'Hep şehit olmak istiyordu ve de oldu'

BEŞİKTAŞ'taki hain terör saldırısında şehit olanların cenazeleri yakınları tarafından Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'ndan alınıyor. Diğer ailelerin ise adli tıp kurumunun önündeki bekleyişi...

Haberler 11.12.2016, 15:40
'Hep şehit olmak istiyordu ve de oldu'

Erhan TEKTEN (DHA) BEŞİKTAŞ'taki hain terör saldırısında şehit olanların cenazeleri yakınları tarafından Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'ndan alınıyor. Diğer ailelerin ise adli tıp kurumunun önündeki bekleyişi sürüyor.

GÖZYAŞLARINA BOĞULDULAR 

Saldırıda hayatını kaybeden Soner İdil'in annesi ve bir yakını içeri girerken gözyaşlarına boğuldu. İdil'in annesi ve kuzenini yakınları ve çevik kuvvet polisleri teselli etti. 1 senelik geçici görevini Şırnak Cizre'de yaptıktan sonra İstanbul'a gelen ve saldırıda hayatını kaybeden Mustafa Kemal Devrilmez'in yakınları adli tıptan ayrılırken gözyaşlarına boğuldu. Devrilmez'in cenazesi Yozgat'a gönderilecek.

"HEP ŞEHİT OLMAK İSTİYORDU. VE DE OLDU" 

Oğlu Oğuzhan Duyar'ın (21) cenazesini almak için bekleyen annesi Nuran Duyar ise oğlunun 7 ay önce polis olduğunu ve Bahçelievler'de oturduğunu söyleyerek "Ne istediler benim kuzumdan. Varım, yoğum bir tanemdi. Bir tanecik yavrumdu. Onu da götürdüler. Elimden kaydırıp aldı. Ama onların yanına kalmasın. Biz her zaman dimdik ayaktayız. Polisliği seviyordu. Hep şehit olmak istiyordu. Ve de oldu. Benim oğlum istediğini oldu. Şehit annesiyim. Allah kalanlara hepsine uzun ömür versin. 21 yaşında. 28 Aralık'ta doğum günüydü. Doğum günü için gelecektim ama morgdan aldım. O hainlerin hiçbir zaman yanına kalmasın" dedi. Duyar'ın cenazesi Ankara'ya götürülecek. Adli Tıp Kurumu Morgu'ndan alınan şehitlerin cenazeleri Kozlu Gasilhanesi'ne götürüldü. Cenazelerin gasilhaneden memleketlerine götürüleceği bildirildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@