Helyumdan ölen Muhammet gazı sesini inceltmek için çekmiş

ANKARA'nın Gölbaşı İlçesi Hacıhasan Mahallesi'nde 9 yaşındaki Muhammet Eymen Bayram, doğum gününde uçan balonundaki helyum gazını çekmesi sonucu yaşamını kaybetti.

Haberler 07.04.2017, 14:33
Helyumdan ölen Muhammet gazı sesini inceltmek için çekmiş

Mehmet DEMİR/GÖLBAŞI (Ankara), () - ANKARA'nın Gölbaşı İlçesi Hacıhasan Mahallesi'nde 9 yaşındaki Muhammet Eymen Bayram, doğum gününde uçan balonundaki helyum gazını çekmesi sonucu yaşamını kaybetti. Bayram'ın, televizyondan gördükten sonra sesini incelttiği gerekçesiyle balondan helyum gazını çektiği ileri sürüldü.


Gölbaşı Nesibe Aydın Koleji 3-F sınıfı öğrencisi olan Muhammet Eymen Bayram, 2 Nisan Pazar günü arkadaşları ile birlikte doğum günü kutlamasında uçan balon aldı. Bayram, doğum günü sonrası evinde bulunan uçan balonundaki helyum gazını soludu. Gazı solumasından sonra  sırada bayılan Bayram, ailesi tarafından kaldırıldığı özel bir hastanedeki ilk müdahalenin ardından Gazi Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi.Yoğun bakıma alınan Bayram, yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Gazi Hastanesi'ndeki yetkililerden alınan bilgilere göre, Muhammet Eymen Bayram'ın ölüm nedeni, 'Helyum zehirlenmesine bağlı septik şok' olarak olduğu belirtildi. 


Muhammet Eymen Bayram'ın cenazesi Gölbaşı ilçesindeki Hacıhasan Mahallesi Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından mahalle mezarlığında toprağa verildi. Cenazeye Bayram'ın ailesi, öğretmenleri ve arkadaşları katıldı.


Yeğenini kaybetmekten büyük üzüntü duyduklarını söyleyen amcası Kasım Bayram, yeğeni Muhammet Eymen Bayram'ın helyum gazını sesini inceltip komiklik yapmak için çektiğini anlattı. Kasım Bayram, şunları söyledi:


""Helyum gazının  sesini incelttiğini ve komik bir ses çıkartacağını düşünerek gazı çekmiş ve ciğerlerine baskı yapmış ve kalbi durmuş. Hastaneye yetiştirildi ve kalbini çalıştırdılar, ama durumu kritik olduğundan 3 gün hastanede yoğun bakımda kaldı, sonra yaşamını kaybetti. Yeğinim Bayram, televizyondan gördükten sonra sesini incelttiği gerekçesiyle balondan helyum gazını çekmiş olabilir. Helyum gazının insanlara ne kadar zararlı olduğunu anlatamadılar. Helyum gazı çok canlar yakıyor. Bunun önüne bir türlü geçilemedi."


Hacı Hasan Mahalle Muhtarı M. Mükerrem Çelik ise Muhammet'in mezarı başında yaptığı konuşmada, "Çocuklar için sakıncalı helyum gazının ve diğer ürünlerin devlet eliyle yetkili kişilerle tespit edilerek canların yanmaması için gereğini tüm yetkilerden istiyorum" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@