Kamu Haberleri, Memurlar, Kamudan Haber

Kamu Haberleri

En Güncel ve Son Dakika Kamu Haberlerine, Memurlar ile ilgili tüm gelişmelere bu kategori aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Kamu Haberleri Haberleri

Çalışma Bakanlığı Duyurdu: 2022 Zam Farkı Ödeme Tarihi Belli Oldu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emeklilerin 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren ek zamdan dolayı oluşan fark ödemelerinin yapılacağı tarihi duyurdu.

Memura Ek Zam Yasalaştı: Ek Zam Neler Getirdi, Neler Götürdü?

22 Ocak 2022 tarihinde yayımlanan genelge ile memur, emekli ve sözleşmelin personelin maaşına yapılan zam oranı yüzde 30,95 oldu. Ek zam ödemeleri ne zaman yapılacak? Ek zam ile neler değişti?

Valilikler Duyurdu: Olumsuz Hava Koşulları Nedeniyle Birçok İlde Kamu Görevlilerine İdari İzin

Kar yağışının yurt genelinde yoğun bir şekilde devam etmesi nedeniyle birçok ilde engelli ve hamile olan kamu görevlileri idari izinli sayılacak.

3600 Ek Gösterge ve KDV Düzenlemesi Gündemi ile AK Parti MYK Toplanıyor!

AK Parti MYK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. MYK gündeminde 3600 ek gösterge ve KDV düzenlemesi var. KDV düzenlemesi yapılırsa etiketlere de yansıyacak.

2022 İlave Tediye Ödemeleri Başlıyor! En Düşük İkramiye 2168 Lira!

Kamu kurumlarında işçi olarak çalışanlara her yıl yapılan ilave tediye ödemeleri, geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlandı. 2022 ilave tediye ödemeleri başlıyor. İlave tediye ödemeleri ne kadar?

Uzlaştırmacı Nasıl Olunur? Şartları 2022

Uzlaştırmacı olmak isteyen kişilerin izlemesi gereken adımları ve mesleki yeterlik için gereken şartları sizler için derledik. İlgili şartları yerine getiren kişiler kariyerlerine uzlaştırmacı olarak devam edebilir. Detaylar için yazımızı okuyabilirsiniz. 

2022 Bekçi Maaşı Ne Kadar?

2022 bekçi maaşları ve bekçi olmak için gereken tüm şartları yazımızda hazırladık. Siz de gerekli koşulları sağlamanız halinde bekçiliğe başvurarak bekçilik mesleğini yapabilirsiniz. 

2022 PTT personel alımları pazartesi günü başlayacak mı? PTT ilanlarına nasıl başvurulur? PTT başvuru şartları neler?

Yeni dönem itibari ile kamu kurum ve kuruşlarında istihdam edilmek isteyenlerin sıklık ile araştırdığı konular arasında yer alan PTT alımları, popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Şu ana kadar yayınlanmamış olan PTT ilanlarının, yeni hafta itibari ile yayınlanıp yayınlanmayacağı merak konusu oldu. İşte PTT alımlarına ilişkin haberin ayrıntıları…

2022 Zabit Katibi Maaşı Ne Kadar?

2022 zabit katibi maaşı ne kadar, zabit katibi görevleri nedir, nasıl zabit katibi olunur konularını yazımızda hazırladık. Siz de zabit katibi olmak istiyor ya da bu konuda detaylı araştırmalar yapıyorsanız yazımızı okuyarak konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Yeminli Mali Müşavir Nasıl Olunur?

Yeminli mali müşavir nasıl olunur konusu pek çok maliyeci tarafından araştırılarak merak edilir. Siz de yeminli mali müşavir olma noktasında merak ettiklerinizi yazımızdan inceleyerek detaylı bilgiler elde edebilirsiniz. 

2022 Uzman Çavuş Maaşı Ne Kadar?

2022 uzman çavuş maaşı ne kadar, kimler uzman çavuş olabilir, şartları nelerdir konularını yazımızda hazırladık. Siz de uzman çavuş olmak istiyor ya da bu konular ile ilgileniyorsanız yazımızın detaylarından bilgiler elde ederek çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Yakın Koruması, CAT Timi Nasıl Olunur? 2022 Yakın Koruma Maaşları Ne Kadar?

Cumhurbaşkanı yakın korumaları son zamanlarda merak ediliyor. Kimler yakın koruma olabilir? Yakın koruma maaşları ne kadar?

Memur ve Emekliye Ek Zam Resmi Gazete'de Yayımlandı: Ek Zam Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

En düşük emekli maaşının 2500 TL olması, memur ve emekli maaşlarına yapılan ek zammı da içeren kanun 22 Ocak 2022 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bekçilik 2022 alımları başvuru ekranı açıldı mı? Kimler bekçilik kadrosuna başvuru yapmaz?

Kamu kurum ve kuruşlarında istihdam edilmek isteyen milyonlarca vatandaşın tercih ettiği meslek grubu olan bekçilik mesleği, yeni yılda da popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Peki 2022 bekçilik alımları başladı mı? Kimler başvuru yapabilir? İşte 2022 bekçilik alımları ile ilgili ayrıntılar…

EYT İçin 5 Adımlı Yol Haritası Belirlendi: 2022 EYT Ne Zaman Çıkacak?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusu gündemdeki yerini koruyor. EYT'de son duruma bakıldığında EYT için 5 adımlı bir yol haritası belirlendi. Bu adım neleri kapsıyor? EYT ne zaman çıkacak?

Merkez Bankası Başkanı İstifa mı Etti? Altaylı'nın İstifa Etti Dediği İsim Şahap Kavcıoğlu mu? Şahap Kavcıoğlu Kimdir?

Geçtiğimiz günlerde Fatih Altaylı yazısında, çok önemli bir kurumdan önemli bir ismin istifa ettiğine değinmişti. İstifa ettiği söylenen isim Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu mu?

2022 Muhtar Olma Şartları, Kimler Muhtar Olabilir? Görevleri Nelerdir? Muhtarlık Yaş Sınırı Var mı? Muhtar Maaşı Ne Kadar?

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtar maaşlarına zam müjdesinin ardından muhtarlık merak edilmeye başladı. Kimler muhtar olabilir, muhtarlıkta yaş sınırı var mı? 2022 muhtar maaşları ne kadar?

AFAD Memuru Nasıl Olunur? 2022 AFAD Memur Maaşları Ne Kadar?

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) bünyesinde görevlendirilen AFAD memuru alımlarının başvuru şartları, maaşı merak ediliyor. AFAD memuru nasıl olunur? 2022 yılında AFAD memuru maaşları ne kadar oldu? Yakın zamanda AFAD memur alımı ilanı yayımlanacak mı?

Eğitimci Yazar Hasan GÖKTEN Yazılarıyla Artık Kamugundemi.com'da

Türkiye'nin en çok takip edilen, lider kamu haberleri sitesi olma yolunda güçlü adımlarla yoluna devam eden kamugundemi.com sitemizde, yazar kadromuza Eğitimci Yazar Hasan GÖKTEN'de katıldı.

Toplam 213 haber.