İdlib şehitlerinin kimlikleri belli olmaya başladı! Şehitlerin isimleri ve memleketleri

Suriye'nin İdlib bölgesinde düzenlenen saldırıda şehit olan askerlerimizin kimlikleri belli olmaya başladı. Piyade Uzman Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz'ın acı haberi Antalya'da yaşayan ailesine ulaştı.

Haberler 28.02.2020, 10:17 28.02.2020, 21:50
İdlib şehitlerinin kimlikleri belli olmaya başladı! Şehitlerin isimleri ve memleketleri

Suriye'den gelen acı haber tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Hain saldırının ardından şehit olan askerlerimizin kimlikleri belli olmaya başladı.

Adana: Piyade Uzman Çavuş Selman Cankara (26)

Adıyaman: Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Orhan (25)

Afyonkarahisar: Yüzbaşı Süleyman Şahin'in (35)

Antalya: Uzman Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz (23)

Batman: Sözleşmeli er Cuma Bağatur

Bingöl: Piyade Astsubay Çavuş Muharrem Öğütcü

Bitlis: Uzman Çavuş Güven Kurtulmuş (23)

Bursa: Piyade Uzman Çavuş Tolga Can Yılmaz

Hatay: Teğmen Mustafa Bayrakdar

Hatay: Uzman Çavuş Emin Yıldırım

İstanbul: Uzman Onbaşı Emre Baysal (24) (50 gün sonra düğünü olacaktı)

İstanbul: Uzman Onbaşı Tayfun Pekel (29)

İstanbul: Uzman Onbaşı Ahmet Alpaslan

Kahramanmaraş: Uzman Onbaşı Ahmet Saygılı (23)

Kahramanmaraş: Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Akif Akçadağ

Kayseri: Piyade Uzman Onbaşı Ali Taşöz (24)

Konya: Piyade Teğmen Bayram Olgun'un (26)

Mersin: Uzman Çavuş İbrahim Tüzel (24)

Mersin: Astsubay Çavuş Mehmet Muhammet Akay

Mersin: Piyade Uzman Çavuş Osman Ak (26)

Osmaniye: Uzman Onbaşı Batuhan Tank (24)

Osmaniye: Uzman Onbaşı Halil İbrahim Akkaya (23)

Tekirdağ: Piyade Onbaşı Nihat Kara

Tekirdağ: Uzman Onbaşı Recep Bekir

Tekirdağ: Sözleşmeli er Birhan Er

Tokat: Piyade Uzman Çavuş Adem Akın (30) (10 kardeşin en küçüğü)

Uşak: Uzman Çavuş Ali Turgut (39)

Zonguldak: Piyade Uzman Çavuş Tolga Can Yılmaz

1- PİYADE UZMAN ONBAŞI BURKAY KORMAZ - ANTALYA (23 YAŞINDA)

İdlib kentinde düzenlenen hava saldırısında şehit olan 33 askerden Piyade Uzman Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz'ın (23) acı haberi, Antalya'nın Finike ilçesinde yaşayan ailesine verildi.

2-)UZMAN ÇAVUŞ İBRAHİM TÜZL - MERSİN (24 YAŞINDA)

İdlib'de şehit olan Uzman Çavuş İbrahim Tüzel'in (24) acı haberi, Mersin'in Erdemli ilçesinde yaşayan ailesine verildi.
Erdemli Kaymakamı Avni Kula ile beraberindeki heyet, sabah saatlerinde, acı haberi şehit Uzman Çavuş İbrahim Tüzel'in Alibeyli Mahallesi'nde oturan babası Şuayip ile annesi Gülten Tüzel'e verdi. 7 kardeş olan Tüzel'in babaevi, Türk bayraklarıyla donatıldı. Tüzel ailesinin yakınları ve komşuları da taziye için eve geldi. Şehit Uzman Çavuş İbrahim Tüzel'in cenazesinin, Erdemli'de toprağa verileceği öğrenildi.

3-)UZMAN ONBAŞI AHMET SAYGILI - KAHRAMANMARAŞ (23 YAŞINDA)

Şehit Uzman Onbaşı Ahmet Saygılı'nın (23) Kahramanmaraş'taki evine şehadet haberi ulaştı.

