Son Dakika

Hava durumu için son dakika! Dışarı çıkacaklar dikkat! İstanbul hava durumu için rapor geldi!

Hava durumu için son dakika tahminler gelmeye devam ediyor.

Haberler 24.03.2018, 13:35
Hava durumu için son dakika! Dışarı çıkacaklar dikkat! İstanbul hava durumu için rapor geldi!

Meteoroloji'nin günlerdir uyarılarda bulunduğu yağışlar dün itibariyle başladı. Dün İstanbul ve İzmir'de daha çok etkili olan toz taşınımı yağmur sonrasında her yeri çamur yaptı.

Akşam saatlerine doğru etkisini kaybeden yağışlar bu sabah erken saatlerde sağanak şekilde tekrar başladı. Hava sıcaklığının hissedilir derecede düşmesi sonucunda başlayan sağanak yağışlar yola çıkan vatandaşlara zor anlar yaşattı. Trakya civarında sıcaklığın mevsim normalleri altına düşmesi beklenirken, hafta boyunca yağmurların yer yer gök görültülü sağanak şekilde yağmaya devam edeceği belirtildi.

Peki İstanbul'da hava durumu nasıl olacak? İşte son dakika il il tüm yurtta hava durumu raporları ve detaylar.

Meteoroloji'den son dakika hava durumu raporları ve değişiklikleri gelmeye devam ediyor. Sabah 06.20'de sağanak şekilde başlayan yağış dışarı çıkan vatandaşlara zor anlar yaşattı. Dün çamur şeklinde yağan yağmur sabah saatlerinde şiddetini arttırarak yağmaya devam ediyor. Hafta sonu planı yapan vatandaşlar için son dakika hava durumu geldi. Peki İstanbul'da hava durumu nasıl olacak? Yağışlar ne kadar sürecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün günlerdir son dakika olarak uyarılar yaptığı yağışlar sabah saatlerine işe gitmek için ve plan yapıp yola çıkan vatandaşlara sürpriz yaptı. Havı sıcaklıklarının hissedilir derece düşmesinden sonra İstanbul'da sağanak yağışların hafta içi devam edeceği belirtildi.

Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kıyı Ege, Orta Karadeniz kıyıları ile Antalya'nın doğu ilçeleri, Çanakkale, Balıkesir'in batı ilçeleri, Sinop, Giresun ve Hakkari çevrelerinde yer yer kuvvetli (21-50 mm) olması bekleniyor. Güneydoğu kesimlerde yer yer toz taşınımı bekleniyor.

Hava sıcaklığının ülkemiz genelinde hissedilir derecede azalarak mevsim normalleri civarına, Trakya'da yer yer altına ineceği tahmin edilirken, rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu'nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-80 km/sa), Doğu Akdeniz'in iç ve yüksek kesimleri (Toroslar Mevkii) İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli fırtına şeklinde (70-90 yer yer 100 km/sa) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu'nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-80 km/sa), Doğu Akdeniz'in iç ve yüksek kesimleri (Toroslar Mevkii) İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli fırtına şeklinde (70-90 yer yer 100 km/sa) esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması , toz taşınımı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer yoğun olmak üzere toz taşınımı beklendiğinden, hava kalitesinde azalma, görüş mesafesinde düşme, çamur şeklinde yağış ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Kıyı Ege, Orta Karadeniz kıyıları ile Antalya'nın doğu ilçeleri, Çanakkale, Balıkesir'in batı ilçeleri, Sinop ve Giresun çevrelerinde yer yer kuvvetli (21-50 mm) olması beklendiğinden Sel, Su baskını, Yıldırım, Ulaşımda aksamlar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL HAVA DURUMU

İstanbul'da hava durumunun çarşamba günüde dahil hafta boyunca yer yer sağanak ve gök gürültülü yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yaşanacak olumsuzluklara karşı vatandaşlar uyarılmaya devam ediyor.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@