İSTEK OKULLARI BURSLULUK SINAVI

İstek okulları, 1985 yılında ilk kampüsü İstanbul'da açılmış oldukça başarılı bir okudur. Köklü geçmişi olan okul başarılı bir uzman kadro ve son teknoloji eğitim- öğretim imkanları sunmaktadır.

Haberler 08.01.2020, 18:18 09.01.2020, 13:38
İSTEK OKULLARI BURSLULUK SINAVI

İstek okulları, 1985 yılında ilk kampüsü İstanbul'da açılmış oldukça başarılı bir okudur. Köklü geçmişi olan okul başarılı bir uzman kadro ve son teknoloji eğitim- öğretim imkanları sunmaktadır. Anaokulundan liseye kapsamlı bir eğitim basamağı sunan okul, günümüzde 17 anaokulu, 17 ilkokul, 17 ortaokul, 12 Fen lisesi, 17 Anadolu Lisesi ile geleceğe başarılı nesiller yetiştiriyor. Kurum her yıl, İstek Okulları Bursluluk Sınavı yaparak başarılı öğrencilere kendi bünyesinde okuma imkanı sağlıyor.

İstek Okulları Bursluluk Sınavı Başvuruları

İstek vakfı burs imkanından yararlanmak isteyen öğrencilerin sınavdan bir gün öncesine kadar başvuru yapması gerekiyor. Bunun için www.dogruokul.com sitemiz üzerinden istek okullarının burs linkine gelerek; veli adı- soyadı, veli cep telefonu, veli e- posta adresi ve sınava girmek istenen kampüs seçilerek başvuru yapılması gerekiyor. Sınava 5. Sınıf ile 11. Sınıf arasındaki öğrenciler başvurabilir. Sınav için kontenjan sınırı vardır. İnternet başvurusu yapıldıktan sonra öğrencinin sınav gününden en geç bir gün öncesi, 1 fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisini sınava gireceği kampüse götürerek, sınav giriş belgesi alması gerekiyor.

İstek Okulları Bursluluk Sınavı Tarihi

İstek Okulları Bursluluk Sınavı bu yıl, Ortaokul öğrencileri için 9 Şubat 2020, Anadolu Liseleri için ise 16 Şubat 2020 tarihinde yapılacak. Sınavda 4 ve 5. Sınıflar için temel derslerden 15 adet olmak üzere 60 soru sorulurken 75 dakika süre veriliyor. 6-7-8. Sınıflar için ise temel derslerden 20 adet olmak üzere toplam 80 soru sorulurken de 120 dakika süre veriliyor. 9.sınıflar için Matematik, Türkçe, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimlerinden 25 adet olmak üzere 100 soru sorulacak ve 120 dakika verilecektir. 10 ve 11. Sınıflar için Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimleri ve İngilizce' den 20 soru olmak üzere, 100 soru ve 120 dakika süre veriliyor. 12. Sınıflar içinse, Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve İngilizce'den 25 adet olmak üzere 125 soru ve 120 dakika süre veriliyor.

İstek Okulları Bursluluk Sınavı Sonuçları

İstek vakfı bursu, sınav yapıldıktan sonra en genç 2 hafta içerisinde açıklanıyor. Sitemiz www.dogruokul.com üzerinden açıklandığında haberdar olabilir, web site üzerinden sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. İstek Okulları başarılı öğrencileri belirledikten sonra, belirli oranlarda öğrencilere burs vererek bünyesinde okuma şansı veriyor.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@