Kamu Haberleri, Memurlar, Kamudan Haber

Kamu Haberleri

En Güncel ve Son Dakika Kamu Haberlerine, Memurlar ile ilgili tüm gelişmelere bu kategori aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Kamu Haberleri Haberleri

2022 Kurban Bayramı Öncesi Zamlı Memur ve Emekli Maaşları Yatacak mı?

Temmuz ayında zamlı maaş alacak olan memur ve emekliler, 2022 Kurban Bayramı öncesi maaşlarının ödenip ödenmeyeceğini merak ediyor. Memur ve emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı? Haberimizde.

İşçi İşveren Yüz Binleri İlgilendiren Düzenleme! Doğum Borçlanmasında Kapsam Genişletiliyor

Doğum nedeniyle çalışma hayatından uzaklaşan kadınların doğum borçlanmasında kapsam genişletiliyor. Düzenleme bekleyenlerin sayısı 500 binden fazla.

Mobbinge Maruz Kalan Çalışan Tazminat Alabilir mi? Yargıtay'dan Emsal Karar

Hemen hemen tüm çalışanların iş yerinde sıklıkla karşılaştığı mobbinge ilişkin Yargıtay'dan emsal karar çıktı. Mobbinge maruz kalan çalışan tazminat alabilir mi, hakları neler?

Evi olmayan memurlar dikkat! Yüzde 25 peşinat ve taksitli lojman satışlarında öncelik hakkınız var

Kamu personelleri için lojman satışları çok uygun fiyat ve taksitle ev alma imkanı sunuyor. Kamu personelleri için önceliklik alım hakkı da uygulayan kurumlar ilk satışları memurlara yapıyorlar. Evi olmayan memurlar için lojman alımlarının ve hangi şartlarla yapılacağını, sunulan taksit olanaklarını Kamu Gündemi olarak paylaşıyoruz.

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak? Kurban Bayramı İkramiyesi Kaç TL 2022?

Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı'nda yılda 2 kez yatırılan emekli bayram ikramiyesinin ikincisinin ne zaman yatacağı merak ediliyor. Emekli Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman, kaç TL yatacak? 

EGM'de Batı Tayin Sonuçları Bekleniyor! Polisler ve Aileleri Mağdur!

Emniyet Genel Müdürlüğü genel atama tayinlerinin açıklanmasının üzerinden geçen 25 güne rağmen batıdan batıya tayin bekleyen polisler ve aileleri mağdur oldu. Tayin sonuçları hala açıklanmadı.

Milyonlarca Kişiyi İlgilendiren EYT'de Çözüm Rotası Belirleniyor

3600 ek gösterge düzenlemesinin ardından milyonlarca kişiyi ilgilendiren EYT'de çözüm rotası belirleniyor. EYT paketinde neler olacak, EYT ne zaman çıkacak?

Hak-İş Genel Başkanından Asgari Ücret Tespit Komisyonu Derhal Toplanmalı Çağrısı

Hizmet-İş Sendikası Adıyaman Şubesi'nin 10. Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, asgari ücret tespit komisyonunun derhal toplanması için çağrıda bulundu.

Yüksek Maaş ve İkramiye Almak İsteyenler! Emeklilik Başvurusu İçin Kritik Tarih Açıklandı

Milyonlarca memur ve asgari ücretli emeklilik dilekçesi vermek için temmuz ayında yapılacak zamları bekliyor. Haziran ayında emekliliğe başvuranların emekli maaşları ve emekli ikramiyeleri de zamlı olacak.

Danıştay Formasyon Kararını Açıkladı! Artık Herkes Öğretmen Olamayacak

Eğitim Fakültesi mezunu olmayanların pedagojik formasyon sertifikası alıp öğretmen olmalarına Danıştay engeli geldi. Artık herkes öğretmen olamayacak.

Ek Bütçe Teklifi TBMM'de! Memurun Fazla Mesai Ücreti Yüzde 63 Artıyor

Ek bütçe kanun teklifi TBMM'ye sunuldu. Teklif ile kamu personellerinin fazla mesai ücretlerinde ortalama yüzde 63 artış olacak. Teklifin detayları...

SGK Son Dakika Duyurdu! Emeklilik Bekleyen Herkesi İlgilendiriyor

Emeklilik bekleyenleri ilgilendiren kritik açıklama Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapıldı. Emeklilik için yaş düzeltmenin ne zaman yapılması gerekiyor, yaş düzeltmesi emeklilikte dikkate alınır mı? İşte yanıtı.

Tüm Memur ve Emeklileri İlgilendiriyor! Bin 234 Lira Artış Olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 3600 ek gösterge düzenlemesinin detaylarını açıklamasının ardından Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan da açıklama yaptı. Maaşlarda 1.234 lira artış olacak.

Çalışan Anneleri Sevindirecek Haber! 1 Sene İzin, Maaş Kesintisi Yok

Kadınların iş dünyasında kopmaması için devlet destekleri peş peşe açıklanmaya devam ediliyor. Yeni doğan çocuğu olan çalışan annelere devletten sevindiren haber geldi. 1 yıl izin veriliyor üstelik maaş kesintisi olmuyor.

Sağlık Çalışanları İçin Yeni Dönem Başlıyor! Teklif Meclis'te Kabul Edildi

TBMM Genel Kurulu'nda sağlık çalışanlarının mali haklarının da iyileştirilmesini içeren kanun teklifi kabul edildi. Teklifin kabul edilmesinin ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan konuya ilişkin açıklama geldi.

Tüm Çalışanları Kapsıyor! Yargıtay'dan Emsal Fazla Mesai Kararı Çıktı

İşveren ile işçilerin sık sık karşı karşıya geldiği ve sorunlara neden olan fazla mesai hakkında Yargıtay'dan emsal karar çıktı.

Teklifin 6 Maddesi TBMM'de Kabul Edildi: Sağlık Çalışanlarına Ek Ödeme Geliyor

Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin ilk 6 maddesi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

MEB Uzman Öğretmen ve Başöğretmen Eğitim Programı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Türkiye'de ilk kez düzenlenecek Öğretmenlik Kariyer Basamakları Eğitimi başvuru sonuçları açıklandı.

Kadın İşçi Doğum İzninde İşten Çıkarılabilir mi, Tazminat Hakkı Doğar mı?

Kadın çalışanlar analık iznindeyken işten çıkarılabilir mi? Doğum iznindeyken işten çıkarılan kadınların hakları nelerdir? Haberimizde.

Toplam 657 haber.