Hamile ve engelli kamu çalışanlarına 'sıcak' tatili

HAVA sıcaklıklarının 40 derecenin üzerinde hissedildiği Kuşadası'nda tatilini geçirenler konakladıkları turistik tesislerde plaj ve havuzları doldurdu.

Haberler 29.06.2017, 15:33
Hamile ve engelli kamu çalışanlarına 'sıcak' tatili

HAVA sıcaklıklarının 40 derecenin üzerinde hissedildiği Kuşadası'nda tatilini geçirenler konakladıkları turistik tesislerde plaj ve havuzları doldurdu. Aydın Valiliği de yayınladığı bir genelge ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engellilerin perşembe ve cuma günleri idari izinli sayılacağını açıkladı.

Aydın'ın Kuşadası İlçesi'ndeki Kadınlar Denizi, Sahil Siteleri, Sevgi Plajı ve Güzelçamlı sahilleri serinlemek isteyenlerin akınına uğradı. Bugün en yüksek sıcaklığın 39.3 derece ölçüldüğü Kuşadası'nda hissedilen sıcaklık değerleri 40'ı aştı. Meteorolojinin yaptığı aşırı sıcak uyarısını dikkate alanların bir bölümü evlerinden çıkmazken, dışarı çıkanlar ise plajlar ve su parklarını doldurdu. Aquaparklarda su aktivitelerine katılan vatandaşlar animasyonlar eşliğinde keyifli vakit geçirdi. İlçede hizmet veren 'herşey dahil' konseptli oteller, yiyecek menülerini sıcak havaya göre düzenlerken, ilçe merkezinde sıcaktan bunalanlar ise sığınacak gölgelik yer aradı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@