Kahreden Haber! Çığ Faciasında Şehitlerimiz Var!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "30'u aşkın arama kurtarmacı, vatandaşımız, gönüllü korucumuz, UMKE'cilerimiz ve jandarmamız kurtarıldı. Maalesef 8 jandarma ve 3 güvenlik korucusunu kaybettik. Sayı vermek çok doğru olmaz." dedi.

Haberler 05.02.2020, 15:05 05.02.2020, 23:33

Van-Bahçesaray kara yolunda meydana gelen ikinci çığ faciasında hayatını kaybedenlerin sayısı 8 jandarma, 3 korucu, 3 itfaiye eri ve 9 sivil olmak üzere 23 oldu.

Van Sağlık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Van-Bahçesaray kara yolunun 33. kilometresinde meydana gelen çığ faciası sonrası çalışma yürüten arama kurtarma ekiplerinin üzerine çığ düştüğü belirtildi. Açıklamada, "Yaralı sayısı 43. 13 kişi de hayatını kaybetti" denildi.

Dün çığ altında kalan minibüste hayatını kaybedenlerle birlikte toplam ölü sayısı 18 oldu.

Van-Bahçesaray kara yolunun 33. kilometresinde meydana gelen ikinci çığ faciasında Van Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürü Usman Uçar yaralı olarak kurtarıldı

Bölgede incelemelerde bulunan ve Bahçesaraylı olan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve AK Parti Van eski Milletvekili Gülşen Orhan'ın da çığ altından yaralı olarak kurtarıldığı belirtildi.


Van'ın Bahçesaray ilçesinde çığ altında kalan minibüsteki iki kişiyi arama çalışmalarını yürüten ekiplerin üzerine çığ düştü.

Kurtarma çalışmalarına katılmak üzere bölgeye takviye ekipler gönderildi. Bölgedeki gelişmelerle ilgili son bilgiyi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu verdi.

Ekiplerin üzerine çığ düşmesinin ardından hemen müdahalenin başladığını söyleyen Soylu, "30'u aşkın arama kurtarmacı, vatandaşımız, gönüllü korucumuz, UMKE'cilerimiz ve jandarmamız kurtarıldı. Maalesef 8 jandarma ve 3 güvenlik korucusunu kaybettik. Sayı vermek çok doğru olmaz." dedi.

Van-Bahçesaray kara yolunun 33. kilometresinde meydana gelen ikinci çığ faciasında Van Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürü Usman Uçar yaralı olarak kurtarıldı.

Bölgede incelemelerde bulunan ve Bahçesaraylı olan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve AK Parti Van eski Milletvekili Gülşen Orhan'ın da çığ altından yaralı olarak kurtarıldığı belirtildi.

Van'ın Bahçesaray ilçesinde meydana gelen çığ felaketinin ardından çığ altında kalan 2 kişinin kurtarma çalışmaları esnasında kurtarma ekiplerinin de üzerine çığ düşmüştü. Bakanlığın konuya dair yaptığı son dakika açıklamasında,"Çığ düşmesi olayında şu ana kadar 30 kişiye ulaşılmış olup çığ altında olanlar için arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir." denilmişti. Bakan Soylu daha sonra yaptığı açıklamada, kurtarma timlerinden de şehitlerimiz olduğunu söyledi.

"Kamu Gündemi mobil uygulamalarını indirerek yeni ilanlardan ve gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz. IOS uygulaması veya Android Uygulaması yeni yayınlanan ilanlardan ve son dakika gelişmelerden haberdar olmanız için cep telefonunuzda olması gereken tek uygulamadır. Aynı zamanda Kamu Gündemi'ni twitterfacebook ve instagram gibi sosyal medya platformlarından da takip edebilirsiniz."

KAMU GÜNDEMİ | ANKARA

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@