Kamu Haberleri, Memurlar, Kamudan Haber

Kamu Haberleri

En Güncel ve Son Dakika Kamu Haberlerine, Memurlar ile ilgili tüm gelişmelere bu kategori aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Kamu Haberleri Haberleri

2022 Bekçi alımları ne zaman? EGM bekçi ilanını yayınladı mı? Güncel bekçi maaşları ne kadar oldu?

Yeni dönem itibari ile bekçi alımlarının ne zaman yapılacağı, en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Kamu kurum ve kuruluşlarının bekçi kadrosunda istihdam edilmek isteyenler, her gün yeni ilan olup olmadığını araştırmaya devam ediyorlar. Peki 2022 bekçi ilanları ne zaman yayınlanacak? İşte bekçi alımlarına ilişkin ayrıntılar…

Eğitimci Yazar Rıza CEYLAN Yazılarıyla Artık Kamugundemi.com'da

Türkiye'nin en büyük ve en çok takip edilen kamu haberleri sitesi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen kamugundemi.com yazar kadrosunu genişletiyor. Rıza CEYLAN artık söyleşileri ve köşe yazıları ile sitemizde...

2022 İlave Tediye Ödeme Tutarları Belli Oldu? İşçilere İlave Ödeme Ne Kadar Yapılacak?

Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile işçilerin ilave tediye ödemesi alacakları tarih netlik kazandı. İlava tediye ödemeleri ne kadar yapılacak diye merak edilirken tediye ödeme tutarları da belli oldu.

Memur ve Emekliye Ek Zam Yasalaştı? 2022 Ek Zam Ödemeleri Ne Zaman Yatacak?

Memur ve emekliye ek zammı içeren, en düşük emekli maaşını 2500 TL yapan kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.

İşverenine Hakkımı Helal Etmiyorum Dedi Tazminatsız İşinden Oldu! Son Sözü Yargıtay Söyledi

Sosyal medya hesabı üzerinden işverenine ithafen yaptığı paylaşımda hakkımı helal etmiyorum diyen çalışan, tazminat verilmeksizin kovuldu. İşçi sitem ettiği için kovulamaz diyen Yargıtay, olaya son noktayı koydu.

Şarkıcı Ebru Polat'ın Bahçeli İddiası: Beni Milletvekili Aday Adayı Yapmak İstedi

Şarkıcı Ebru Polat, katıldığı bir televizyon programında, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin kendisine milletvekilliği aday adaylığı teklif ettiğini, kendisinin kabul etmediğini iddia etti.

Asgari Ücretle Çalışan Milyonları İlgilendiriyor: Maaşa Haciz Kalkıyor!

Maaşı asgari ücret veya altında olan çalışanların bankalara olan borçları nedeniyle maaşlarına haciz konulması uygulaması kaldırılıyor. Türkiye Katılım Bankalar Birliği (TKBB) konuya ilişkin resmi sitesi üzerinden bir duyuru yayımladı.

Memur ve Emekliye Ek Zamda Sona Yaklaşılıyor: 7 Madde Daha TBMM'de Kabul Edildi

Memur ve memur emeklilerinin gözü kulağı Meclis'ten gelecek ek zam haberinde. Ek zammı içeren yasa teklifi geçtiğimiz günlerde TBMM'de görüşülmüştü. Ek zammı ilgilendiren 7 madde daha TBMM'de kabul edildi.

Aidatlar Kirayla Yarışıyor! Vatandaş İsyanda

2022 yılının gelmesi ile birlikte kiralar da aidatlar da arttı. Aiadata yapılan aşırı zam nedeniyle site sakinleri ve site yönetimleri arasında gerginlikler yaşanıyor. Uzmanlar site aidatlarının kira bedellerini geçemeyeceğini söyleyerek site sakinlerini uyarıyor.

2022 Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er başvurusu nasıl yapılır? Sözleşmeli Er olmak için hangi şartları sağlamak gerekir?

