İş Bankası Patara kazılarına sponsor

ANTALYA'nın Kaş İlçesi yakınlarındaki Likya Birliği'nin başkenti Patara Antik Kenti'nde 28 yıldır devam eden arkeolojik kazılara, İş Bankası ve bağlı şirketleri, 5 yıl süreyle mali destek vermek için...

Haberler 23.09.2016, 12:13
İş Bankası Patara kazılarına sponsor
(Antalya),  ANTALYA'nın Kaş İlçesi yakınlarındaki Likya Birliği'nin başkenti Patara Antik Kenti'nde 28 yıldır devam eden arkeolojik kazılara, İş Bankası ve bağlı şirketleri, 5 yıl süreyle mali destek vermek için protokol imzaladı.

Türkiye'nin zengin arkeolojik varlığının gün yüzüne çıkarılması ve korunması amacıyla uzun soluklu projeler yürüten Türkiye İş Bankası iştiraklerinden Şişe ve Cam Fabrikaları AŞ ile Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, Patara Antik Kenti'ndeki kazı çalışmalarına 5 yıl süreyle toplam 750 bin TL mali destek sağlayacak. İmzalanan protokol ve İş Bankası'nın kazılara verdiği destek Patara Antik Kenti'nde Likya Birliği Meclis binasında düzenlenen basın toplantısıyla duyuruldu.

PATARA KÜTÜPHANESİ ORTAYA ÇIKARILACAK
İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Senar Akkuş, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir ülkede yaşadığımızı vurgulayarak, "Topraklarımız çok fazla sayıda antik yerleşim alanı ve toplumsal değeri barındırıyor. Geçmişten bugüne bu zenginliklerin gün yüzüne çıkarılması, gelecek nesillere aktarılmasının son derece önemli olduğunu düşünüyoruz" dedi.
Kaş Kaymakamı Bilgihan Bayar da Patara'nın, Likya uygarlığına başkentlik yapmış en önemli kentlerden biri olduğunu belirtti. İş Bankası ve bağlı kuruluşların sağladığı destekle, Patara Kütüphanesi kazısının yapılacağı kaydedildi.
DHA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@