İnfaz düzenlemesinde flaş gelişme! AK Parti ve MHP'den ortak açıklama

Son dakika haberi... Bir süredir konuşulan infaz düzenlemesi TBMM'ye sunuldu. Konuyla ilgili olarak AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan açıklamalarda bulunuyor... Özkan, infaz yasasında kadına şiddet, istismar ve terör suçlarının kapsam dışında bırakıldığını duyurdu.

Haberler 31.03.2020, 16:15
İnfaz düzenlemesinde flaş gelişme! AK Parti ve MHP'den ortak açıklama

Son dakika haberine göre AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, ceza infaz düzenlemesi ile ilgili canlı yayında açıklamalarda bulunuyor.

Özkan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

70 maddeden oluşan teklifimizi tamamladık. İnfaz yasasında kadına şiddet, istismar ve terör suçları dışarıda bırakılmıştır. Teklifte yapılan değişikliklerle ilgili görüşlerimizi paylaşacağız.

Ceza infaz düzenlemesi ile süreler yeniden belirlenmektedir. Kasten adam öldürme, uyuşturucu, terör, kadına karşı suçlar dışındaki suçlar 1/2 ceza sistemi üzerinden düzenlenmiştir.

Bazı suçlarda kamu düzenine verilen zarar göze alınarak cezaların artırılması öngörülüyor.

Toplumda büyük zarar oluşturan tefeciliğin cezası artırılacak. 1 Temmuz 2016 öncesi işlenmiş denetimli serbestlik suçlarında süreyi 3 yıla çıkarıyoruz.

Amaçlı suç örgütü kuranların cezalarının tavan ve tabanını 2 yıl artırıyoruz.

Yaklaşık 90 bin kişi düzenlemeden yararlanacak.

BAKAN GÜL AÇIKLAMIŞTI
İnfaz düzenlemesinin TBMM'de kanunlaşarak yürürlüğe gireceğini, düzenlemeyle ilgili AK Parti ve MHP'nin ortak çalışmalar yaptığını dile getiren Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da iradesi çerçevesinde teklifin Meclis'e gönderileceğini bildirmişti..

akan Gül, "Bizim de gözümüz kulağımız Meclis'te. Çok gecikmeden Meclis gündemine gelecek. Meclis'te bunun kanunlaşmasını bekliyoruz. Meclis kendi gündemiyle bunu belirlemiş olacak." ifadesini kullanmıştı..

.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@