İhraç edilen Profesör'den diktatörlük açıklaması

689 sayılı KHK ile ihraç edilen Prof. Dr. Mehmet Zencir'den sert açıklamalar: Türkiye diktatörlüğe doğru gidiyor

Haberler 02.05.2017, 14:50
İhraç edilen Profesör'den diktatörlük açıklaması

DHA'dan Deniz TOKAT'ın haberine göre; DENİZLİ'de 689 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Pamukkale Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeliğinden ihraç edilen Prof. Dr. Mehmet Zencir, "Türkiye diktatörlüğe doğru gidiyor" dedi.


KESK'e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Denizli Şubesi, yayınlanan son KHK ile Pamukkale Üniversitesi'nde görevlerinden alınan akademisyenler için Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, SES Denizli Şubesi Başkanı Halit Karabulut, yönetim kurulu üyeleri ve son KHK ile üniversitedeki görevinden çıkarılan Prof. Dr. Mehmet Zencir katıldı.


SES Denizli Şubesi Başkanı Halit Karabulut,15 Temmuz darbe girişiminin ardından iktidar tarafından OHAL ilan edilerek parlementonun by-pass edildiğini, kendilerine muhalif olanların ise kamudan ihraç edildiğini savundu. Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, son KHK'larla görevlerinden ihraç edilen Prof. Dr. Mehmet Zencir ve Doç. Dr. Nergül Çördük için yasadışı hiçbir örgütle bağı olmadığına karar verdiğini belirtti.


689 sayılı KHK ile görevinden ihraç edilen Prof. Dr. Mehmet Zencir de konuşmasında şunları kaydetti:


"Türkiye diktatörlüğe doğru gidiyor. Ama bizim gibi karşı duranlar da güçlenerek ilerliyor. 20 yıldır PAÜ'de görev yapıyorum. Biz emeğe, doğaya, insan haklarına yapılan saldırılara karşı, Barış Bildirisi'ne imza attık. Biz bu haksızlıklara karşı mücadele ettik. Akademisyen susmaz. Geri adım atmış da değiliz. Bu KHK'lar, OHAL'ler bizi yıldıramaz. Biz kazanacağız. Ben unvanımı toplumdan aldım. Kimse alamaz. Ayrıca unvana çok da ihtiyacım olduğu söylenemez."

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@