Kamu Haberleri, Memurlar, Kamudan Haber

Kamu Haberleri

En Güncel ve Son Dakika Kamu Haberlerine, Memurlar ile ilgili tüm gelişmelere bu kategori aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Kamu Haberleri Haberleri

Maaş Zamlarına İlişkin Bakan Bilgin'den Son Dakika Açıklaması: Tarih Verdi

Maaş zamlarına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ardından bir açıklama da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den geldi.

Bakan Bozdağ Açıkladı: Yeni Hakim Savcı Alımı Yapılacak

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, katıldığı bir programda hakim savcılık mülakat sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile yeni hakim savcısı alımı yapılacağını duyurdu.

2022 Haziran Dönemi Memurların Maaş Bordroları Yayımlandı! e-Bordro Haziran 2022 Sorgulama

Devlet Memurları Kanunu kapsamında çalışan memurlar ile bazı sözleşmeli personellerin 2022 Haziran dönemi maaş bordroları erişime açıldı.

Kimler Bankacı Olabilir, Bankacı Olmak İçin Aranan Şartlar Neler 2022?

Günümüzde en çok tercih edilen mesleklerden biri de bankacılık. Bankacı olmak isteyen kişilerin özel bankalar ve devlet bankaları tarafından belirlenen bazı şartlara sahip olmaları gerekiyor.

31 Bin 176 Kişi İstihdam Edilecek! Bakanlık Detayları Açıkladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından nisan ayında 1144 yatırım teşvik belgesi düzenlendi. Yatırımlarda 31 bin 176 kişi istihdam edilecek.

TYP Personellerine 2022'de Kadro Verilecek mi?

2022 yılında TYP çalışanlarına kadro müjdesi gelip gelmeyeceği merak ediliyor. 2022 TYP'ye kadro var mı? TYP'de son durum.

Yıllık İzinde Son Dakika Gelişmesi! Pek Çok Çalışan Bu Hakkını Bilmiyor

Yıllık izne çıkacak olan milyonlarca çalışanın habersiz olduğu avans hakkı nedir, tüm çalışanlara verilmek zorunda mı, kim kaç gün yıllık izin kullanabilir? Tüm detaylar haberimizde.

160 Milyon Çocuk İşçi Çalıştırıldı! Cezalar Caydırıcı Değil

Birleşmiş Milletler öncülüğünde tüm dünyada çocuk işçiliğini önlemek için çalışmalar yürütülmesine rağmen verilen cezalar caydırıcı olmaktan çıktı. Çocuk işçi çalıştırmanın cezası nedir?

Sigortalı Çalışanların En Çok Merak Ettikleri Soru: SSK’lı Olarak Çalışan Kişi Şirket Kurabilir Mi?

SSK’lı olarak çalışan bir kişinin şirket açması mümkün mü? Kendi şirketi olan kişiler başka bir yerde sigortalı olarak çalışabilir mi? Detaylar haberimizde.

PTT Personel Alımı 2022 Başvuru Tarihi Açıklandı mı, İlan Ne Zaman Yayımlanacak?

PTT personel alımı 2022, memur olma hayali kuran milyonlarca kişi tarafından merakla bekleniyor. PTT personel alımı 2022 başvuru tarihi açıklandı mı, ilan ne zaman yayımlanacak?

Avukatlık Kanunu Değişti: Başka İşte Çalışanlar Staj Yapabilecek

Avukatlık Kanunu'nda değişiklik yapılmasına ilişkin karar, 11 Haziran 2022 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre memurlar dahil olmak üzere başka işte çalışanlar aynı anda avukatlık stajı yapabilecek. Diğer değişiklikler haberimizde.

Malulen Emeklilik Şartları 2022! Başvurusu, Şartlar ve Hastalıklar

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun 25221 sayılı yönetmeliği ile malulen emekli olma koşulları belirlenmiştir. Bu noktada, çalışma gücünü kaybeden, vazifesini yerine getiremeyecek çalışanlar, malulen emekli olabiliyor.

Yargıtay'dan Kıdem ve İhbar Tazminatına İlişkin Çalışana İyi, İşverene Kötü Haber!

Yargıtay'dan son dakika kıdem ve ihbar tazminatı kararında çalışana iyi, işverene ise kötü haber geldi. İşte milyonlarca çalışan ve işvereni ilgilendiren emsal kıdem ve ihbar tazminatı kararının tüm detayları.

Resmi Gazete'de Yayımlandı: AFAD'a 544 Kadro İhdas Edildi

9 Haziran 2022 tarihli Resmi Gazete'de Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) merkez teşkilatının yeniden yapılandırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayımlandı. Buna göre AFAD'a 544 yeni kadro ihdası yapıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu'ndan Son Dakika EYT ve Asgari Ücret Açıklaması!

3600 ek gösterge düzenlemesinin ardından sırada sözleşmeli personele kadro ve EYT düzenlemesi var. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu canlı yayında EYT düzenlemesi ve asgari ücrete ara zamma ilişkin son dakika açıklamalarında bulundu. İşte o açıklamalar...

3600 Ek Gösterge ile Emekli İkramiyeleri 50 Bin Liraya Kadar Artacak: 2008 Yılı Detayına Dikkat!

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin beklediği 3600 ek gösterge düzenlemesinin detaylarını önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Düzenleme sonrasında beklenen tablo açıklandı ve maaşlar ile emekli aylık ve ikramiyelerindeki artış oranı netlik kazandı.

Hükümet Sözleşmeli Kamu Personeline Kadro İçin Düğmeye Bastı: Eşit İşe Eşit Ücret Geliyor

Uzun yıllardır tartışma konusu olan kamu personel rejiminin yeniden düzenlenmesi için hükümet düğmeye bastı. Sözleşmeli personelin kadroya alınması, eşit işe eşit ücret gibi düzenlemeler geliyor.

Milyonlarca Kişi Bekliyordu! Bakan Bilgin'den Canlı Yayında Son Dakika EYT Açıklaması

Milyonlarca kişinin beklediği EYT konusuna ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den canlı yayında son dakika EYT açıklaması geldi. EYT ne zaman çıkacak, çalışmalar başladı mı? İşte Bakan Özer'in son dakika açıklamaları.

2022 Öğretmen Ataması Yapılacak mı? Bakan Net Konuştu, Erdoğan'ı İşaret Etti

Yüz binlerce atama bekleyen öğretmenin sosyal medyada kampanya başlatması ve seslerini duyurmak için çağrıda bulunmasının ardından Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den öğretmen atamalarına ilişkin çok net açıklama geldi. Öğretmen ataması yapılacak mı? İşte yanıtı.

Toplam 657 haber.