Jandarma personel temin: Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı ne zaman yapılacak?

Jandarma uzman erbaş alımı başvuruları her dönemde merak edilen konular arasında yer alıyor. Jandarma Genel Komutanlığı güncel ilanlarını resmi internet sitesi üzerinden duyuruyor. 3 Ocak’ta 2019-1'inci dönem II.grup (temmuz 2019) uzman erbaş adaylarının durumuna ilişkin güncelleme duyurusu açıklandı. Peki yeni alımlar ne zaman yapılacak?

Haberler 09.01.2020, 10:26
Jandarma personel temin: Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı ne zaman yapılacak?

Jandarma Genel Komutanlığı personel alımlı ilanları her dönemde yakından takip ediliyor. Jandarma uzman erbaş alımı ne zaman yapılacak? Kurum tarafından yapılacak olan alımlar resmi internet sitesi üzerinden duyuruluyor. 2020’de jandarma uzman erbaş alımının ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Henüz başvuru tarihleri yayınlanmadı. Daha önce yapılan duyurularda yayınlanan şartlar aşağıda yer alıyor.

JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

3 Ocak’ta 2019-1'inci dönem ıı.grup (temmuz 2019) uzman erbaş adaylarının durumuna ilişkin güncelleme duyuru yayınlandı.

JANDARMA PERSONEL TEMİN SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ

2020 alımları ile ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Güncel duyuruları haberimiz içerisinden takip edebilirsiniz.

JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

2020’de jandarma uzman erbaş alımının ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Henüz başvuru tarihleri yayınlanmadı. Daha önce yapılan duyurularda yayınlanan şartlar aşağıda yer alıyor.

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

b. En az lise ve dengi okul mezunu olmak, (yurt dışında eğitim görenler denklik belgesini sisteme yükleyecektir.

c. Nüfus kaydına göre 04 Nisan 2019 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [04 Nisan 1999 (dahil) - 01 Ocak 1992 (dahil) tarihleri arasında doğanlar]

ç. Askerlik hizmetini yapma şartı aranmamaktadır. Ancak, askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Tablo-2?deki Nitelik Belgesinden seksen (80) puan ve üzeri not almış olmak.

d. Askerlik hizmetini yapmakta iken "Askerliğe elverişli değildir" raporu alarak terhis edilmemiş olmak.

e. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibariyle, terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak (04 Nisan 2014 tarihi ve sonrasında terhis olmak.),

f. Müracaat edecek adayların hem yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olması, hem de terhisinin üzerinden beş (5) yıldan fazla süre geçmemiş olmak,

g. Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç (3) yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2019 tarihi itibari ile yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak, (04 Nisan 1999 [dahil] - 01 Ocak 1990 [dahil] tarihleri arasında doğanlar

ğ. Sözleşmeli erbaş ve er olarak halen görev yapanların, başvurunun son günü olan 4 Nisan 2019 tarihi ile üç (3) yılını doldurmuş ve müteakip dönem için sözleşme imzalamış olması gerekmektedir. Adaylar gelirken ilk sözleşme tarihi, sözleşme bitim tarihi ve yeni sözleşme tarihini gösterir belgeyi yanında getireceklerdir.

Sözleşmeli erbaş ve erlerden uzman erbaşlığa geçenlerin sözleşmeleri kendiliğinden son bulur. Uzman erbaş olarak atananlar atandığı eğitim birliğine doğrudan katılmak zorundadır. Üç (3) yılını doldurmuş, ancak müteakip dönem için sözleşmesini yenilemeyenlerin müracaatları diğer adaylar ile birlikte aynı şartlarda (27 yaş ve diğer şartlar) kabul edilebilecektir.

Üç (3) yılını doldurmadan tek taraflı sözleşmesi feshedilmiş ya da ayrılmış olanların müracaatları kabul edilmeyecektir. (Söz.Erb.ve Er Kanunu 28/1A değişiklik)

h. Seçme sınavlarını başarı ile geçmek, sevk edildikleri hastanelerden TSK, J.Gn.K.lığı ve Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak "Komando Uzman Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur " kayıtlı sağlık raporu almış olmak,

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@