Kakao Talk ve Eagle programı kullananların cezası belli oldu

Kakao Talk ve Eagle programı kullanan polise 6 yıl 3 ay hapis cezası

Haberler 13.07.2017, 11:59
Kakao Talk ve Eagle programı kullananların cezası belli oldu

Felat BOZARSLAN - Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarının kullandığı 'Kakao Talk' ve 'Eagle' adlı haberleşme programlarını kullandığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan eski polis memuru Fikret Demirçivi, 'Silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturma sonunda hakkında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan dava açılan Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Fikret Demirçivi'nin yargılanmasına devam edildi. Diyarbakır 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya meslekten ihraç edilen tutuksuz sanık Demirçivi, Zonguldak'tan SEGBİS sistemi ile katıldı. Duruşmada esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, FETÖ/PDY terör örgütünün kendi içinde iletişimini sağladığı 'Kakao Talk' ve 'Eagle' adlı haberleşme programlarının sanıktan ele geçirilen dijital materyallerde yüklü olduğunu belirterek, Demirçivi'nin programda yaptığı sohbetler ve evinde ele geçirilen dökümanlara dikkat çekti. Sanığın FETÖ/PDY terör örgütü ile organik bağ kurduğunu ve örgütün hiyerarşik yapısı içinde yer aldığını belirten savcı, Demirçivi'nin tutuklanarak, cezalandırılmasını istedi.

Savcılık mütalaasına karşı söz hakkı verilen sanık Fikret Demirçivi ise bylock, eagle ve kakao talk adlı programları kullanmadığını öne sürerek, "Ben bu incelemenin yeterli olmadığını düşünüyorum. Bana ait olmayan görüşmeler, sanki benim tarafımdan yapılmış gibi gösterilmiş. Benim bir bağlantım yoktur. Hiçbir yerden emir veya talimat almadım. Bügüne kadar vatanıma bağlı olarak profesyonel bir şekilde görev yaptım. Örgüt bağlantım kesinlikle yoktur" dedi.

Daha sonra kararını açıklayan mahkeme, sanık Fikret Demirçivi'yi 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@