İşte dünyanın ilk LED kapaklı telefonu: Alcatel A5 LED

Alcatel, dünyanın ilk LED kapaklı akıllı telefonunu özel bir etkinlikte tanıttı.

Haberler 30.04.2017, 00:09
İşte dünyanın ilk LED kapaklı telefonu: Alcatel A5 LED

Alcatel, dünyanın ilk interaktif LED kapaklı akıllı telefonu Alcatel A5 LED'i tanıttı.

 

A5 LED, benzersiz ışık show'unun yanında başarılı özelliklere sahip bir akıllı telefon. Kullanıcılar, arka paneli kaplayan LED ışıkları sayesinde ışıklı bildirimler alabiliyor, kendi renk desenlerini oluşturabiliyor ve böylelikle kişisel tarzlarını yansıtabiliyorlar.

 

Alcatel A5 LED kullanıcıları, gelen aramalardan mesajlara, alarmlardan sosyal medya bildirimlerine kadar telefon bildirimlerini farklı renkteki ışık şovlarıyla çeşitlendirebilir. Facebook mesajları mavi, WhatsApp mesajları yeşil ve Snapchat bildirimleri de sarı ışıklandırmayla geliyor. A5 LED'i gelen aramaları pembe, alarmları turuncu, SMS'leri sarı ışıklı bildirimler gönderecek şekilde programlamak da mümkün.

 

 

Colour Catcher teknolojisi ile donatılan A5 LED, kamerasıyla tüm renkleri tanıyarak tek tuşla o renge bürünüyor. Böylelikle A5 LED gece gündüz hep renkli, hep ışıklı. Kullanıcılar, kamera tarafından yakalanan renklerle uyumlu, benzersiz LED kapak desenleri ve arka plan temaları oluşturabiliyor. Günlük ruh haline ve tarzlara göre telefona yepyeni görünümler kazandırmak çok kolay.  

 

 

Müzik de ışıklanıyor! Alcatel A5 LED, müzik deneyimini capcanlı renklerle bezeli olağanüstü ışık şovlarıyla besliyor. Bunun yanı sıra ışık şovu çalan müziğin ritmini takip ediyor. Kullanıcı da basit bir sallama hareketiyle renkler arasında geçiş yapabiliyor.

 

5 MP (8MP'ye interpolasyonlu) flaşlı ön kamera ve 8 MP (13 MP'ye interpolasyonlu) arka kamera ile donatılan Alcatel A5 LED, Face Beauty yazılımıyla fotoğrafları düzenlemenizi sağlıyor, Face Show uygulamasıyla da selfie'leri kişisel video kliplere dönüştürebiliyor.

 

A5 LED, 4.5G LTE bağlantı özelliği ve sekiz çekirdekli işlemcisiyle günümüz dünyasının hız ihtiyacına yanıt veriyor. Bu özellikler fotoğraflardan oyunlara, filmlerden web sayfalarına kadar her şeyin 5,2 inç HD ekranda akıcı şekilde sergilenmesini sağlıyor.

 

LED arka kapak seçeneğine ek olarak metalik siyah ve metalik gümüş arka kılıf seçenekleri de tercih edilebiliyor. (chip)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@