Şehidin Türkoğlu ilçesi Beyoğlu Mahallesi'ndeki babaevine gelen Kaymakam Gürbüz Saltaş, Türkoğlu Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Bozdoğan ve İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mete Pekmez, şehadet haberini anne Ayşe ve baba Hüseyin Saygılı'ya verdi.

Şehidin ailesi ve yakınlarını, askeri yetkililer ile mahalle sakinleri teskin etti. Saygılı ailesinin evine ve sokağına Türk bayrakları asıldı, sokağa taziye çadırı kuruldu.

Bu arada, 7 kardeş olan Ahmet Saygılı'nın 3 kardeşinin de Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu olarak çeşitli yerlerde görev yaptığı öğrenildi.

Kimlik bilgileri gelmeye devam ediyor. Sayfayı yenileyerek yeni bilgileri görebilirsiniz...

4-) YÜZBAŞI SÜLEYMAN ŞAHİN - AFYONKARAHİSAR (35 YAŞINDA)

İdlib'de şehit olan Yüzbaşı Süleyman Şahin'in (35) acı haberi, Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesindeki yakınlarına verildi. Yüzbaşı Şahin'in anne ve babasının, şehidin çocuklarına bakmak için Ankara'ya gittiği, acı haberi de burada aldıkları öğrenildi.

5-) PİYADE UZMAN ONBAŞI ALİ TAŞÖZ - KAYSERİ (24 YAŞINDA)

İdlib'de hava saldırısında şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Ali Taşöz'ün(24), Kayseri'nin Develi ilçesi Reşadiye Mahallesi'nde oturan ailesine acı haberi ulaştı. Askeri yetkililer, sağlık ekipleri eşliğinde aileye oğullarının şehit olduğu haberini verdi. Şehidin babası Hüseyin ve annesi Pembe Taşöz, büyük üzüntü yaşadı. 3 çocuklarından birini kaybetmenin acısını yaşayan çifti, askeri yetkililer teskin etmeye çalıştı. Şehidin ailesinin oturduğu apartmana Türk bayrağı asılırken, yakınları başsağlığında bulunmak üzere eve akın etti. Belediye tarafından evin önüne taziye çadırı kuruldu.

6-) UZMAN ÇAVUŞ GÜVEN KURTULUŞ - BİTLİS (23 YAŞINDA)

Suriye’nin İdlib bölgesinde rejim güçlerinin yaptığı saldırıda Bitlisli Uzman Çavuş Güven Kurtulmuş’un (23) şehit olduğu haberi ailesine verildi. Güroymak ilçesine bağlı Budaklı köyünde ikamet eden aile, acı haberle yıkıldı. Şehidin ilçe merkezinde yapılacak törenin ardından köyünde defnedileceği öğrenildi.

7-) UZMAN ONBAŞI RECEP BEKİR - TEKİRDAĞ (21 YAŞINDA)

İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurlarına düzenlenen saldırıda şehit olan 33 askerden 21 yaşındaki Uzman Onbaşı Recep Bekir'in Tekirdağ'daki baba ocağına haber verildi. Askeri personellerin haber vermesiyle şehidin yakınları yasa boğuldu.

15 gün önce İdlib'e gittiği öğrenilen şehit Uzman Onbaşı Recep Bekir'in evine Türk bayraklı asılırken, Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı da aileye taziye ziyaretinde bulundu.

Şehidin Hatay Reyhanlı doğumlu olduğu öğrenilirken, Tekirdağ'ın Ergene ilçesindeki baba ocağının bulunduğu sokağa taziye çadırı da kuruldu.

8-) UZMAN ÇAVUŞ BATUHAN TANK - OSMANİYE (23 YAŞINDA)

Şehit olan 33 askerden Uzman Çavuş Batuhan Tank (23) ile Uzman Onbaşı Halil İbrahim Akkaya'nın (23) acı haberi, Osmaniye'de oturan ailelerine verildi.

9-) UZMAN ONBAŞI HALİL İBRAHİM AKKAYA - OSMANİYE (24 YAŞINDA)

Piyade Uzman Onbaşı Halil İbrahim Akkaya'nın (24) şehadet haberi, Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde oturan ailesine, askeri yetkililer tarafından verildi. Şehidin Kale Mahallesi'ndeki evine Türk bayrakları asılırken, anne Döne Akkaya ile baba Ali Akkaya, gözyaşı döktü.

