Kamu Haberleri, Memurlar, Kamudan Haber

Kamu Haberleri

En Güncel ve Son Dakika Kamu Haberlerine, Memurlar ile ilgili tüm gelişmelere bu kategori aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Kamu Haberleri Haberleri

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den Yarıyıl Tatili Öncesi Tüm Öğretmenlere Jest

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Covid-19 sürecinde okullarda yüz yüze eğitimin devam etmesi için olağanüstü çaba gösteren tüm öğretmenlere ve idari personele başarı belgesi gönderdi.

SSK Emeklilerinin Zamlı Maaş Ödemeleri Başladı! Bağ-Kur Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

SSK emeklilerinin ilk defa zamlı yatacak aylık ödemeleri 17 Ocak 2022 tarihi itibariyle başladı. Aylıklara zam ne kadar yansıyacak? Bağ-Kur emeklilerinin zamlı maaş ödemeleri ne zaman başlayacak?

3600 Ek Gösterge Düzenlemesi ile Maaşlar Artıyor Kamuda Yükselmenin Önü Açılıyor!

3600 ek gösterge düzenlemesi kapsamında, ek gösterge genişliyor. Öğretmen, polis ve din görevlilerin maaşı 1.150 TL artacak. 3600 ek göstergenin genişletilmesi ile kimin maaşı ne kadar olacak?

Yargıtay'dan Emsal Karar: Hayırlı Evlada Verilen Ev Mal Kaçırma Sayılmaz!

Hasta olan anne ve babasına yıllarca bakan kızlarına, aile tarafından verilen dairenin, diğer mirasçılardan mal kaçırma olmadığına hükmedildi. Yargıtay'dan emsal hayırlı evlat kararı. Mirasçıları haksız buldu !

2022 Polis olma şartları neler? Güncel polis maaşları ne kadar oldu?

2022 yılında polis olarak istihdam edilmek isteyen vatandaşlar, güncel polis maaşlarını merak ediyor. Ayrıca polis olmanın şartlarını da sürekli olarak araştıran vatandaşlar, hangi şartlar altında polis olabileceklerini araştırmaya başladı. İşte 2022 polis olma şartları ve güncel polis maaşlarına dair haberin ayrıntıları…

2022 İŞKUR kurum dışı kamu işçi alımı ilanları yayınlandı: 5 bin TL ile 6 bin TL arası maaş verilecek!

2022 yılının gelmesi ile birlikte pek çok kamu kurum ve kuruluşu yeni dönem ilanlarını yayınlamaya başladı. Yılın belirli dönemleri içerisinde İŞKUR tarafından yayınlanan kurum dışı kamu işçi alımı ilanları da erişime açıldı. İşte 2022 İŞKUR kurum dışı kamu işçi alımı haberinin ayrıntıları…

THY'den Sonra Bir PCR Testi Açıklaması da TCDD'den Geldi

Sağlık Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen yazının ardından Türk Hava Yolları (THY) uçuşlarda negatif PCR testi zorunluluğunun kaldırıldığını duyurmuştu. Bir açıklama da Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık A.Ş.'den geldi.

PCR Testi Düzenlemesi: Aşısızlara PCR Testi Zorunluluğu Kaldırıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelge ile aşısız kişilere PCR testi yaptırma zorunluluğunun kaldırıldığı duyuruldu. THY de yaptığı açıklama ile uçuşlarda PCR testi zorunluluğunun kaldırıldığını duyurdu.

Hastanede Öldüren İnatlaşma! Oksijen Bağlantısını Kesti Bir Hasta Canından Oldu

İstanbul'da bulunan bir hastanenin yoğun bakımında, hemşire E.K ile tekniker F.K arasındaki şakalaşma bir hastanın canına mal oldu. "Kalemi getir yoksa yoğun bakım ünitesinin oksijen bağlantısını keserim"

Mülakatta Elendi Mahkeme İtirazı Haklı Buldu!

