İSKİ üst yönetimi toplu istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı kuruluşlardan İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresinin (İSKİ) üst yönetimi toplu olarak görevlerinden ayrıldı.

Haberler 02.08.2019, 08:54
İSKİ üst yönetimi toplu istifa etti

İSKİ Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdürü Fatih Turan, Yönetim  Kurulu Üyeleri; Prof. Dr. İzzet Öztürk, Prof. Dr. Adem Esen, Avukat Sıddık  Eraslan ile Alişan Koyuncu, Genel Müdür Yardımcıları; Selami Taşer, Cafer Sezgin,  Recep Hazır ve Metin Akbaş, yeni yönetime istifalarını verdi.

Yapılan ortak açıklamada, 23 Haziran seçiminden itibaren geçen 6  haftalık sürede gerçekleşen brifing ve toplantılarda; hayati öneme sahip su ve  atık su hizmetleriyle ilgili kurumsal bilgi birikim ve tecrübelerin yeni yönetime  aktarıldığı belirtildi.

Yöneticilik görevlerini devretme talebinin de her fırsatta dile  getirildiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu süre zarfında su ve atık su hizmetlerini de titizlikle yürütmeye  devam ettik. Ne mutlu bize ki İSKİ; 1994 yılından bu yana küresel ısınma, iklim  değişikliği gibi olumsuz senaryoların daima hesap edildiği bir planlama  sayesinde, İstanbul'da temiz suyun güvencesi olmuştur. Gerçekleştirilen  yatırımlarla 'en kurak yıllar' da dahil olmak üzere kesintisiz bir şekilde dünya  standartlarında sağlıklı ve kaliteli içme suyu İstanbullulara ulaştırılmaktadır.  Önümüzdeki 50 yılın su ihtiyacı da planlanmıştır. İSKİ bugün iddialı ve  istikrarlı yatırımları sayesinde dünyanın en büyük su kurumlarından biridir.  İstanbul'u suya kavuşturmakla başlayan bu başarı hikayesi; hepimizin, bütün  İstanbulluların övüncüdür. İstanbul'un denizleri, dereleri, su kaynakları ve  Haliç atık su kirliliğinden korunmuş, sağlıklı bir çevre oluşturulmuştur. Atık su  arıtma oranı yüzde 99 seviyesine yükseltilmiştir.

 İSKİ Genel Müdürlüğünün üst yönetimi olarak; İstanbul'a su hizmetinin  kutlu bir vazife olduğu bilinciyle, bugüne kadar yürüttüğümüz İSKİ'deki  görevlerimizden kendi isteğimizle ayrılıyoruz. Yeni oluşacak İSKİ Yönetimi ile  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ekibine başarılar  diliyoruz. Bu vesile ile başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere  İstanbul'un tarihi su probleminin çözümünde bugüne kadar emek sarf eden bütün  İstanbul Büyükşehir Belediye yönetimi ve büyük İSKİ ailesinin tüm mensuplarına  bir kez daha şükranlarımızı sunarken, tecrübelerimizin İstanbulluların her zaman  emrinde olduğunun bilinmesini ayrıca kaydetmek istiyoruz. Siz değerli  İstanbullulara sevgi ve saygılarımızı sunuyor, su gibi aziz olmanızı diliyoruz."

Kaynak: http://www.gazetevatan.com/iski-ust-yonetimi-toplu-istifa-etti-1268351-gundem/

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@