10-) TANKÇI SÖZLEŞMELİ ER CUMA BATUR - BATMAN (23 YAŞINDA)

İdlib'de hava saldırısında şehit olan Tankçı Sözleşmeli Er Cuma Batur'un (23), Batman'ın Sason ilçesinde oturan ailesine acı haber ulaştı. Askeri yetkililer, sağlık ekipleri eşliğinde aileye oğullarının şehit olduğu haberini verdi. Şehidin naaşının bugün baba ocağına getirilip, toprağa verileceği öğrenildi.

11-) PİYADE UZMAN ÇAVUŞ NİHAT KARA - TEKİRDAĞ (25 YAŞINDA)

İdlib’de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurlarına düzenlenen saldırıda şehit olan 33 askerden biri olan Piyade Uzman Nihat Kara’nın Tekirdağ’daki baba ocağına haber verildi. Askeri personellerin haber vermesiyle şehidin yakınları yasa boğuldu. Tekirdağ’ın Saray ilçesi Büyükyoncalı Mahallesi’nde bulunan şehidin baba ocağına Türk bayrakları asılırken, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım da şehidin ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

12-) UZMAN ÇAVUŞ ALİ TURGUT - UŞAK (39 YAŞINDA)

Şehit Uzman Çavuş Ali Turgut'un (39) Uşak'ın Banaz ilçesindeki baba ocağına şehadet haberi ulaştı.
İdlib'de rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan Uzman Çavuş Ali Turgut'un Banaz'daki ailesine acı haber verildi. Şehidin Büyükoturak köyündeki baba evine gelen Uşak Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Uşak İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, Uşak İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, AK Partili Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı, şehadet haberini TCDD'den emekli işçi baba Ahmet Turgut ve anne Sultan Turgut'a verdi. Şehidin ailesi ve yakınlarını, askeri yetkililer ile mahalle sakinleri teskin etmeye çalıştı. Turgut ailesinin evine ve sokağına Türk bayrakları asıldı. Ailenin 3 çocuğundan en büyüğü olan Şehit Uzman Çavuş Ali Turgut'un bekar olduğu öğrenildi.

13-) PİYADE TEĞMEN BAYRAM OLGUN - KONYA (26 YAŞINDA)

Şehit Piyade Teğmen Bayram Olgun'un (26) acı haberi memleketi Konya'daki ailesine verildi.
65'nci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'nda görevli Piyade Teğmen Bayram Olgun, İdlib'de yapılan hava saldırısında şehit düştü. Şehit Olgun'un acı haberi memleketi Konya'nın Selçuklu ilçesi Tepekent Mahallesi'ndeki annesi Döne Olgun ve ailesine askeri yetkililer tarafından verildi.
Şehit Olgun'un baba evine Türk bayrağı asıldı, yakınları da eve akın etti.

Bekar olan şehit Olgun'un yaklaşık 2 ay önce babası İrfan Olgun'un vefat ettiği ve birliğinden izin alıp babasının cenazesine katıldığı belirtildi. Şehit Olgun'un, mahalledeki berber arkadaşına tıraş olurken ''Arkadaşlarım orada çatışıyor. Ben cenaze için geldim. Belki bu son tıraşım olur'' diyerek sohbet ettikten sonra da o gece birliğine döndüğü öğrenildi.
Olgun'un cenazesinin yarın Tepekent Mahallesi'nde defnedilmesi bekleniyor.

14-) UZMAN ONBAŞI AHMET ALPARSLAN - İSTANBUL (23 YAŞINDA)

İdlib'de dün yaşanan saldırıda şehit düşen 23 yaşındaki Uzman Onbaşı Ahmet Alpaslan'ın evine şehit ateşi düştü. Alpaslan'ın Bağcılar'da bulunan evine Türk bayrakları asıldı, evin önüne taziye çadırı kuruldu. Bir ambulansın da hazır bekletildiği sokakta, şehit Alpaslan için dua okundu. Şehidin babası İbrahim Alpaslan, "Vatan sağ olsun, devletimiz sağ olsun, gururluyuz, kendimizi zor tutuyoruz ama gururluyuz. Düşmanı sevindirmeyeceğiz, yeneceğiz bunları da, vatan sağ olsun. En son 2-3 hafta önce konuştuk, 'Beni merak etmeyin iyiyim' dedi." diye konuştu.

