Kamu Haberleri, Memurlar, Kamudan Haber

Kamu Haberleri

En Güncel ve Son Dakika Kamu Haberlerine, Memurlar ile ilgili tüm gelişmelere bu kategori aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Kamu Haberleri Haberleri

Polis Akademisi 1000 Komiser Yardımcılığı sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Polis Akademisi Başkanlığı komiser yardımcılığı sınav sonuçları ne zaman hangi tarihte açıklanacak? Resmi duyuru geldi.

Dul ve Yetim Emekli Maaşlarına Zam Tablosu! Temmuz Aralık 2022 Enflasyon Farkı Hesabı

Emekli maaşlarına, dul yetim aylıklarına Temmuz 2022 enflasyon fark zammı ne kadar olacak? Dul maaşı, yetim aylığı alanların maaşları Temmuz'da kaç TL'ye çıkacak? 625, 1250 TL, 1875 TL dul yetim maaşı emekli aylığı olanlar için zam hesaplama ekranı, zamlı maaş tutarları tablosu Kamu Gündemi'nde.

Hemşire Olmak İçin Hangi Bölümden Mezun Olmak Gerekir? Hemşire Maaşları, Başvuru Şartları

Üniversite tercihlerinin başlamasına kısa bir süre kala tercihlerini sağlık alanında yapmak isteyenler hemşirelik mesleğinin detaylarını araştırıyor. Hemşire olmak için hangi bölümden mezun olmak lazım, hemşireler nerelerde çalışabilir?

Bekçi Olma Şartları Neler? İlkokul, Lise, Üniversite Bekçi Maaşları Ne Kadar 2022?

Bekçi olma hayali kuran binlerce kişi bekçilik şartlarını, çalışma saatlerini ve maaşlarını araştırıyor. Bekçi olma şartları neler, ilkokul, lise, üniversite mezunu bekçi maaşları 2022 ne kadar?

Emekli Olmak İçin Prim Gün Sayısı Kaç Olmalı? SGK ve Bağ-Kur İçin Emeklilik Hesaplama

Emekli olma süresi cinsiyete, sigorta türüne, çalışma gün sayısına ve yaşa göre değişiyor. SGK ve Bağ-Kur'lu ne zaman emekli olur? İşte emeklilik hesaplama.

Zabıt Katibi Nedir, Ne İş Yapar, Şartları Neler? 2022 Zabıt Katibi Maaşları

Zaman zaman yayımlanan zabıt katibi alım ilanları oldukça ilgi görüyor. İlanlara başvuru yapacak kişiler zabıt katibi nedir, nasıl olunur, şartları neler gibi konuları araştırıyor.

İŞKUR Profil Oluşturma nasıl yapılır? Adım Adım rehberlik

İŞKUR kaydı yapılmadan İŞKUR hizmetlerinden yararlanılamaz. İŞKUR’un resmi web sayfası üzerinden ücretsiz olarak profil oluşturulabilir. İŞKUR profil oluşturma işlemi için ilk olarak üyelik sözleşmesini kabul etmeli e sonraki adımlarda sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde doldurmanız gerekir.

İşçi, İşveren, Hükümet Görüşmeleri Hızlandı! Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanacak mı?

Asgari ücrete ara zam konusunun gündeme gelmesi ile Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafları işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinin görüşmeleri başladı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanacak mı?

700 Bin İşçinin Yüzü Gülecek! En Az 2 Bin 168 TL Yatırılacak

Cumhurbaşkanı kararı ile 2022 yılında binlerce kamu işçisine ödenecek ilave tediye süreleri belirlendi. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı. İlave tediye ne kadar, kaç TL ödenecek?

Bakan Özer'den Öğretmen Atamalarına İlişkin Kritik Açıklama! Tarih Verdi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı canlı yayında öğretmen atamalarına ilişkin kritik açıklamalarda bulundu ve tarih verdi. Bakan Özer'in açıklamaları haberimizde.

İhbar Tazminatı Nedir, Kimler Alabilir, Bildirim Süresi Kaç Gün?

Özellikle işten çıkarılan çalışanların merak ettiği ihbar tazminatı nedir, nasıl hesaplanır, kimler alabilir, ihbar tazminatında ihbar süresi kaç gün? Haberimizde.

2022 Kadın Polis Olma Şartları Nelerdir? Kimler Kadın Polis Olabilir?

Kadınların polis olması için ,mesleğin gerektirdiği şartları eksiksiz yerine getirmesi ile mümkündür. Kadın polis olma şartları nelerdir? Polis Olmak İçin Hangi Evraklar Gerekir? Kadın Polis Hangi Rütbeye Sahip Olabilir? İşte tüm detaylar...

18 Yaş Öncesi Çalışma Sigortalılık Süresini Başlatır mı?

Günümüz şartları nedeniyle pek çok genç erken yaşta iş hayatına girmek durumunda kalıyor. Peki 18 yaşından küçük kişiler sigortalı olabilir mi, 18 yaş öncesi çalışma sigortalılık süresini başlatır mı? Tüm detayları haberimizde.

Bakan Bilgin'den Son Dakika Emekli ve Memur Zammı Açıklaması! Rakam Verdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, temmuz ayında emekli ve memur maaşlarına yapılacak zamma ilişkin son dakika açıklaması yaparak rakam verdi. Temmuzda maaşlara ne kadar zam yapılacak? İşte o açıklama.

Yaş şartsız 2023 emeklilik yasası! Bu EYT dosyası ilk defa gün yüzüne çıktı

Yaş şartı olmadan EYT emeklilik yasası için bu formül ilk defa basında yer aldı. Bakanlığın düzenleme çalışmasına göre EYT kapsamında yer alacak olan yüz binlerce kişi SGK prim günü tamamlamış olması ve sigortalılık gün sürecinin dolmasıyla vatandaşlar emekli edilecek. EYT 2023 dosyasında yer alan emeklilik formülü ve basına sızan şartlar...

4a, 4b, 4c'lilere Erken Emeklilik İçin Harekete Geçildi! Değişikliğe Gidiliyor

SSK, Emeklı Sandığı ve Bağ-Kur'lu olan kamu çalışanlarına erken emeklilik imkanı sağlayacak değişiklik için harekete geçildi. Hem kadınlar hem de erkekler erken emekli olabilecek.

2022 YKS görevli gözetmen ücretleri ne zaman ve ne kadar yatacak?

Türkiye'de her sene milyonlarca öğrencinin girdiği sınavlar arasında yer alan Yükseköğretim Kurumları Sınavı bu sene de 18 Haziran - 19 Haziran tarihlerinde yapılarak tamamlandı. Peki 2022 YKS görevli gözetmen ücretleri ne zaman ve ne kadar yatacak?

Resmi Gazete'de Yayımlandı! Kamu İşçilerinin İlave Tediye Ödeme Tarihleri 2022 Belli Oldu

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile kamu işçilerinin ilave tediye ödemeleri 2022 ödeme tarihleri belli oldu. Tediyeler ne zaman, kaç TL ödenecek?

Toplam 657 haber.