kararının ardından devlet memurlarına sakal serbest mi, kılık kıyafet sakal yönetmeliği değişti mi? İşte yanıtı.

PÖH JÖH Alımı 2022 Ne zaman, Başvuru Şartları Neler?

Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Polis Özel Harekat (PÖH) alımı 2022 ne zaman yapılacak, başvuru şartları neler olacak merak edilen konular arasındaki yerini korumaya devam ediyor. İşte PÖH JÖH alımı 2022 ne zaman, başvuru şartları neler sorularının yanıtı.

İşverenler Sitem Etti: 6 Bin TL Maaş ile Çalışacak Eleman Bulunamıyor!

Antalya Serik'te mobilya sektöründe tamirat ve değişim taleplerinin artmasıyla iş yükü de arttı. İşverenler 6 bin TL maaş ile sektörde çalışacak usta bulamadıklarından sitem ettiler.

Anestezi uzmanı nedir nasıl olunur? Başvurusu ve Şartları

Anestezi uzmanı olmak için kişinin Tıp fakültesinden mezun olması gerekir. Kişi fakülteyi bitirdikten sonra TUS sınavına gitmeli ve anestezi uzmanlığı üzerinde eğitim almalıdır.

Türk Eğitim-Sen Öğretmenlik Meslek Kanunu’nda Yer Alan Sınav Şartının Kaldırılması İçin Danıştay’a Başvurdu

Türk Eğitim-Sen, 3 Şubat 2022’de kabul edilen Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun  uygulanmasına yönelik “Aday Öğretmenlik ve Kariyer Basamakları Yönetmeliği” nin iptali için 25.05.2022 tarihinde Danıştay’a başvurdu.

Toplam 657 haber.