İBB’den Nakdi Yardım, Para Yardımı ve Ayni Yardım Nasıl Alınır?

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra tüm dünyada etkisini gösteremeye başlayan koronavirüs salgını nedeniyle, ülkemizde de üretim ve hizmet sektörü durma noktasına geldi. Bunun üzerine ekonomik olarak zor zamanlardan geçen vatandaşların yanında olmaya devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), ihtiyaç sahibi ailelere nakit yardımı, paket yardımı ve ayni yardım yapacağını açıkladı. İBB’den nakdi yardım, paket yardımı ve ayni yardım talep etmek isteyen ihtiyaç sahiplerini yakından ilgilendiren uygulamalar hakkında detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Haberler 31.03.2020, 14:24
İBB’den Nakdi Yardım, Para Yardımı ve Ayni Yardım Nasıl Alınır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), ülkemizde etkisini göstermeye başlayan koronavirüs salgını nedeniyle zor günlerden geçen vatandaşlar için elindeki tüm kaynaklarını kullanarak İstanbul’da ikamet eden ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye başladığını duyurdu. Belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada ayrıca mevcut gidişatın her geçen gün azalan kaynakların yeterli olmayacağını gösterdiği de belirtildi. Bu yüzden toplumsal dayanışmayı harekete geçirmek ve salgınla mücadelenin sonuna kadar sürdürülmesi amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenikapı’da İstanbul Yardımlaşma ve Koordinasyon Merkezi’nin kurulduğu belirtildi. Bu merkezin hizmete geçmeye başlamasıyla #BirlikteBaşaracağız kampanyasının resmen başladığı da kamuoyuna duyuruldu.

İBB Birlikte Başaracağız Kampanyasından Kimler Yararlanabilir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından koronavirüs ile mücadele kapsamında başlatılan kampanyada şehirde ikamet eden ihtiyaç sahibi kesimlere ve yaşlı vatndaşlara daha fazla maddi ve manevi destek sağlanacağı, bu kişilerin yanı sıra sağlık sektöründe çalışanlara ve salgın sebebiyle hasta durumda olanlara yardım eli uzatılacağı aktarıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyenin resmi internet sitesi üzerinde yer alan açıklamada “Birbirimize sahip çıkmamız gereken bu büyük dayanışma seferberliği için sizi hem şahsen hem de kurumlarınızla birlikte bizlere destek olmaya davet ediyorum. İnsanlık olarak karşılaştığımız bu en umutsuz zamanlarda sağlayacağınız her türden destek tarafımızdan asla unutulmayacak ve hayat normal döndüğünde tüm gücümüzle yanınızda olacağız. Vereceğiniz her türlü desteğe 16 milyon İstanbullu adına peşinen teşekkür eder, içten sevgi ve saygılarımı sunarım.” açıklamasında bulundu.

İBB’den Nakdi Yardım, Para Yardımı ve Ayni Yardım Nasıl Alınır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Yenikapı’da kurulan ve faaliyetlerine başlayan İstanbul Yardımlaşma ve Koordinasyon Merkezi üzerinden yardımların yapılacağı bilgisi paylaşıldı. Başkan İmamoğlu, “Koronavirüs salgını sebebiyle üretim ve hizmetlerin durma noktasına geldiği bu dönemde güçlüler zayıflara, varlıklılar yoksullara destek olmayı başarırsa bu tarihi sınavı geçebilir ve zorlu mücadeleyi kazanabiliriz.” açıklamasıyla vatandaşları ihtiyaç sahibi durumunda olanlara yardım eli uzatmaya davet etti.

Birlikte Başaracağız Kampanyasına Nasıl Destek Verilir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) resmi internet sayfası üzerinden duyurulan ihtiyaç sahiplerine, yaşlılara ve sağlık çalışanlarına nakdi yardım, paket yardımı ve ayni yardım kampanyasına katılmak isteyen maddi durumu yerinde olan vatandaşların internet üzerinden forum doldurarak belediye yetkilileri ile iletişime geçebilecekleri belirtildi. Zor dönemde ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmak isteyen vatandaşların destek formu üzerinde yer alan;

  • Ad soyad
  • Cep telefonu numarası
  • Güncel e-mail adresi
  • TC kimlik no
  • İkamet edilen il ve ilçe
  • Yardım türü (nakdi yardım, paket yardım, ayni yardım)
  • Yardım şekli (bireysel – kurumsal)
  • Yardım detayı

gibi bilgileri belirtilen alanlara yazdıktan sonra destek formunda yer alan bilgilerin doğruluğunu kabul ettiğine dair beyanda bulunarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile irtibata geçebilecekleri açıklandı. Ayrıca 444 00 93 ve 0552 153 00 34 numaralı telefonlardan da kampanya hakkında detaylı bilgilerin paylaşılacağı belirtildi.

Yorumlar (5)
ŞERİVAN durkurt 11 ay önce
Bir cocugum var Eşim yeni işe girdi kira faturalar hep birikti ev sahibi çıkın diyor corona dan dolayı işten tekrar çıkaracaklar yardim edin
Hatice 9 ay önce
Kiraciyim ayda 1500 veriyorum esim esnaf 2 aydan beri kapali bu yuzden sizden para yardimi talep ediyorum
Hatice 9 ay önce
Kiraciyim yardim talep ediyorum
Musa Yıldız 9 ay önce
Cezaevi nden yeni çıktım hem maddi hem manevi yardım bekliyorum bu ramazan lar acil yardım bekliyorum
Musa Yıldız 9 ay önce
Cezaevi nden yeni çıktım hem maddi hem manevi yardım bekliyorum bu ramazan lar acil yardım bekliyorum
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@