Helal Olsun Ahmet Amca

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, ‘’Halk Günü’’ toplantılarına devam ediyor.

Haberler 25.11.2016, 23:03 25.11.2016, 23:06
Helal Olsun Ahmet Amca

Meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen bu hafta ki ‘’Halk Günü’’ toplantısında herkesi duygulandıran bir an yaşandı.

77 yaşında Kırklarelili Ahmet Fevzi Kenter isimli vatandaş, Başkan Kesimoğlu ile görüştüğü sırada herkesi duygulandıran bir olaya imza attı.

Kenter, Kırklareli Belediyesi’nin hayırsever vatandaşların desteği ile belediye kasasından her hangi bir bedel çıkmadan hayata geçirmek için inşaatına devam ettiği Atatürk Evi’nin yapımına yardımcı olmak için bağış yapmak istediğini söyledi.
Atatürk Evi’nin yapımını gazetelerden gördüğünü ifade eden Kenter, Mustafa Kemal Atatürk’ün evinin aynısının inşa edildiğini duyunca inanılmaz mutlu olduğunu ve bu hizmete kendisinin de bir yardımının olmasının onu onurlandıracağını söyleyerek zarf içine koyduğu bir miktar parayı Başkan Kesimoğlu’na uzattı.


Kesimoğlu, Kenter’in davranışı sonrası şaşkınlığını gizleyemezken çok duygulandığını ifade etti.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Ahmet Fevzi Kenter’in çok güzel ve takdir edilecek bir davranış sergilediğini belirterek ‘’ İnanın ne diyeceğimi bilemiyorum. Ahmet amcamızın bu davranışı beni çok duygulandırdı ve etkiledi. Ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bir kez daha anladım. İşte Mustafa Kemal böyle vatansever yurttaşlarıyla vatanımızı kurtardı, Cumhuriyet’i kurdu. Her zaman söylüyorum ‘’Kırklareli’nde yaşayanların nabzı Mustafa Kemal diye atar’’. Bu davranışta onun bir göstergesi. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Böyle muhteşem bir lidere de işte böyle hassas bir millet yakışırdı! ’’ diye konuştu.

Daha sonra Ahmet Fevzi Kenter’in bağışı makbuz mukabilinde kabul edildi.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@