İlkokul mezunu başkan, üçüncü döneminde liseyi bitirdi

58 yaşındaki Süleyman Topcu, ilkokul mezunu olarak başladığı görevinin ikinci döneminde açık öğretimden ortaokulu, halen devam ettiği üçüncü döneminde ise yine açık öğretimden liseyi bitererek diplomasını aldı.

Haberler 25.07.2017, 11:46
İlkokul mezunu başkan, üçüncü döneminde liseyi bitirdi

Ahmet ACAR- ANTALYA Demre İlçesi'nin AK Partili Belediye Başkanı 58 yaşındaki Süleyman Topcu, ilkokul mezunu olarak başladığı görevinin ikinci döneminde açık öğretimden ortaokulu, halen devam ettiği üçüncü döneminde ise yine açık öğretimden liseyi bitererek diplomasını aldı.

Demre Belediyesi'nde 3 dönemdir başkanlık görevini yürüten Süleyman Topcu, ilk dönemine ilkokul mezunu olarak başladı. İkinci döneminde açık öğretimden ortaokulu bitiren Süleyman Topcu, bu dönemin son yılında kayıt yaptırdığı açık liseyi de bu yıl bitirerek diplomasını aldı. Lise diplomasını Başkan Topcu'ya makamında veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Coşkun, kendisini kutladı.

Başkan Topcu, "Yoğun işlerim nedeniyle 3 yıllık liseyi 4 yılda bitirdim. Önümüzdeki yıl üniversite sınavlarına gireceğim. İlkokul mezunu olarak politikaya başladım. Üniversite mezunu olarak politikayı bırakmak istiyorum. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü okumak istiyorum" dedi.

ÜÇ DÖNEMDİR BAŞKAN

2004 yılındaki yerel seçimlerde Doğru Yol Partisi'nden (DYP) aday olarak başkan seçilen Süleyman Topcu, adı DYP'den Demokrat Parti'ye (DP) dönüştürülen partisiyle 2009 seçimlerinde yine başkan seçildi. 2013 yılında DP'den istifa edip AK Parti'ye geçen Süleyman Topcu, 2014 seçimlerinde üçüncü dönem seçilip halen görevini sürdürüyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@