Son Dakika

Hamile, engelli ve raporlu kamu personeline aşırı sıcak izni

Valilik aşırı sıcaklar nedeniyle hamile, raporlu ve kronik hastalığı bulunan kamu personelinin bugün idari izinli sayılacağını duyurdu. 

Haberler 21.07.2017, 10:59
Hamile, engelli ve raporlu kamu personeline aşırı sıcak izni

BATMAN Valiliği aşırı sıcaklar nedeniyle hamile, raporlu ve kronik hastalığı bulunan kamu personelinin bugün idari izinli sayılacağını duyurdu. 


Hava sıcaklığının 3 ila 5 derece mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği Batman'da valilik, vatandaşların 10.00 ile 16.00 arasında dışarı çıkmamaları konusunda uyarıda bulundu. Batman Valiliği tarafından aşırı sıcaklıklar ile ilgili yapılan yazılı açıklamada şöyle dedi:


"İlimizde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, 21.07.2017 Cuma günü ve hafta sonu 2 derece daha artarak mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde olacağı tahmin edilmektedir. Yüksek hava sıcaklıkları sebebiyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta yaşlılar, çocuklar, hamileler ve kronik hastalığı olanlar olmak üzere vatandaşlarımızın güneş ışınlarının dik geldiği 10- 16 saatleri arası güneş ışınlarına direk maruz kalmamaları hususunda dikkatli olmaları ve sıcaktan korunmak için gerekli önlemleri almaları önem taşımaktadır. İlimizde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile bayanlar, rapor ile tevsik edilme şartı ile şeker kalp-damar, beyin-damar, kronik solunum sistemi hastalıkları, karaciğer, böbrek ve kanser hastalıkları olanlar, %40 ve engelli raporu bulunanlar 21.07.2017 tarihinde bir gün idare izinli sayılacaktır."

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@