2022 yılının gelmesi ile birlikte beklenen Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er ilanı da yayınlandı. 3 Ocak itibari ile yayına girmiş olan ilana başvurular devam ediyor. Peki başvurular nereden yapılacak? Kimler başvuru yapabilecek? İşte KKK Sözleşmeli Er alımı haberine ilişkin ayrıntılar…

Resmi Gazete'de Yayımlandı: İşçilere Müjde ! 2022 İlave Tediye Ödeme Tarihleri Belli Oldu

19 Ocak 2022 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile kamuda çalışan işçilere 2022 yılında yapılacak ilave tediyenin ödeme tarihleri belli oldu.

2022 Bekçi alımları ne zaman yapılacak? EGM bekçi alımı ilanını yayınladı mı? Güncel bekçi maaşları ne kadar oldu?

Son yılların en gözde mesleklerinden biri olan bekçilik, 2022 yılında da hakkında en çok bilgi alınmak istenen meslekler arasına girmeyi başardı. 2022 bekçilik alımlarının ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. İşte 2022 bekçilik mesleğine ilişkin haberin ayrıntıları…

2022 Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? Bekçi Alımında Yaş Şartı Esnetilecek mi?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere alınan bekçilerde, yaş şartı esnetilecek mi? 2022 yılında bekçi alımı yapılacak mı? Binlerce kişi müjdeli haberi bekliyor.

Fatih Altaylı Yazdı: Önemli Bir Kurumda Çok Önemli Bir İstifa Gerçekleşti!

Fatih Altaylı, yeni yazısında, Türkiye'de son zamanlarda çok önemli olan adını vermediği kurumda, çok önemli bir istifanın gerçekleştiği bilgisini paylaştı.

Yurt Dışı Kamu Personellerinin Kira Yardım Tutarları Belli Oldu

Yurt dışında bulunan kadrolarda sürekli çalışmak suretiyle atanan personele, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından kira katkısı ödemesi yapılıyor. Yeni dönemde ödenecek kira katkı tutarları, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklandı. Kira katkısı ödemelerinde, kiralanan evin mobilyalı ya da mobilyasız olması katkıyı etkiliyor.

Çalışana SGK Prim Teşvikinde Yeni Dönem Başlıyor: 250-1876 TL Arası Katkı

Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) işverenlerin ödediği sigorta primlerinde indirim yapıldı. Böylece işverenin yükü hafifletilmiş oldu. Devletin teşviklerinden faydalanabilmek için de çalışanın primlerini düzenli ödeme şartı getirildi.

2022 Devlet Su İşleri personel alımı ilanı başvuruları başladı: Başvuru şartları neler? Başvurular nereden yapılacak?

2022 yılı itibari ile arka arkaya yayınlanan kamu kurum ve kuruluşu personel alımı ilanlarına bir yenisi daha eklendi. Devlet Su İşleri yeni dönem içerisinde yapılacak olan personel istihdamı için başvuruların bugün itibari ile başladığını duyurdu. Peki kaç kişi alınacak? İşte 2022 DSİ personel alımı ilanına ait haberin ayrıntıları…

2022 İŞKUR TYP işçi alımı ne zaman başlayacak? TYP iş ilanları başvuru şartları neler? İŞKUR TYP nedir?

Her yıl milyonlarca vatandaşın çeşitli iş kollarında istihdam edilmesine aracı olan İŞKUR, bu yıl itibari ile de vatandaşlardan oldukça ilgi görmeye devam ediyor. İŞKUR’un geliştirmiş olduğu programlardan biri olan TYP alımlarının ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Peki TYP nedir? 2022 TYP alımları ne zaman? İşte İŞKUR TYP haberinin ayrıntıları…

Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunları Atama Bekliyor, Adalet İstiyor

Emlak ve Emlak Yönetimi mezunları, sosyal medya üzerinden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) personel alımlarının ne zaman olacağını soruyor. Emlak ve Emlak Yönetimi mezunları atama bekliyor !

Toplam 213 haber.