İpsala Keşan yolu yoğun kardan kapanmak üzere

EDİRNE’nin Keşan İlçesi’nde 3 gündür aralıklarla yağan kar yağışı öğle saatlerinde etkisini arttırdı. Yoğun kar yağışı nedeniyle Türkiye’yi Yunanistan’a bağlayan İpsala Sınır...

Haberler 10.01.2017, 15:48 11.01.2017, 00:20
İpsala Keşan yolu yoğun kardan kapanmak üzere

Ünsal YÜCEL - EDİRNE’nin Keşan İlçesi’nde 3 gündür aralıklarla yağan kar yağışı öğle saatlerinde etkisini arttırdı. Yoğun kar yağışı nedeniyle Türkiye’yi Yunanistan’a bağlayan İpsala Sınır Kapısı ile Keşan arasındaki yolda ulaşımda zaman zaman aksamalar yaşanıyor.


Keşan’da öğle saatlerinde kar yağışı etkili olurken, trafikteki sürücüler kar ve buzlanma nedeniyle kayganlaşan yollarda güçlükle ilerledi. Keşan Belediyesi ekipleri, kar kalınlığının 5 santimetreyi bulduğu şehir merkezinin ana arterlerinde tuzlama ve kar küreme çalışması yaptı. Beyaz örtüyle kaplanan Keşan’da kartpostallık görüntüler de oluşurken bazı çocuklar sokaklara çıkarak kartopu oynamanın keyfini çıkardı.


Yoğun kar yağışı nedeniyle Türkiye’yi Yunanistan’a bağlayan İpsala Sınır Kapısı ile Keşan arasındaki yolda ulaşımda zaman zaman aksamalar yaşanıyor. Keşan Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri, sürücüleri uyararak, zincir takmayan araçların ilerlemelerine izin vermiyor. Karayolları ekipleri ise Keşan-İpsala, Keşan-Edirne, Keşan-İstanbul ve Keşan-Gelibolu karayollarında küreme ve buzlama çalışmalarını sürdürüyor.

TIR GEÇİŞLERİ KONTROLLÜ SAĞLANIYOR


Edirne'nin Keşan İlçesi'nde etkili olan yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Keşan-İpsala ve Keşan-Gelibolu yollarında TIR'ların geçişleri kontrollü olarak sağlanıyor.


Hava sıcaklığı sıfırın altında 2 derece olarak ölçüldüğü Keşan'da, kar yağışı tipi şeklinde devam ediyor. Etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Karayolları ve trafik ekipleri Keşan'dan, İpsala, Edirne, Gelibolu ile İstanbul yönüne yolların ulaşıma kapanmaması için TIR'ların geçişleri kontrollü olarak veriyor. TIR'lar, olumsuz hava koşulları nedeniyle Keşan ve İpsala ilçeleri yakınlarında bulunan akaryakıt istasyonlarının araç park alanlarına yönlendiriliyor.


Güzergahlarda karayolları ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmasını aralıksız sürdürüyor. Sürücüler, kar yağışı ve buzlanmaya karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılıyor. Trafik ekipleri, araç sürücülerinden kış lastiksiz ve zincirsiz yola çıkmamalarını, takoz ve çekme halatı bulundurmalarını istedi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@