İzindeki Millete 1.170 TL İzindeki vekiline 25 bin TL!

Koronavirüs salgının neden olduğu ekonomik zorluklara karşı çalışanların bin 170 TL ücret ödenerek ücretsiz izne gönderilmesine yönelik düzenlemeyi yasalaştıran TBMM’deki milletvekilleri en az 45 gün süreyle izin yapacak. Ancak milletvekilleri bu süreçte 25 bin TL'lik aylıklarını almayı sürdürecek.

Haberler 16.04.2020, 10:50
İzindeki Millete 1.170 TL İzindeki vekiline 25 bin TL!

Salgın hastalık sürecinde Ceza İnfaz Kanunu'na yönelik düzenlemeyi yasalaştıran, YÖK Kanunu'nda değişiklik yapan teklifle sağlıkta şiddet önlemeye yönelik hükümleri kabul eden ve son olarak da ekonomik önlemler içerdiği iddiasıyla hazırlanan torba teklifi ele alan TBMM, 45 gün süreyle çalışmalarına ara veriyor.

Birgün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göre, iktidar partisi ve MHP, 15'er günlük aralarla en az 45 günlük bir izin planlıyor. Bu süreçte milletvekillerinin yaklaşık 25 bin TL olan maaşlarında da bir kesintiye gidilmeyeceği bildirildi.

CHP KARŞI ÇIKIYOR

Meclis'in bu süreçte çalışmalarına ara vermesine karşı çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP ve MHP'ye seslenerek, "Karardan geri dönün" dedi. Kılıçdaroğlu, "Parlamentonun kapatılmasını doğru bulmuyoruz. Türkiye bu kadar ciddi sorunlarla karşı karşıyayken parlamentoyu neden kapatıyorlar? Ağır koşullardayız, açık olması ve çalışmayı sürdürmesi gerekiyor. Her an önemli bir gelişme olabilir. Neden böyle yapılıyor, onun da altını çizeyim. Tek adam rejiminden sonra parlamento büyük ölçüde işlevini yitirdi. MHP ve AKP de parlamentonun Cumhurbaşkanı Erdoğan için ayak bağı bir kurum olarak algılanmasını sağlıyor. Biz bunu kabul etmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Birgün

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@