Şehit Uzman Onbaşı Alpaslan annesi Latifa Alpaslan ve kız kardeşleri Berivan ve Dilan ise evde taziyeleri kabul etti. Şehit Alpaslan'ın ailesinin isteği üzerine İzmir'de toprağa verileceği öğrenildi.

15-) PİYADE UZMAN ONBAŞI - ADIYAMAN (25 YAŞINDA)

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Orhan'ın (25) Adıyaman'daki evine şehadet haberi ulaştı.

Şehidin merkez Fatih Mahallesi'ndeki babaevine gelen Vali Aykut Pekmez, Vali Yardımcısı Bedir Deveci, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Yüzbaşı Yasin Gündoğmuş, İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürü Binbaşı Gökhan Türköz şehadet haberini anne Elif ve baba Ahmet Orhan'a verdi.

Şehidin ailesi ve yakınlarını, askeri yetkililer ile mahalle sakinleri ve akrabaları teskin etti.

Orhan ailesinin evine ve sokağına Türk bayrakları asıldı.

Dört kardeşi olan Mehmet Orhan'ın yaklaşık üç yıldır Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yaptığı öğrenildi.

16-) PİYADE UZMAN ÇAVUZ TOLGA CAN YILMAZ - BURSA (24 YAŞINDA)

Şehit Piyade Uzman Çavuş Tolga Can Yılmaz'ın (24) şehadet haberi, Yıldırım ilçesinde yaşayan ailesine, askeri yetkililer tarafından verildi. Acı haberi alan şehidin annesi Tülay Yılmaz, fenalaşırken, sağlık ekibi müdahale etti. Baba Tacettin Yılmaz'ın ise memleketi Zonguldak'ta olduğu öğrenildi. Şehidin evine Türk bayrağı asılırken, mahalleli ve aile yakınları, taziye ziyareti için geldi. Ailenin tek çocuğu olduğu öğrenilen şehit Tolga Can Yılmaz'ın, evlenmek için para biriktirdiği öğrenildi.

10 GÜN ÖNCE HELALLİK İSTEMİŞ
Bursa'da yaşayan, Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndan (TTK) emekli maden işçisi Tacettin Yılmaz (53), oğlu uzman çavuş Tolga Can Yılmaz'ın acı haberini, fidan dikmek için gittikleri Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Karapınar beldesinde bulunan evinde aldı.

Tacettin Yılmaz, uzman çavuş oğlu Tolga Can Yılmaz'ın acı haberini Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, Çaycuma Belediye Başkanvekili Kaya Gül, İlçe Jandarma Komutanı Bayram Dündar, İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş'ten aldı. Tolga Can Yılmaz'ın şehit haberi üzerine çevre ilçe ve köylerden birçok kişi taziyede bulunmak için eve geldi. Evin önünde dua edilerek Kuran-ı Kerim okundu. Şehit Yılmaz'ın eniştesi Ender Çelik, "Yaklaşık 10 gün önce görüştük. 4 yıldır görev yapıyor. 'Hakkını helal et' enişte dedi. Çok sevilen biriydi. Allah tahsilatını affetsin. Milletimizin başı sağ olsun. Mesleğini çok seviyordu. Keskin nişancı olarak gitti. Devletimizin başı sağ olsun" dedi.
Şehit uzman çavuş Tolga Can Yılmaz'ın cenaze programı kesinleştikten sonra Çaycuma ilçesinde düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği öğrenildi.

17-) PİYADE UZMAN ÇAVUŞ ADEM AKIN - TOKAT (24 YAŞINDA)

Şehit Piyade Uzman Çavuş Adem Akın'ın (24) Tokat'taki babaevine şehadet haberi ulaştı.

Şehit Akın'ın merkeze bağlı Uğrak köyünde yaşayan ailesine şehadet haberini yetkililer verdi.

Haberi alan şehidin annesi Raziye Akın'ı yakınları ve komşuları teskin etmeye çalıştı. Bekar olan Akın'ın 10 kardeşin en küçüğü olduğu öğrenildi.

Haberin ardından şehidin evine Türk bayrağı asıldı.