Çalıştığı kurumda yazılı sınavı geçip mülakattan geçemeyen bir kamu çalışanı, itirazı kurum tarafından kabul edilmeyince mahkemeye başvurdu. Sözlü mülakatta kaybetti, mahkemede kazandı! Mahkeme kamu çalışanının itirazını haklı buldu.

Bakan Derya Yanık: Hane Başına 450-1150 Lira Arası Doğalgaz Desteği Sağlayacağız

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, doğalgaz yardımına ilişkin detayları açıkladı. "Bakan Yanık: Hane başına yıllık 450 lira ile bin 150 lira arası destek sağlayacağız."

YSK Açıkladı: Seçime Girecek Partiler Belli Oldu! Karar Resmi Gazete'de Yayımlandı

Resmi Gazete'nin Mükerrer sayısında yayımlanan YSK kararı ile, seçime katılabilecek yeterlilikte olan partilerin isimleri açıklandı. 24 parti seçimlere katılma yeterliliğine sahip.

15 Ocak 2022 Atama Kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı: Görevden Alınanlar Oldu

15 Ocak 2022 tarihli Resmi Gazete'de, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Strateji ve Bütçe Başkanlığı, ile Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne ait Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları yayımlandı. Yayımlanan karar ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda ise görevden alma kararı yer aldı.

Fenerbahçe, Gedik ve Gelişim Üniversiteleri ilana çıktı: Çok sayıda akademik personel alınacak!

2022 yılının gelmesi ile birlikte, boş kadrolarını düzenleyen kurumlar tek tek ilana çıkmaya başladı. Fenerbahçe, İstanbul Gedik ve İstanbul Gelişim Üniversiteleri yeni dönem itibari ile kadrolarında akademik personellerin istihdam edileceğini duyurdu. İşte üniversitelerin 2022 akademik personel alımı ilanlarının ayrıntıları…

2022 Rehberlik ve Danışmalık Öğretmeni maaşları ne kadar? Rehber öğretmen nasıl olunur?

2022 yılında ilk kez rehberlik ve danışmanlık öğretmeni olarak görev alacak olan ya da hali hazırda rehber öğretmen olarak istihdam edilmiş olan kişiler, yeni dönem maaşlarını araştırmaya başladı. İşte rehberlik ve danışmanlık öğretmenliğine dair haberin ayrıntıları…

2022 Bekçi olma şartları neler? Bekçi kadroları yayınlandı mı? Kimler bekçi olamaz?

Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek isteyen kişiler tarafından son zamanlarda en çok talep gösterilen mesleklerden biri olan bekçilik, bu yıl itibari ile de en çok arananlar arasına girmeyi başardı. Peki kimler bekçi olabilir? 2022 bekçi alımları ne zaman? İşte bekçilik ile ilgili haberin detayları…

Kimse Mağdur Olmayacak: SSK ve Bağ-Kur Ödemelerinde Yeni Düzenleme

Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliğinin 69. maddesi değiştirildi. Bu değişiklik kapsamında SSK ve Bağ-Kur ödemelerine ilişkin yeni bir düzenleme getirildi. Tatillerde yapılmayan SSK ve Bağ-Kur ödemeleri düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2022'ye Güzel Giriş Yaptığımızı Düşünüyorum

Test ve Eğitim Gemisi TCG Ufuk’un Hizmete Giriş Töreni'nde açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "2022'ye güzel giriş yaptığımızı düşünüyorum." dedi.

MSB Açıkladı: Bülent Ersoy'a Şemsiye Tutan Komutan Görevden Alındı!

Bülent Ersoy'un Anıtkabir ziyareti esnasında kendisine şemsiye tutan subayın fotoğrafı, tepkileri üzerine çekmişti. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) konuya ilişkin inceleme başlattığını açıklamıştı. O komutan hakkında karar verildi.

Toplam 213 haber.