IKEA’dan sıra dışı satış eğitimi

IKEA’da başlayan Shoopkeeper eğitimleriyle yedi mağazadaki satıştan sorumlu yöneticilerin, müşteri ile empati konusunda kendilerini geliştirmeleri amaçlanıyor.

Haberler 11.02.2020, 12:19
IKEA’dan sıra dışı satış eğitimi

IKEA Türkiye, yedi mağazasında görev yapan satıştan sorumlu yöneticileri için ‘Satıcı (Shopkeeper)’ eğitimleri başlattı. IKEA Global Business College tarafından tasarlanan eğitim modülüyle yöneticilere; mağazalarında küçük bir dükkan sahibi girişimciymiş gibi hareket etmenin, sorumlu olduğu alanı sahiplenmenin önemine değinerek, yönetim tecrübesinin ve anlayışının kazandırılması hedefleniyor.

IKEA Türkiye’de bu eğitimler, 23 katılımcıyla 4 ay süreyle devam edecek. Eğitimler IKEA Deneyimi, Satın Alma Süreci, Satış Yönlendirmesi, Değer Katmak ve Canlılık Katmak şeklinde 5 ana başlık altında yapılıyor.

Eğitimin başlangıç adresi bir semt pazarı oldu

Böylesi kapsamlı ve uzun bir eğitim sürecine başlamadan önce tüm ekip, gündelik çalışma ortamının dışında bir misyonu gerçekleştirmek üzere bir araya geldi. Katılımcılara eğitim öncesinde gönderilen davetiyeyle 13 Ocak’ta yapılacak aktivite için hazırlık yapmaları istendi. 4 gruba ayrılan çalışanlar, her grup için ayrılmış bütçe ile IKEA mağazalarından kendi belirledikleri strateji doğrultusunda ürün satın alarak, Kartal Esentepe Pazarı’ndaki tezgahlarda sattı.

En çok ciro artışı yapan ekip birinci ilan edilirken, eğitim öncesinde iletişim, takım çalışması, stratejik düşünme, yaratıcılık gibi yetkinliklerini kullanan katılımcılar önemli bir sinerjiyi harekete geçirmiş oldu.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@