İstanbul Emniyet Müdürü Çalışkan 15 Temmuz'u anlattı

İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin belgesel yayınladı. “Bir Emir Binlerce Nefer" adlı 16 dakikalık belgeselde, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan o gece yaşananları anlattı. 

Haberler 14.07.2017, 15:35
İstanbul Emniyet Müdürü Çalışkan 15 Temmuz'u anlattı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişimini, o gece yaşanan görüntülerle belgesel haline getirerek yayınladı. Belgeselde, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan o geceyi anlatıyor. Ayrıca, Çalışkan'ın darbe girişimi haberini alır almaz  emniyet kapısından hızla çıkışı da güvenlik kameralarından derlenerek belgeselde yer alıyor. 15 Temmuz gecesinde kritik noktalardaki kamera görüntülerinin de bulunduğu belgeselde Çalışkan'ın, telsizden emniyet mensuplarına yaptığı anons da yer alıyor. O gece emniyet müdürlüğünde neler yaşandığını anlatan Çalışkan'ın, " O gece istihbarat ve terör şube müdürümüzle DEAŞ ile ilgili operasyon planı yapıyorduk. Binin üzerinde personelimi beklemedeydi. Ayrıca yedi tepe huzur uygulaması kapsamında 5 bin personelim de uygulama yapıyordu. O sırada bir emniyet müdür yardımcımızı bizi arayarak, albay olduğunu söyleyen bir kişinin darbe yaptıklarını ve teslim olmaları gerektiğini söyledi. Beylerbeyi Polis evinde polisin silahların askerlerin almak istediği bilgisi geldi. Bu bizi çok rahatsız etti. Ve yerimizden fırladık odamızdan ayrıldık. Boğaz Köprüsü'ne giderken, ben talimat verdim.Hiçbir polis silahını teslim etmeyecek , gerekirse silahını kullanacak" şeklinde konuşmaları yer alıyor. 


Toplam 16 dakika süren “Bir Emir Binlerce Nefer"  isimli belgeselin ilk dakikalarında, Türkiye'de daha önce gerçekleştirilen askeri darbelerinden kısa bir bölüm aktarılıyor. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@