18-) UZMAN ÇAVUŞ SELMAN CANKARA - ADANA (26 YAŞINDA)

Şehit Uzman Çavuş Selman Cankara'nın (26) acı haberi, Adana'da yaşayan ailesine verildi.
Evli ve 1 çocuk babası olan Uzman Çavuş Selman Cankara'nın şehadet haberi, merkez Sarıçam ilçesine bağlı Gültepe Mahallesi'nde oturan ailesine ulaştı. Acı haberi alan şehidin babası Adil ile annesi Hatice Cankara, büyük üzüntü yaşadı. Şehadet haberini duyan ailenin yakınları da taziye için eve akın etti. Tek katlı eve gelen zabıtalar, binaya Türk bayrağı astı. 

19-) ASTSUBAY MUHARREM ÖĞÜTÇÜ - BİNGÖL (25 YAŞINDA)

Astsubay Muharrem Öğütçü'nün (25) acı haberi, Bingöl'ün Karlıova ilçesinde yaşayan ailesine verildi.
Astsubay Muharrem Öğütçü'nün şehadet haberi, Karlıova'ya bağlı Suçatı köyünde oturan ailesine ulaştı. Karlıova Kaymakamı Ahmet Güneri, sağlık ekipleri eşliğinde aileye, oğullarının şehit olduğu haberini verdi. Şehidin evi Türk bayraklarıyla donatıldı. Köyde çobanlık yapan, 4 çocuk babası Ramazan Öğütçü, şehit oğluyla 3 gün önce telefonda yaptığı görüşmeyi anlattı. Öğütçü, oğluyla görüştüğü sırada çatışma çıktığını belirterek, daha sonra kendisinden haber alamadıklarını söyledi. Bir oğlunun da Kayseri'de asker olduğunu anlatan Ramazan Ögütçü, "Vatan sağ olsun" dedi.

20-) UZMAN ÇAVUŞ EMİN YILDIRIM - HATAY (24 YAŞINDA)

Uzman Çavuş Emin Yıldırım'ın (24) acı haberi, Hatay'ın Antakya ilçesinde yaşayan ailesine verildi.
Uzman Çavuş Emin Yıldırım'ın şehadet haberi, askeri yetkiler tarafından merkez Antakya ilçesine bağlı Akcurun Mahallesi'nde oturan ailesine verildi. Acı haberi alan şehidin yakınları, gözyaşı dökerken, eve Türk bayrakları asıldı. Evin bulunduğu sokağa, taziye çadırı kuruldu.

21-) TEĞMEN MUSTAFA BAYRAKTAR - HATAY (29 YAŞINDA) 

Teğmen Mustafa Bayraktar'ın (29) acı haberi, Hatay'ın Antakya ilçesinde yaşayan ailesine ulaştı.

Suriye'nin İdlib kentindeki Türk askerlerine düzenlenen hava saldırısında 33 Mehmetçik şehit oldu. Saldırıda şehit düşen Teğmen Mustafa Bayraktar'ın acı haberi ailesine ulaştı. Bayraktar'ın Antakya ilçesi Ekinci Mahallesi'ndeki baba evine Türk bayrakları asıldı. Şehidin annesi Edibe Bayraktar ve babası Yusuf Bayraktar'ın şehir dışında olduğu, eve dönmek için hazırlık yaptığı öğrenildi.

22-) UZMAN ONBAŞI TAYFUN PEKER - SAMSUN (28 YAŞINDA)

28 yaşındaki Şehit Uzman Onbaşı Tayfun Peker'in acı haberini, Canik ilçesine bağlı Düvecik Mahallesi'nde yaşayan annesi Menşure Gürdal’a, Vali Yardımcısı Mehmet Aktaş ile askeri yetkililer verdi.
Tek çocuk ve bekar olduğu öğrenilen Peker’in, anne-babasının ayrı olduğu, baba Hüseyin Peker’in İstanbul'da yaşadığı bildirildi. Evine Türk bayrakları asılan Şehit Peker’in, belli sürelerle anne vebabasının yanında kaldığı öğrenildi.

Şehitlerimizin kimlik bilgileri ve memleketleri haber merkezimize ulaştıkça haberimize ekleme yapacağız. Sayfayı yenileyerek yeni bilgileri güncelleyebilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@